aA
1937 metais Pensilvanijos Pitsburgo mieste gimęs Grady Stilesas jaunesnysis, dar vadintas berniuku – krabu, nugyveno daug dėmesio pritraukusį, bet krauju aptaškytą gyvenimą ir mirė ne ką mažiau skandalingai.
Grady Stilesas
Grady Stilesas
© Wikimedia Commons

Grady gimė turėdamas retą apsigimimą, vadinamą ektrodaktilija (bedelnyste). Ši fizinė negalia, dar vadinama Krabo žnyplių sindromu, jo šeimą persekiojo iš kartos į kartą.

Ektrodaktilija reiškia įgimtą plaštakos nesuaugimą, kai žmogui trūksta vidurinių rankų pirštų, o likę šoniniai pirštai yra suaugę, todėl rankos primena krabo žnyples. Kartais šonuose būna suaugę ir kojų pirštai – būtent tokias pėdas turėjo Grady. Jo tėvas taip pat kentėjo nuo ektrodaktilijos ir keliaudavo po šalį, rengdamas žmogaus – krabo pasirodymus. Tėvas nieko nelaukęs į cirko gyvenimą nuo mažumės įtraukė ir Grady, pavadinęs jį berniuku – omaru, rašo historicmysteries.com.

Grady Stilesas
Grady Stilesas
© Wikimedia Commons

Grady Stileso gyvenimas

Grady Stilesas cirko scenoje buvo labai populiarus ir užaugo gana stiprus. Nors jis negalėjo vaikščioti, jis judėjo neįgaliojo vežimėliu ir išmoko ropoti ant galūnių. Tai jam leido neįtikėtinai ištreniruoti viršutinę kūno dalį.

Dirbdamas pasirodymuose, berniukas – krabas sutiko jauną merginą, vardu Mary Teresa. Nors ji neturėjo jokių fizinių defektų, būdama 19 metų ji prisijungė prie cirko trupės ir įsimylėjo Grady. Pora susituokė ir susilaukė kelių vaikų, iš kurių du taip pat paveldėjo ektrodaktiliją. Kurį laiką jie visi kartu rengdavo „krabų šeimos“ pasirodymus, bet gyvenimas pradėjo riedėti žemyn, kai Grady pradėjo gerti. Būdamas neblaivus, suaugęs berniukas – krabas ne vienerius metus mušė savo žmoną ir vaikus. Tai tęsėsi iki lemtingo 1973 metų vakaro. Tą kartą Grady susipyko su Mary, sviedė ją ant grindų ir savo rankomis išplėšė jai iš kūno gimdos spiralę. Mary nedelsiant su juo išsiskyrė. Vėliau Grady Stilesas vedė antrą kartą, bet ir antroji žmona jį paliko.

Grady Stilesas
Grady Stilesas
© Wikimedia Commons

Vis dar daug gerdamas, Grady Stilesas iki 1978 metų gyveno gana tyliai. Tačiau tais metais jis vėl atsidūrė dėmesio centre. Kai jo vyriausioji dukra įsimylėjo vaikiną, kuris nepatiko Grady, jis visai prieš pat jų vestuves nušovė savo būsimą žentą.

Berniukas – krabas lieka laisvėje

Abejonių dėl Grady kaltės nebuvo, nes jis pats prisipažino padaręs šį nusikaltimą. Tačiau kalėti dėl žmogžudystės jam neteko. Nors 1979 metais Grady buvo pripažintas kaltu dėl nužudymo, alkoholizmas ir intensyvus rūkymas padarė savo. Jis susirgo kepenų ciroze ir plaučių emfizema. Teismas nusprendė, jog kalėdamas kalėjime jis negaus reikiamo gydymo, todėl skyrė jam tik 15 metų lygtinę bausmę.

Grady Stilesas
Grady Stilesas
© Wikimedia Commons

Išvengęs realios laisvės atėmimo bausmės, berniukas – krabas tapo labai pasipūtęs ir nepakenčiamas: jis aplinkiniams girdavosi galįs juos nužudyti ir nesėsti į kalėjimą, kaip jam jau pavyko padaryti. Šis nuosprendis padarė stiprią įtaką pirmajai Grady žmonai Mary, kuri dėl nepaaiškinamų ir nesuprantamų priežasčių ištekėjo už jo antrąkart. Besaikis girtuokliavimas ir įtikėjimas savo nebaudžiamumu vertė Grady dar stipriau smurtauti.

Grady nužudymas

Grady Stilesas
Grady Stilesas
© Wikimedia Commons


1992 metais Mary nusprendė daugiau nebekentėti Grady smurto. Už 1500 dolerių ji pasamdė savo kaimyną Chrisą Wyantą, kad šis nužudytų jos vyrą. Ch. Wyantas užduotį įvykdė: kol Grady savo namuose Floridoje žiūrėjo televizorių, jis iš nugaros pusės nušovė jį šūviu į galvą. Tačiau kitaip negu Grady Stilesas, Ch. Wyantas už šį nužudymą buvo nuteistas kalėti 27 metus. Mary taip pat stojo prieš teismą – jai buvo skirta 12 metų nelaisvės.

O berniukas – krabas? Atsiminimai apie jį labai prieštaringi. Cirko bendruomenė patvirtino, kad jis buvo labai ūmaus ir karšto būdo ir net lygino jį su šėtonu. Kaimynai ir aplinkiniai taip nekentė Grady, jog į jo laidotuves atėjo vos 10 žmonių, ir laidotuvių organizatoriai nerado norinčiųjų nešti jo karstą. Tačiau kiti laikė jį sumaniu verslininku, kuris nuo pasirodymų per įvairius renginius sugebėjo pereiti prie tokių pasirodymų organizavimo ir tapti jų savininku. Šie žmonės teigė, kad Mary tiesiog reikėjo laikytis nuo jo atokiai ir netekėti už jo antrą kartą.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(51 žmogus įvertino)
3.1961

Top naujienos

Neaiškumai dėl „Tautų mugės“: pagal nutarimą galimybių paso reikia, organizatoriai neigia (15)

Vilniuje prasidėjusi „Tautų mugė“ netikrina lankytojų galimybių pasų, o tai gali pažeisti...

Meiželytė apie Gražulį: jis priverstas taip elgtis (79)

Koronavirusu persirgęs Seimo narys Petras Gražulis savo dingimu buvo užminęs mįslę, o...

Šiauliuose koronavirusas nusinešė 39 metų mokytojos gyvybę (326)

Šiauliuose koronavirusas nusinešė 39 metų moters gyvybę. Tai, kad Respublikinėje Šiaulių...

Parama būstui – kainų spąstuose: už subsidijos ribų gali atsidurti dar vienas miestas

Nekilnojamojo turto kainoms kylant, ant plauko pakibo galimybė jaunoms šeimoms įsigyti savo...

LVŽS skelbia ultimatumą Vyriausybei: grasina Šimonytei interpeliacija (839)

Penktadienį posėdžiavusi Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga ( LVŽS ) ragina...

Klimatologas pateikė ilgalaikę spalio mėnesio prognozę: pokyčių galime laukti nuo pirmojo dešimtadienio vidurio (34)

„ Orai toliau vėsta ir savaitgalį bei kitos savaitės pradžioje jie labiau primins spalio...

Valdantieji „valstiečių“ ultimatumo neišsigando: stebina kitas dalykas (52)

„Valstiečių“ penktadienį paskelbto ultimatumo, kuriame užsimenama apie interpeliaciją...

Psichoterapeutė: vaiko netektis – sunkiausia, kas gali nutikti, tačiau ir po jos įmanoma gyventi

Vaiko netektis yra sunkiausia galima patirtis šeimos gyvenime. Tačiau net ir tokiu skaudžiu metu...

Vytauto Mackonio šeimoje – skaudi netektis

Šokėjas, grupės „Džentelmenai“ narys Vytautas Mackonis ir jo šeima išgyvena sunkų...

Pasaulio čempionate – Irano testas amerikiečiams ir nepralaimėjusių ekipų dvikova JAV ir Irano rungtynių galerija

Pasaulio salės futbolo čempionato 6-ą dieną į kovą stoja E ir F grupės komandos. Vilniuje nuo...