Muzikinę karjerą Milita Daikerytė (17) pradėjo trylikos, dalyvavo įvairiuose muzikiniuose projektuose. O dabar stiprų balsą turinti atlikėja pasiryžo jėgas išbandyti ir nacionalinėje „Eurovizijos“ atrankoje.
Milita Daikerytė
© Klubas.lt (J.Baliutavičiaus nuotr.)

„Visada sakau, kad negaliu garantuoti ateities vien tik balsu, nes jis - ne geležinis. Gali vieną rytą atsikelti ir vos prakalbėti. O man didžiausias vaistas yra tylus kalbėjimas“, - sako nacionalinėje Eurovizijos atrankoje dalyvaujanti Milita Daikerytė.

- Eurovizijos atrankose šiuo metu esi jauniausia dalyvė. Viliesi atstovauti Lietuvai?


- Iš tiesų, net nesitikėjau pakliūti į šią atranką, nes žinojau, kad anketas pildo daug profesionalų. Tad buvau netgi pamiršusi, kad turiu gauti atsakymą dėl dalyvavimo. Gavusi kvietimą labai apsidžiaugiau, juk tai – dar viena galimybė įgyti sceninės patirties. Tikrai nenoriu nieko įrodyti, tiesiog stengsiuosi padaryti geriausia, ką galiu! Labai noriu nenuvilti žmonių, kurie mane palaiko ir tiki manimi.

- Viename interviu minėjai, kad vaikystėje dažnai keisdavai veiklas. Ir tik dainavimas „užkabino“. Dėl kokių priežasčių sieki būtent tokios karjeros?


- Perspektyvas galima atrasti bet kurioje srityje, jeigu yra didelis noras. Priežastis yra ta, kad man labai gera dainuoti, gera dalintis emocijomis su žiūrovu.

- Mokaisi „Šiuolaikinės mokyklos centre“. Tačiau turbūt jau galvojai apie būsimas studijas?


- Daug neplanuoju, nes įsitikinau, kad tai – bevertės pastangos. Mano gyvenime viskas vyksta labai netikėtai ir visai kitaip, nei planuoju... Šiaip mane labai traukia grožio sritis, žinoma, sceninė veikla taip pat. Tačiau kiek ilgai stovėsiu scenoje, priklauso ir nuo žiūrovų. Labai tikiuosi, kad galėsiu džiuginti pasirodymais dar ilgai.

- Teko girdėti, kad kartais pasidarbuoji ir visažiste, net pati grimuojiesi prieš koncertus. Aukštakulniai, puošnios suknelės... Žiūrovai tave mato tokią. O kokia būni kasdien?


- Taip, pasirodymams pasiruošiu pati, su mamos pagalba. Ji sutvarko mano plaukučius, aš pasidažau ir dažniausiai pati pasirenku įvaizdį. Eilinę dieną nepersistengiu dėl įvaizdžio ar makiažo. Naudojuosi proga, kai galiu pabūti be jo ir aukštakulnių. Tačiau pasipuošti man irgi labai patinka. Tik išlaukiu tam tinkamos progos. Aš visada draugėms sakau, kad geriau paprastą dieną atrodyti paprasčiau, kad galėtumėm nustebinti, kai yra proga (šypsosi).

- Jei jau prakalbome apie įvaizdį, neseniai sulaukei kritikos dėl išvaizdos ir judesių scenoje. Ši transliacija kaip tik bus rodoma šeštadienį per LRT. Sutinki su nuomone, kad atrodei ne visai taip, kaip derėtų tavo amžiaus merginai?


- Dėl kritikos, kurios sulaukiau, džiaugiuosi, nes man patinka išklausyti kitų žmonių nuomonę. O kiek ji turės man įtakos ir ar bus priimtina, aš atsirenku tyliai. Pasirodymo "Eurovizijos" atrankoje, apie kurį kalbame, netgi jeigu ir norėčiau, negalėčiau pateikti kitaip. Aš negaliu dainuoti apie pavojingą meilę, nelaimes šeimoje, smurtą ir kitus dalykus, ir tai daryti džiaugsmingu veidu. Negaliu dainuoti ir nežinoti, apie ką aš dainuoju. Tikiuosi, kad žmonės gilinsis į dainos žodžius, o ne į tai, kaip atrodžiau. Juk šiame konkurse svarbiausia daina ir tai, kaip tu ją atskleidi bei interpretuoji.

- Dainuojantiesiems balsas – svarbiausias instrumentas. O gerklės skausmas, balso stygų uždegimai – didžiausi priešai. Turi išbandytą receptą balsui saugoti?


- Visada sakau, kad negaliu garantuoti ateities vien tik balsu, nes jis - ne geležinis. Gali vieną rytą atsikelti ir vos prakalbėti. O man didžiausias vaistas yra tylus kalbėjimas.

- Žiniasklaidoje vis pasirodo straipsnių, kurie linksniuoja tavo asmeninį gyvenimą. Nepavargsti nuo tokio dėmesio?


- Kai pradėjau dainuoti didžiojoje scenoje, žinojau kur einu, į kokią balą brendu... Jeigu žmonėms įdomus mano asmeninis gyvenimas, leidžiu jiems apie jį skaityti. Žinoma, yra dalykų apie kuriuos rašo, o jie neatitinka realybės. Tačiau, mano nuomone, tai - neišvengiama. Tol, kol man tai nepradėjo trukdyti siekti tikslų, gyventi, aš per daug nekreipiu dėmesio.

- Tiesa, kad tave piktina, kai žmonės galvoja, jog esi turtingų tėvų dukra ir tau viskas duodama?


- Supratau, kad šios kalbos nesibaigs, kol priklausysiu nuo tėvų. Tad bandau nesipiktinti ir mąstau kitu kampu. Supratau, kad ir negalėjo būti taip, kad aš, būdama trylikos metų, pati būčiau galėjusi investuoti į muzikinę veiklą. Taip, tam reikėjo nemažai investicijų: dainos, fotosesijos. Be šių dalykų neapsieisi ir jie kainuoja. Tėvai man padėjo pradėti. Jie paklojo pamatus, o po to nebenurodinėjo, kiek turiu pasiekti. Tai, kiek pasieksiu, priklauso jau nuo mano pačios pastangų ir atsidavimo. Be to, šiuo metu dirbu visažiste, darau makiažus ir užsidirbu pinigėlių iš veiklos, kuri man suteikia daug malonumo. Tad dalykams, kuriuos jau galiu nusipirkti pati, tėvu pinigų neprašau.

- Jei reikėtų išdėlioti prioritetus tarp meilės, pinigų, karjeros, mokslų ir sveikatos, kaip juos išdėliotum?


- Mokslai, karjera, sveikata, pinigai ir šeima. Toks išdėstymas atitinka šiandieną. Šiuo metu mano tikslas - gauti išsilavinimą, pabaigti mokslus. Taip pat svarbi ir karjera. Dėl jos iškeičiu daugelį dalykų. Sveikata ir pinigai – jau kaip bus lemta. Na, o dėl šeimos – žinau, kad kada nors bus atvirkščiai, nes esu šeimos žmogus. Ateis laikas, kai šeima man bus tikrai pirmoje vietoje.

Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Indrė Makaraitytė. Klausimus, kurių neužduoda Landsbergis, paklausia Karbauskis (1)

– Sąžiningai pasakykite, jeigu jūs išeitumėte iš politikos, jūs neperimtumėte iš mamos savo...

Maldeikienė: iš Dalios Grybauskaitės šito nesitikėjau (324)

Prezidentės Dalios Grybauskaitės metiniai pranešimai – lėkšti, o viešai skelbtas jos galimas...

Strazdauskaitės byla keliauja į teismą: teisėsauga patvirtino, kaip buvo nužudyta mergina (191)

Teisėsauga baigė ikiteisminį tyrimą dėl Ievos Strazdauskaitės nužudymo. Byla bus nagrinėjama...

Dvi šalys prieš Rusiją imasi veiksmų dėl virš Ukrainos numušto lainerio (24)

Australija ir Nyderlandai oficialiai apkaltino Rusiją 2014 metais numušus MH17 lėktuvą virš...

Trečiadienį apie tai sužinosime visi: įtaka politikams buvo labai rafinuota (50)

Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas ( NSGK ) deda paskutinius štrichus ant savo išvadų...

Šaro „Žalgiris“ Kaukėnui primena ypatingą Lietuvos rinktinės savybę (6)

Rimantas Kaukėnas nėra retas svečias gimtinėje, tačiau jo vizitai pastaruoju metu nebuvo...

Kuršių nerijoje vėl griaunama, gyventojai su siaubu laukia buldozerių (323)

Mažai kas beprisimena, kaip prasidėjo vadinamoji nelegalių statybų Kuršių nerijoje istorija....

Pagal alkoholio vartojimą Lietuva pasaulyje – vis dar pirma, sveikatos politikai žada kitokį vaizdą (69)

Pagal alkoholio vartojimą Lietuva pasaulyje - vis dar pirma. Tai konstatuota Ekonominio...

Daina „Juoda orchidėja“ išgarsėjusi grupė papasakojo tikrąją savo hito istoriją: viskas, ką girdėjote iki šiol, tėra mitas (54)

Lietuvoje be dainos „Juoda orchidėja“ nepraeina nei vienas balius, o vestuvėse ši daina gali...

Futbolininko Ronaldinho vestuvių planai šokiruoja: nors ir gresia kalėjimas, jis ves dvi mylimąsias iškart

Vieno iš garsiausių pasaulio futbolininkų aukščiausio lygio varžybose nebepamatysime, tačiau...