aA
Jei tektų pamatyti, kokia palaima apima vyriškį geidžiamos moters pirštams panirus į jo plaukus ir švelniai masažuojant galvos odą, neliktų abejonių, kad intymios glamonės – toli gražu ne tiktai genitalijų stimuliavimas.
16 vyro erogeninių zonų ir kaip jas glamonėti
© Shutterstock

Be lytinių organų, egzistuoja ir kitos ypač jautrios vyro kūno vietos, kurias glamonėjant prieš intymią sueitį arba jos metu partnerį galima privesti prie beprotiškai stipraus, pasakiškai palaimingo orgazmo, tvirtina seksologė Gigi Engle.

Glostant ir masažuojant jautriąsias sritis – erogenines zonas – įvykstanti reakcija bemaž prilygsta, o kartais net nenusileidžia lytiniam susijaudinimui, sukylančiam nuo intymiausios vietos – varpos, stimuliavimo. Taip yra todėl, kad veikiant erogenines zonas organizme ima gamintis tos pačios už malonius pojūčius atsakingos cheminės medžiagos, kurios suaktyvinamos smegenyse lytinio akto metu.

Moterys neturėtų pamiršti ir psichologinio aspekto, susijusio su dėmesiu šioms ypatingoms vyro kūno vietoms. Toks atidumas įtikins partnerį, kad yra mylimas kiekvienas jo kūno centimetras. Taip glamonėjamas vyriškis pasijus labiau geidžiamas, ir tai paskatins jį atsiduoti visa savo esybe ir netgi motyvuos atsilyginti tuo pačiu.

Net moksliškai įrodyta, kad vyro kūnas – tarsi žemėlapis su ne mažiau kaip dešimčia „karštųjų taškų“. Erogeninių zonų sąrašo viršuje – žinoma, penis, bet susitelkti vien į jį – nors ir veiksminga, tačiau neišradinga. Vyras tikrai bus pamalonintas, jeigu glamonių spektras išsiplės, jei nebus aplenktos ir kitos joms jautrios kūno vietos.

Kurias konkrečiai kūno sritis derėtų priskirti prie erogeninių vyro zonų? Portale Womenshealthmag.com skelbiamos publikacijos autorė šį klausimą uždavė keliems seksologams ir lytinio švietimo specialistams. Toliau pateiktas 16 vyro erogeninių zonų sąrašas, papildytas patarimais, kaip stimuliuoti konkrečias sritis, kad vyras justų vis didesnį malonumą.

1. Pėdos

Pėdos fetišuojamos ne be pagrindo. Erotinės jų galios paslaptis – jautrumas. Mes ištisas dienas praleidžiame ant kojų, todėl nenuostabu, kad pėdas kartkartėm paskausta. Ko tada griebtis? Aišku, masažo. Tokį sprendimą palaimintų ir jūsų partneris. Pėdų masažas – ne tik skausmus apmaldanti panacėja, bet ir malonus stimuliavimas, ypač pasiteisinantis kaip audringo sekso įžanga.

Ypač nuosekliai glostinėjant pėdas, nesunku užkliudyti vieną iš daugybės dirgliųjų taškų, kurie, anot G. Engle, yra tiesiogiai susiję su genitalijomis (tie taškai labai individualūs, deja...). Masažuoti pėdas galima ne vien rankomis. Jei abiem partneriams tai priimtina, masažo kulminacija gali būti kojų pirštų laižymas ir čiulpimas.

2. Bamba

Ši kūno dalis labai retai sulaukia deramo dėmesio (ypač kalbant apie vyrus), sako G. Engle. Bet pamėginę ją glamonėti, suprasite, kokia jautri bamba švelniems prisilietimams. Be abejo, tai priklauso nuo žmogaus – ne visiems malonu, kai ją liečia, tad visų pirma reikėtų išbandyti – švelniai, sukamaisiais judesiais braukite pirštu partnerio bambos viduje.

Nesuveikė? Nesijaudinkite. Bamba puikiai tinka žaidimams su maistu, sako G. Engle. Į miegamąjį nepamirškite atsinešti šokoladinio padažo – įlašinkite jo į partnerio bambą ir jį švelniai išlaižykite. Tai turėtų gerokai įaudrinti – juk bamba yra tiesiai virš genitalijų.

16 vyro erogeninių zonų ir kaip jas glamonėti
© Fotolia

3. Rankos

Intymaus artumo metu rankos yra labai svarbus įrankis – jomis mes vienas kitą liečiame, glamonėjame. Tačiau rankos ne tik padeda pajausti partnerio odą ir kūno išlinkimus – jose daug nervinių galūnių, tad jas pamasažavus, partneris iškart atsipalaiduos, sako G. Engle. Atmosferai miegamajame kaistant, susitelkite į partnerio pirštus – glostykite juos savo pirštais arba čiulpkite juos.

4. Galvos oda

Pirštais perbraukti galvos odą nėra sunku, o toks paprastas judesys partneriui gali sukelti tokius malonius pojūčius, kad jam šiurps oda, sako G. Engle. Tai akimirksniu padeda atsipalaiduoti ir įkaitina kūną intymioms glamonėms.

5. Vidinė kelių pusė

Visų pirma paklauskite partnerio, ar jis nebijo kutenimo, ir jeigu nebijo, švelniai pirštais perbraukite per šią netikėtą erogeninę zoną. Oda čia itin jautri, joje daug nervinių galūnių, sako G. Engle, tad ją liesdama partnerį greičiau sujaudinsite.

6. Sprandas

Nors sprandas, atrodytų, yra toli nuo pagrindinių taškų, kurie paprastai yra stimuliuojami intymaus artumo metu, vis dėlto tai labai jautri sritis.

„Stimuliuojant kaklą, siunčiami signalai kraujotakos sistemai, tad priplūsta daugiau kraujo“, – sako seksologė, knygos „Sex for Grown-Ups: A Sex Primer for the 21st Century“ autorė Gloria Brame.
Pabandykite švelniai glostyti arba bučiuoti šią sritį įžangos ar sekso metu.

7. Lūpos ir burna

Daugumą vyrų kaip ir moteris labai jaudina bučiniai. „Lūpos yra itin jautri kūno vieta“, – sako G. Brame. Pabandykite švelniai kandžioti partnerio lūpas, perbraukti per jas liežuviu ir atsargiai perbraukti per jas pirštu, apvedžioti jų kontūrą.

16 vyro erogeninių zonų ir kaip jas glamonėti
© Shutterstock

8. Kapšelis

Švelnus audinys, saugantis jo sėklides, yra labai jautrus, nes jame labai daug nervinių galūnių.

„Vyrams paprastai labai patinka, kai moteris atsargiai paima kapšelį į delną, jį laiko ir labai švelniai glosto ar masažuoja“, – sako G. Brame.

Būtinai paklauskite jo, ar nespaudžiate per stipriai arba tiesiog pradėkite nuo labai švelnių, vos juntamų judesių ir po truputį juos intensyvinkite, stebėdama, kaip jis reaguoja.

9. Vidinė šlaunų pusė

Oda šioje srityje storesnė, raumenys labiau išvystyti, tad ji gali pakelti didesnį spaudimą nei kitos sritys, todėl G. Brame pataria glostyti vidinę šlaunų pusę, masažuoti ar švelniai braukyti nagais.

10. Penis

Tai be abejo pati jautriausia vyro erogeninė zona. Vis dėlto neapsiribokite vien penio galvute – glamonėkite jį visą, pataria G. Brame. Apimkite pirštais penio pagrindą ir švelniai suspauskite – tai paskatins kraujo priplūdimą ir suteiks jam neapsakomą malonumą, pataria G. Brame.

Norite, kad jis kuo greičiau pasiektų kulminaciją? Pamaloninkite jį oraliniu būdu – tik darykite tai labai lėtai.

11. Speneliai

Speneliai yra labai jautri vieta, tačiau jų stimuliavimas vieniems vyrams labai patinka, kitiems – ne, tad G. Brame pataria neskubėti, ir stebėti, kaip vyras reaguoja. Jei matote, kad jam patinka, vedžiokite pirštu aplink spenelius arba švelniai juos bučiuokite. Jei norite suintensyvinti jo pojūčius, švelniai spusčiokite partnerio spenelius tuo metu, kai jis patiria orgazmą – kulminacija bus dar stipresnė.

12. Tarpvietė

Šioje srityje esančios nervų galūnės driekiasi nuo gaktikaulio iki išangės ir toliau į šlaunis. Vienas itin jautrus taškas yra už pačios išangės – pabandykite labai švelniai spustelėti šią vietą arba perbraukti per ją liežuviu, sako G. Brame. Itin jautri ir išangės sritis, kurioje yra prostata (taigi, „P taškas“ – vyriškas G taško atitikmuo).

13. Sritis virš gaktos plaukų

Ko gero žinote, kad jūsų gaktikaulio sritis yra labai jautri erogeninė zona. Tiesą sakant, ir vyrų gaktikaulis labai jautrus. „Kai jis guli, pradėkite glamonėti sritį po bamba – švelniai sukite ratus šioje zonoje ir leiskitės vis žemyn“, – pataria G. Brame.
Šis taškas – maždaug toje vietoje, kur būna diržo sagtis – dažniausiai yra ignoruojamas, o be reikalo.

14. Apatinė nugaros dalis

Seksas veiksmingai padeda numalšinti stresą, tad nenuostabu, kad apatinės nugaros dalies masažavimas – ši vieta per dieną gauna daug apkrovos, be to, joje susikaupia didelė dalis įtampos – taip pat padeda nusiteikti nakties linksmybėms. Beminkydama mylimojo apatinės nugaros dalies raumenis, nepraleiskite progos pamasažuoti ir jo sėdmenis, paliesti tarpvietę – jam patiks toks netikėtas posūkis.

15. Kaklas iš nugaros pusės

Kaip ir sprandas, kaklo sritis, esanti žemiau sprando, yra labai jautri – joje daug nervinių galūnių, kurios siunčia erotinius signalus į smegenis. Taigi, bučiuokite kaklą iš nugaros pusės, masažuokite jį arba pūsčiokite karštą orą, pataria G. Brame. Kai kuriems vyrams patinka, kai ši vieta kasoma – ypač jei moters ilgi nagai.

16. Ausys

Į ausį galima šnabždėti meilius žodžius, tačiau galima pačią ausį ir glamonėti – ją švelniai liesti pirštais ar liežuviu, netgi atsargiai krimstelėti ausies spenelį. Tai paskatina partnerio susijaudinimą, sako G. Brame. Ir nepamirškite odos už ausų – lėtai, jausmingai bučiuokite šią sritį, taip, kaip slapčia (ar ne slapčia) svajojate, kad jis jums darytų.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(47 žmonės įvertino)
3.8298

Top naujienos

Kinų vakcina? Farmacinė chimera, kurios vieni ieško, kiti bijo (48)

Ji yra. Bet jos niekas iki šiol nematė. Cirkuliuoja šen bei ten Europoje vieniems keldama...

Ekspertai apie tai, kas naudingiau: eiti į prastovas, gauti ligos išmokas ar net stoti į bedarbių gretas (37)

Įmonėms skelbiant prastovas, gyventojai teiraujasi ir skaičiuoja, kas jiems naudingiau – eiti į...

Jasikevičius – apie žalias kojines, skambutį Schilleriui ir širdies skausmą dėl Blaževičiaus (31)

Kaip ir buvo galima tikėtis, po keturių beatodairiškos kovos tarp Kauno „Žalgirio“ (5/7) ir...

Žvarbus vėjas slopins šilumą (4)

Šeštadienį virš Lietuvos tęsis ciklono ir anticiklono dvikova, to pasekmė gūsingas ir žvarbus...

Iš Vilniaus greitoji iškviesta į Ukmergę: atvykusi medikė nesulaikė ašarų – 35 metų pacientė nesulaukusi pagalbos mirė (831)

„Karščiuojanti pacientė saugiai perduota į rūpestingas infekcinės ligoninės slaugytojų...

Kaip Hitleris ištekindavo savo meilužes, arba garsiausios ir įtakingiausios Trečiojo reicho moterys (86)

Karas laikomas vyriška prerogatyva, tačiau moterų vaidmuo jame irgi svarbus. Net Vokietijoje, nors...

Jasikevičiaus sugrįžimas į Kauną paženklintas klaidų jūra ir pergale prieš „Žalgirį“ (477)

„Žalgirio“ (5-7) duobė Eurolygoje gilėja – Lietuvos čempionai po penktadienio dvikovos Kaune...

Prekybos po „Brexit“ susitarimo pasiekti nepavyko (76)

Jungtinės Karalystės ir Europos Sąjungos derybininkai penktadienį pareiškė, kad jiems...

Pažanga pasidžiaugęs Schilleris nuo Šaro šešėlio nebėga: jis yra šio klubo legenda (6)

Buvusį savo trenerį Šarūną Jasikevičių penktadienio vakarą namuose priėmęs Kauno...