Vilniaus knygų mugės tema – Personažas ieško autoriaus, tad personažai ieškos autorių, o skaitytojų, ieškančių savo autorių, laukia dešimt įspūdingų susitikimų. Du iš jų – su garsiomis viešniomis iš svetur, aštuoni – su iškiliais lietuvių rašytojais ar tik pradedančiais.

Viešnios iš svetur – garsenybės ne tik savo šalyse – Didžiojoje Britanijoje ir Rusijoje

Britė Lucinda Riley – pasaulinių bestselerių autorė, garsėjanti savo istoriniais jausmų romanais. Skaitytojų ji buvo itin pamėgta ir Lietuvoje, kai 2012 m. buvo išleistas jos romanas „Orchidėjų namai“. Šiuo metu mūsų knygynuose jau penkios L. Riley knygos – be minėtos, – „Levandų sodas“, „Mergaitė ant jūros skardžio“, visai naujos – „Septynios seserys. Majos istorija“ ir „Vidurnakčio rožė“. Mugės renginyje rašytoją kalbins žurnalistė, TV laidų vedėja Aistė Stonytė-Budzinauskienė.

Šeštadienį, vasario 27 d., susitiksite ir su solidžiomis Rusijos literatūros premijomis apdovanota, skaitytojų dievinama šeimos sagos „Lazario moterys“ autore Marina Stepnova. Ką tik išleistas antras rašytojos romanas lietuvių kalba – „Italų pamokos“. Per keletą metų talentingosios rusės romanai buvo išleisti kone visose Europos šalyse ir Skandinavijoje. Rusijoje nė vienas pokalbis apie šiuolaikinę literatūrą neapsieina be jos pavardės paminėjimo. Su Marina Stepnova knygų mugės renginyje kalbėsis prozininkė, eseistė, Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatė Giedra Radvilavičiūtė.

„Tyto alba“ kviečia ir į 5 susitikimus su lietuvių rašytojais. Su literatūros meistrais – Sauliumi Šalteniu, Violeta Palčinskaite ir Danute Kalinauskaite ir dviem debiutantais – aštuoniolikamete Vaiva Vasiliauskaite ir lietuviško šnipų romano autoriumi Regimantu Dima.

Ilgąjį penktadienį, vasario 26 d., pats pirmas susitikimas 16 valandą įvyks Vaikų scenoje su debiutinio romano kūrėja, kauniete gimnaziste Vaiva Vasiliauskaite. Jaunoji autorė, pradėjusi rašyti dvylikos metų, pasakojimui apie savo bendraamžių gyvenimą pasirinko maginės fantastikos žanrą, tačiau Vaivos romano „Pabusk“, kurio pagrindinė herojė Alisa turi garsiąją pirmtakę Alisą iš Stebuklų šalies, pasižymi ne tik stebukliniu, bet ir psichologiniu lygmeniu.

Pasak Marijaus Gailiaus, „šis romanas – nelyg paliudijimas, kiek paauglystėje išsiskiria kūrybiškos, net sprogstamos energijos.“ Su Vaiva apie pirmąją knygą kalbėsis knygų apžvalgininkas, žurnalistas, radijo kultūrinių laidų vedėjas Marijus Gailius ir menotyros dr. Jurgita Ludavičienė.

Regimantas Dima ir jo lietuviškas šnipų romanas „Vilniaus plovas“ jau sukėlė aistrų ir tarp skaitytojų, ir tarp profesionalių vertintojų. Šnipų romanas ar ne? Romanas ar ne? O gal romanas su publicistikos elementais? Turite galimybę iškilusius klausimus pateikti pačiam debiutantui Regimantui Dimai. O ką apie knygą „Vilniaus plovas“ mano menotyrininkas, eseistas Ernestas Parulskis? Renginį suvaldys dr. Jurgita Ludavičienė.

Ilgąjį penktadienį nusiteikite susitikimams su patyrusiais literatūros meistrais. Romanas „Žydų karalaitės dienoraštis“, naujausia Sauliaus Šaltenio knyga, jau sulaukė daugybės skaitytojų ir žinovų dėmesio. Kalbama, kad rašytojas į lietuvių literatūrą sugrįžta nešinas programiniu kūriniu, kuris pateikia kitokį požiūrį į praeities įvykius, jame kalbama ne apie skriaudėjo padarytą žalą, o apie gebėjimą gyventi, džiaugtis gyvenimu, rasti viltį ir ją skleisti kitiems.“ Kodėl „Žydų karalaitės dienoraštis“ – tai romanas apie meilę? Į visus klausimus gausite atsakymus. Su charizmatiškuoju rašytoju Sauliumi Šalteniu kalbėsis leidėja Lolita Varanavičienė.

Skersvėjų namai? Kokios asociacijos? Taip, tai ilgai laukta lietuvių prozininkės Danutės Kalinauskaitės apsakymų knyga „Skersvėjų namai“. „Esu detalės rašytoja. Iš vieno mažmožio galiu išvynioti personažo pasaulį. Tačiau man svarbios tik patirtos, užgyventos detalės. Ir savo, ir kitų tekstuose nemėgstu sugalvotų detalių, tokias labai greitai pajaučiu“, – apie savo kūrybos ypatumus sako autorė. Renginys tikros literatūros gurmanams su Danute Kalinauskaite, Loreta Mačianskaite, Solveiga Daugirdate ir Jūrate Čerškute.

Boružėlė septyntaškė, panaši į mažą braškę... Vai koks storas, vai koks storas raudonskruostis pomidoras. Pamenate? Taip, tai iki šiol nepaparastai populiarios vaikiškos dainelės poetės Violetos Palčinskaitės žodžiais. Tačiau Knygų mugėje Violeta Palčinskaitė, labiausiai žinoma kaip legendinių eilėraščių vaikams autorė, su bičiuliais nuo jaunystės laikų – rašytoju Sauliumi Šalteniu ir režisieriumi Gyčiu Padegimu ir leidėja Lolita Varanavičiene pristatys savo atsiminimų knygą „Atminties babilonai, arba Aš vejuos vasarą“.

***

Pats pirmas šeštadienio, Nekasdienių susitikimų dienos, renginys – Kristinos Gudonytės romano paaugliams „Jie grįžta per pilnatį“ pristatymas. Ką tik pasiekė žinia, kad romanas apdovanotas Patriotų premija. Rašytojos, aktorės, režisierės, dailininkės knyga dalyvauja ir Metų knygos rinkimuose. Gudonytė parašiusi jau keturias knygas paaugliams, dvi iš jų išrinktos Metų knygomis.

„Jie grįžta per pilnatį“ vienas iš pagrindinių veikėjų – Vilnius, renesanso ir šių laikų. Joje sutiksite ne tik šiuolaikinius paauglius, bet ir Žygimantą Augustą ir karalienę Boną, o vienas iš mįslingiausių knygos personažų gyvena jau penkis šimtus metų. Kaip radosi knyga, kokių nuotykių patyrė pati rašytoja paauglystėje landžiodama po Vilniaus požemius? Renginyje dalyvaus vaikų ir paauglių literatūros žinovas, puikus pašnekovas Kęstutis Urba ir leidėja Lolita Varanavičienė.

Asmeniška, subjektyvi, netikėta... Taip apie visai neseniai išleistą dailės istoriko Vido Poškaus knygą sako tie, kurie spėjo ją perskaityti. Pastaraisiais metais išleista nemažai knygų apie sostinę. Vidas Poškus pristatys savąją – „Nedingęs Vilnius: miesto akupunktūros“. Vilnius Vidui rodosi tarsi laikrodis ar filosofas, arba – kaip didelis kūnas, kurį norisi pažadinti bedant adatėles į gyvybiškai svarbius kūno taškus. Autorius klajoja po šį miestą-kūną, pasakodamas dailės, architektūros ir savo paties istorijas. Kas “Nedingusiame Vilniuje” ypatinga, kuo dar įmanu nustebinti net pačius vilniečius – apie tai kalbėsis knygos autorius Vidas Poškus, menotyrininkas, eseistas Ernestas Parulskis ir menotyros dr. Jurgita Ludavičienė.

Ir dar kartą apie adatas...

Poezija turi išmušti žemę iš po kojų – kitu atveju ji pasmerkta būti balastu, fonu. „Adatos“ primygtinai bloškia nesvarumo link: duria – aštrios ir smigios, svaigina – sklidinos poezijos opijaus“ – taip apie naują, trečiąją poeto Dainiaus Gintalo knygą sako poetas Gytis Norvilas.

Pats knygos „Adatos“ autorius įsitikinęs, kad kartais reikia adatos, kad atsibustum iš snaudulio, savimeilės, abejingumo, kad išties gyventum. Šeštadienio pavakary „Tyto alba“ kvies į poetinę-muzikinę kompoziciją, kurioje, be autoriaus, dalyvaus muzikantai -- Gytis Ambrazevičius ir grupė -- ir poetas, eseistas Gytis Norvilas.

Po kiekvieno renginio, kaip visuomet, laukiame „Tyto alba“ stende autografų medžiotojų.

Dėmesio! Nepraleiskite progos gauti prezidento Valdo Adamkaus autografą – šeštadienį nuo 13 val. „Paskutinės kadencijos“ ir „Pareigos, kurios nesibaigia“ knygų autorius bendraus su skaitytojais ir dalys autografus.

Leidyklos „Tyto alba“ renginių programa Vilniaus knygų mugėje-2016.

Vasario 26 d., Ilgasis penktadienis

16 val. Vaikų scena – Vaivos Vasiliauskaitės „Pabusk“.
Dalyvauja: autorė, Marijus Gailius. Vedėja Jurgita Ludavičienė.

17 val. 5.2 – Regimanto Dimos „Vilniaus plovas“
Dalyvauja: autorius, Ernestas Parulskis. Vedėja Jurgita Ludavičienė.

18 val. 5.3 – Sauliaus Šaltenio „Žydų karalaitės dienoraštis“.
Dalyvauja Saulius Šaltenis. Vedėja Lolita Varanavičienė.

19 val. 5.2 – Danutės Kalinauskaitės „Skersvėjų namai“.
Dalyvauja: autorė, Jūratė Čerškutė, Solveiga Daugirdaitė.
Vedėja Loreta Mačianskaitė.

20 val. 5.3 – Violetos Palčinskaitės „Atminties babilonai, arba Aš vejuos vasarą“
Dalyvauja: autorė, Saulius Šaltenis, Gytis Padegimas.
Vedėja Lolita Varanavičienė.

Vasario 27 d., šeštadienis

11 val. 5.3 – Kristina Gudonytė „Jie grįžta per pilnatį“.
Dalyvauja: autorė, Kęstutis Urba.
Vedėja Lolita Varanavičienė.

15 val. 5.1 – Marinos Stepnovos „Lazario moterys“, „Italų pamokos“.
Vedėja Giedra Radvilavičiūtė.

17 val. 5.1 – Lucinda Riley „Orchidėjų namai“, „Levandų sodas“, „Mergaitė ant jūros skardžio“, „Vidurnakčio rožė“, „Septynios seserys. Majos istorija“.
Vedėja Aistė Stonytė-Budzinauskienė.

18 val. 5.5 – Vidas Poškus „Nedingęs Vilnius: miesto akupunktūros“
Vedėja Jurgita Ludavičienė.
Dalyvauja autorius, Ernestas Parulskis.

18 val. Literatų svetainė – Dainiaus Gintalo „Adatos“ (poezija)
Dalyvauja autorius, Gytis Ambrazevičius ir grupė.
Vedėjas Gytis Norvilas.

TYTO ALBA stende 5.B03 su skaitytojais bendrauja ir autografus dalija:

Vasario 26 d., penktadienis
17 val. – Vaiva Vasiliauskaitė.
18 val. – Regimantas Dima.
19 val. – Saulius Šaltenis, Violeta Palčinskaitė.
20 val. – Danutė Kalinauskaitė.

Vasario 27 d., šeštadienis
12 val. – Kristina Gudonytė.
13 val. – Valdas Adamkus.
16 val. – Marina Stepnova.
18 val. – Lucinda Riley.
19 val. – Vidas Poškus.
19 val. – Dainius Gintalas.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją