aA
„Moterims tam, kad jos būtų laimingos, labai svarbu save pažinti ir atsiskleisti. Mat, pačios patraukliausios moterys yra tos, kurios ne tik dailiai atrodo, bet ir pažįsta save, išjaučia savo kūną. Tuomet jos spinduliuoja gyvenimo džiaugsmą, o tai džiugina ne tik jos vyrą, bet ir visus aplinkinius,“ – teigia Europoje sąmoningų santykių mokytoja iš Olandijos Anasuya Koopmans.
Anasuya Koopmans
Anasuya Koopmans
© Asmeninis albumas

Ji ketvirtą kartą viešės Lietuvoje bei surengs seminarą daliosios lyties atstovėms rugsėjo 7-10 d, rašoma pranešime spaudai.

Pasak A. Koopmans, moterys neretai itin susikoncentruoja į savo išvaizdos ar savybių, diktuojamų aplinkos lūkesčių ir tikslų, puoselėjimą. Jos stengiasi būti populiaresnės, šaunesnės ar gražesnės už kitas. Visa tai puiku, bet šios pastangos nukreipia nuo savęs pažinimo, pasinėrimo į savo vidinį pasaulį ir save pažinus – džiaugsmo būti savimi, moterimi.

„Kai mes, kaip moterys, susijungiame su savo vidiniu pasauliu, išsilaisvina galia, kuri įgalina mus, mūsų šeimas bei mūsų aplinkos žmones. Svarbiausia, ši galia savaime gydo Motiną Žemę ir visuomenę, kurioje gyvename. Būtent tuomet atsirandantis natūralus patrauklumas arba autentiškumas lemia moteriškumo kokybę. Vienok, gyvename visuomenėje, kurioje labiau vertinamos vyriškos savybės. Moterys, norėdamos būti vienodai vertinamos, veikia labiau iš savo vyriškumo“, – teigia sąmoningumo mokytoja Anasuya Koopmans.

Pasak jos, vyrai neretai užimti kažkuo už namų ribų, darbu, verslu ar reikalais. Dažnai moterys turi pasirūpinti savo šeima, dirbti darbą bei pasirūpinti dar ir visa eile atsakomybių. Jos neturi arba turi nedaug laiko refleksijai ir tylai, ypač reikšmingai moters gyvenime. Išeina, kad moterys daugiau veikia nei būna, taigi gyvena puoselėdamos savo vyriškąsias savybes. Visa tai kuria labai nepalankią erdvę ginti ir puoselėti moteriškąjį identitetą. Gera žinia yra ta, kad savo autentiškos esmės negalima prarasti, ji visuomet tik slepiasi ir tereikia leisti jai pasirodyti.

Priešingybės stiprina viena kitą

Kaip teigia A. Koopmans, mūsų visuomenėje bei plačiajame pasaulyje labai ryškiai išreikšta priešingybių kova. Per mažai dėmesio skiriama tam, kaip sustiprinti ar papildyti vienas kitą.

Mūsų pasaulio gijimas prasideda namuose: idealiu atveju partneriai gyvena vienas kitą stiprindami kaip vyras ir moteris. Tuomet kiekvienas pamažu virsta žmogumi sveika ir stipria širdimi bei tuo pačiu mylinčiu tėvu ar mama.

Seserystė

„Įsivaizduokite moteris, susijungusias seserystėje… tai taip stipru. Tai ne jėgos pozicija, susijusi su pykčiu ar gynybiškumu, greičiau jėga, susijusi su noru pagelbėti bei lygybe. Taip pat, pagerbdamos savo moteriškumą moterys tampa širdingomis seserimis, kurios natūraliai viena kitą palaiko.

Moterys seserystėje gali jausti greta esančią moterį. Ir jeigu jai reikalinga pagalba, jūs esate čia tam, kad padėtumėte susikibti rankomis, būti ar daryti bet ką, ko reikia. Visų svarbiausia, seserystė padeda kurti labiau subalansuotą gyvenimą ir pasaulį“, – teigia sąmoningų santykių mokytoja.

„Moterų natūralios dovanos yra gebėjimas dalintis gėriu, polinkis sveikinti nepažįstamuosius, įtraukti mažiau sėkmingus, klausyti prieštaraujančių, suprasti žinutę, suteikti stiprybės su džiaugsmu, paremti tuos, kuriems to reikia, gerbti įvairovę, leisti gyvenimui vystytis be teisimo, būti dosniomis su atjauta bei vystyti intuiciją kaip natūralų jutimą, – pasakoja A. Koopmans. – Visa tai šildo ir stiprina visas bendruomenes.“

Anasuya Koopmans
Anasuya Koopmans
© Asmeninis albumas

Pagarba širdžiai ir kūnui

Kita vertus, verta prisiminti, kad moterims labai svarbu gerbti savo kūną ir moteriškumą. Natūrali, atpalaiduota ir atvira seksualinio apsikeitimo tėkmė gali egzistuoti tik esant šiai pagarbai. Pasak A. Koopmans, tik tokiu atveju yra verta atsiverti partneriui.

„Pirmiausia, nedarykite nieko, kas nėra gerai jūsų širdžiai ir kūnui. Nekonkuruokite. Nesigulkite į lovą su vyru tik dėl sekso, saugokite, gerbkite savo įsčias, kuriose lieka jo energija, – galbūt ji nėra jums tinkama? Raskite laiko bent keletą minučių patylėti gamtoje – tai moteriška meditacija. Vilniuje nuostabi gamta, daug žalių erdvių – tai vieta puikiai tinkanti moteriškumui stiprinti. Palaikykite glaudų ryšį su mama ir seserija“, – pataria olandė.

Kitas labai svarbus ir paprastas dalykas, kurio A. Koopmans moko seminare moterims, kas rytą atsibudus uždėti ranką ant širdies ir jai pasakyti „aš tave myliu“.

Kad ir kaip jaustumėtės, iš lovos išlipsite su visai kitokiu jausmu, aplink save skleisite kitokią nuotaiką. Žinoma, tai atrodo juokingai, nes neturi nieko bendro su kalkuliacija, matematika, finansais. Tai vadinasi energijos sklaida. Ji mums taps ir jau yra vis svarbesnė, – sako autentiškų ir sąmoningų santykių mokytoja iš Olandijos A. Koopmans.

Apie Anasuyą Koopmans:

Anasuya Koopmans – Europoje žymi sąmoningų santykių bei moteriškumo mokytoja iš Olandijos. Ji dėsto šias rutinas jau daugiau nei 10 metų seminaruose Europoje. Praėjusią savaitę Olandijoje buvo išleista autobiografinė A. Koopmans knyga „Kelionė su dievais“. Š. m. rugsėjo 7-10 d. A. Koopmans atvyks į Lietuvą bei ves seminarą moteriškumo tema.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
|Populiariausi straipsniai ir video
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(1 žmogus įvertino)
5.0000

Top naujienos

Įvertino Prezidento metus: nemanau, kad Nausėda vis dar galvoja, kuo Grybauskaitė blogesnė už jį (34)

Prezidentas Gitanas Nausėda ketvirtadienį apžvelgė savo pirmuosius darbo metus. Tiesa,...

Kremliaus kardiologų pasiūlymo atsisakęs Janulaitis – apie parduotą „Fermentą“, milijonus ir nakvynes stotyse (17)

Biotechnologijų ir aukštojo mokslo plėtra – dvi sritys, kuriuos vainikuoja turtingą ir...

Užkalnis. Ne didvyrių žemė, o šlapių viščiukų šalis (203)

Jums nepatiks, ką aš dabar parašysiu. Galimai net įniršite. Tačiau jei pasipiktinsite, tai tik...

Mama žingsnis po žingsnio parodė, kaip pasigaminti žemaitiškus šaltibarščius (3)

Šaltibarščiai – vasaros maistas, tačiau jų ruošimo būdų yra apstu. Iš šalies atrodo visi...

Bandantiems prisibelsti į polikliniką trūko kantrybė: tai už ką gi mes mokame? (431)

Praėjusią savaitę „Delfi“ rašė, kaip vilniečiams nepavyksta prisiskambinti į didžiausią...

Su valstybinių žiniasklaidos priemonių atstovais susitikęs Lukašenka: mes čia įvesime tvarką (66)

Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka mano, kad reikia „įvesti tvarką“ su žodžio...

Erika Vitulskienė prabilo apie išgyventą depresiją ir jos metu priaugtą svorį: tai buvo momentas, kai nenorėjau nieko (13)

Kokia yra tikroji grožio, svorio ir dietų kaina? Ši tema neabejotinai aktuali tiek vyrams, tiek...

Kaip keitėsi kainos birželį: labiausiai brango vaisiai, odontologų paslaugos (8)

Lietuvos statistikos departamentas ketvirtadienį pranešė, kad šių metų birželį, palyginti su...

Sveikatos receptas. Endokrinologė: jei moterims plaukeliai auga šiose vietose, vertėtų susirūpinti svarbus mokslinis atradimas, sergantiems širdies ligomis

Laidoje svečiuosis endokrinologė Modesta Petravičiūtė, su kuria pasikalbėsime apie plaukuotumą....

Estai jau nusistatė raudonąją liniją, kurią peržengus bus vėl įvedami apribojimai papildyta (82)

Estijos sveikatos apsaugos departamentas apsisprendė, koks skaičius koronavirusinės infekcijos...

|Maža didelių žinių kaina