aA
Daugybę viso pasaulio skaitytojų nuliūdino žinia apie charizmatiškosios Colleen McCullough mirtį. Australijos nacionaline vertybe laikoma kūrėja iš gyvenimo pasitraukė šių metų sausio 29 d. Praeitais metais australų žurnalistė Jacqueline Lang aplankė neįtikėtinai populiarią ir produktyvią rašytoją jos namuose Norfolko saloje.
© Shutterstock

Žurnalistė prisipažino, kad imant interviu ją tiesiog pakerėjo Colleen McCullough atvirumas ir sąmojis. Deja, netrukus po šio interviu Colleen McCullough sveikata pablogėjo ir ji mirė nuo inkstų nepakankamumo.

Jūsų dėmesiui – interviu su rašytoja, kuriame kalbama apie paskutinį jos romaną „Saldžiai kartu“ (Lietuvoje jis išleistas metų pradžioje, iš anglų kalbos vertė Kristina Miliūnienė, išleido „Tyto alba“), kuriuo ji nepaprastai didžiavosi. Rašytoja tvirtino rašiusi šį romaną sau ir neplanavusi jo publikuoti. Bet jos agentas, perskaitęs rankraštį, suprato, kad šia istorija apie keturias australes slauges būtina pasidalyti su visu pasauliu.

Nuo to laiko, kai pasirodė legendinė Colleen McCullough epopėja „Erškėčių paukščiai“, pelniusi jai pasaulinę šlovę, praėjo 36-eri metai. Vis dėlto, net ir nusilpus regėjimui ir pašlijus sveikatai, ji toliau rašė knygas, padedama savo vyro Rico.

- Kas jus įkvėpė parašyti romaną „Saldžiai kartu“?

- Buvau ką tik pabaigusi savo penktąjį detektyvą apie Karmainą Delmoniką ir prieš pradėdama šeštą serijos knygą norėjau kiek pailsėti, padaryti pertraukėlę...

- Dauguma žmonių norėdami pailsėti išvažiuoja kur nors atostogauti...

- O man patinka rašyti! Esu sena griuvena ir prastai matau, todėl kelionės man sukelia daug nepatogumų. Kadangi nebegaliu piešti ir tapyti, nusprendžiau parašyti ką nors sau, savo malonumui – ką nors, kas mane pačią domintų. Man visai nerūpėjo, bus tai išleista ar ne. Rašau ne vardan publikavimo. O šiuo atveju išvis rašiau pramogai.

- Apie ką ši knyga?

- Joje pasakoju apie keturių labai skirtingų merginų – Edos, Greisės, Gabanos ir Kitės – gyvenimus. Jos – seserys, dvi dvynių poros, gimusios XX a. pradžioje ir į suaugusiųjų gyvenimą įžengusios Didžiosios depresijos metais. Beje, šis Australijos istorijos periodas literatūroje nepelnytai ignoruojamas.

- Knygos pradžioje visos keturios seserys dar labai nepatyrusios ir, žinoma, skaisčios...

- Tais laikais tekėdama mergina turėjo būti skaisti. Šiandien jaunos moterys neturi supratimo, kokie tai buvo laikai ir kaip skyrėsi papročiai. Tada dar nebuvo kontraceptinių tablečių – stebuklingų piliulių, galinčių apsaugoti nuo nėštumo. Mergina, užmezgusi romaną, rizikavo pastoti – jei taip atsitikdavo, jos laukė nepavydėtinas likimas. Tai nuostabi knyga jaunoms merginoms, padėsianti suprasti, ką turėjo ištverti jų močiutės.

- Laimė, dabar daug kas pasikeitė.

- Na, ir šiais laikais protingi vyrai ne itin mėgsta pasileidusias merginas. Jiems labiau patinka išrankios moterys.

- Ar ir jūs buvote išranki?

- O, aš buvau labai išranki – ir jaunystėje, ir senatvėje, ir apskritai visada!

Išleistas naujas „Erškėčių paukščių“ autorės romanas: interviu su ja
© Organizatorių archyvas

- Judu su vyru vedę jau 30 metų... Kokia laimingos santuokos paslaptis?

- Reikia išsirinkti tinkamą vyrą! Aš – viena laimingųjų, kurioms pasisekė. Mes vis dar mylime vienas kitą – labiau negu bet kada. Buvau 46-erių, kai tekėjau, o jis – tikras gražuolis! Gera būti su mylimu žmogumi...

- Ar jūsų vyras mėgsta sukiotis virtuvėje? Gal palepina kokiais skanėstais?

- O ne, jis nemoka gaminti! Aš ką nors pagaminu ir įkišu į šaldytuvą, o jis paskui pasišildo.

- Ar ilgai rinkote medžiagą romanui „Saldžiai kartu“?

- Nepasakyčiau. Šįkart ypatingų tyrimų neprireikė – aš pati augau ekonominės krizės metais. Gimiau 1937-aisiais, baigiantis Didžiajai depresijai, ir puikiai prisimenu, kaip mes gyvenome. Matyt, įtraukiau tuos įspūdžius su motinos pienu...

- Pažįstu moterį, gimusią Didžiosios depresijos metais, ir pastebėjau, kad ji labai taupi. Kaip manote, ar šis bruožas būdingas visiems, patyrusiems ekonominės krizės sunkumus?

- Manau, taip. Žmonių, augusių tais baisiais laikais, niekada neapleidžia baimė, kad senatvėje jie neturės ko valgyti ir iš ko gyventi...

- Kiek laiko rašėte „Saldžiai kartu“?

- Pirmą rankraštį parašiau labai greitai – per šešias savaites. Man velniškai patinka rašyti! Stengiausi, kad pati istorija būtų paprasta, knygoje nė vienas personažas nenužudomas. Gal todėl kritikai ne itin mėgsta mano knygas. Jų manymu, jei autorius nerašo apie vargus ir kančias, vadinasi, jo knyga – šlamštas.

- „Saldžiai kartu“ neplanavote publikuoti. Kaip atsitiko, kad knyga išvydo dienos šviesą?

- Aš tiesiog nusiunčiau rankraštį savo agentui į Niujorką, norėdama išsiaiškinti, ar jis išvis publikuotinas. Michaelas perskaitė rankraštį ir pareiškė, kad „Saldžiai kartu“ – nuostabus romanas, kažkuo panašus į „Mažąsias moteris“. Kiek teko girdėti, skaitytojų atsiliepimai irgi labai geri.

- Sunku patikėti! Turint galvoje Jūsų sėkmę, dar abejojote, ar romanas išvis publikuotinas?..

- Keista, bet paprastai iš savo knygų nieko nesitikiu ir niekada nežinau, kaip į jas reaguos skaitytojai. Kiekvienas mano rankraštis man atrodo nuobodus ir apskritai blogiausias iš visų parašytų!

- Kaip manote, ar „Saldžiai kartu“ galėtų virsti TV serialu?

- O taip, norėčiau, kad kuri nors Australijos televizija paverstų knygą TV serialu! Tik jokiu būdu neprileisčiau amerikiečių – jie viską sugadintų!

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Mokslų daktarė įvertino pomidorus: juos valgant būtina laikytis vienos svarbios taisyklės (46)

Pomidorai karaliauja lietuvių šiltnamiuose. Tačiau, ar žinojote, kad pomidorų gimtinė yra Andai...

Kardiologas turi patarimų kovojantiems su aukštu kraujospūdžiu: kai kuriuos produktus turite pamiršti (3)

Jeigu iš savo maisto raciono išbrauktume kelis produktus, o savo kasdienį gyvenimą praturtintume...

Jakilaitis papasakojo, kas vyksta išjungus kameras: vienu metu prieš mane buvo pradėtas karas (93)

Laidų cikle „Profesija visam gyvenimui“ keliamas klausimas, ar žurnalisto profesija gali būti...

Ką galės padaryti nauji greičio matuokliai: „matys“ per lietų ir rūką, fiksuos iki 250 km/val.

Birželio pradžioje Lietuvos automobilių kelių direkcija ( LAKD ) inicijavo naują viešąjį...

Kelionės automobiliu po Europą šeimai neapsieina be nuotykių: akistata su šernu, vizitas į ligoninę ir žado netekę bulgarai (2)

Tris vaikus auginanti Vaivos ir Martyno šeima sako, kad neįsivaizduoja savo gyvenimo be kelionių,...

Estija su Latvija pradėjo akcizų karą: Lietuva tyliai laukia kas bus (134)

Statistikos departamentas prieš kelias savaites paskelbė, kad vienas 15 metų ir vyresnis...

Ore kabantis miškų mokestis: ministras pristatė išimtis, kam netektų jo mokėti (154)

Aplinkos ministerija pradėjo svarstyti mokesčių pakeitimus privačių miškų savininkams,...

Iš šešto aukšto iškritęs berniukas – reanimacijoje: medikai papasakojo apie jo būklę šeima tarnyboms žinoma (38)

Sekmadienį Vilniuje per šešto aukšto balkoną iškritęs berniukas gydomas Santaros klinikų...

Manekenei Radvilei Labutytei kaitrą padeda išgyventi keletas modelių gudrybių: grožį išlaiko paprastomis priemonėmis (13)

Modeliui Radvilei Labutytei tenka nemažai laiko praleisti skrydžiuose ir kelionėse, tad ir...

Kinas pardavinėjo ekskursijas į Černobylį, tačiau žmonėms rodė Čeliabinską (10)

Kinijos turizmo agentūros vadovas pardavinėjo keliones į Černobylį , tačiau turistus siuntė...