Pasaulyje nenugalimo veikėjo vaidmenimis išgarsėjęs Holivudo aktorius Hugh Jackmanas (48) realiame gyvenime kovoja su klastinga liga – odos vėžiu.
Hugh Jackmanas
© Reuters/Scanpix

Prieš ketverius metus aktorius H.Jackmanas ant nosies aptiko keistą dėmę. Ilgą laiką Holivudo žvaigždė manė, kad tai – žaizda, kuri atsirado po filmavimosi efektingose scenose. Tačiau žaizdai ilgai nepranykstant, žmonos paragintas vyras nusprendė apsilankyti pas gydytojus.

Medikai konstatavo, jog apgamas ant nosies yra piktybinis navikas, tiksliau – bazalinių ląstelių karcinoma. Auglys buvo iškart pašalintas, tačiau nuo tos dienos aktoriui teko skirti kur kas didesnį dėmesį sveikatai ir kūno priežiūrai.

Dažnos operacijos

Po to, kai garsiam H.Jackmanui buvo nustatyta bazalinių ląstelių karcinoma, dėl nuolatinio piktybinių ląstelių atsinaujinimo jam teko iškęsti net kelias operacijas. Per ketverius metus aktoriui atliktos šešios odos vėžio šalinimo operacijos. Paskutinė – vos prieš porą mėnesių. Nuolat besifilmuojančiam Hugh būtina kuo greičiau pašalinti piktybinius auglius, kadangi negydomas vėžys gali išplisti į kitus organus (akis, ausis, nosį), ir ne tik sutrikdyti sveikatą, bet ir sugriauti jo karjerą.

Todėl H.Jackmanas savo sveikatai skiria labai didžiulį dėmesį. Be to, aktorius aktyviai dalyvauja prevencinėje odos vėžio programoje. Socialiniuose tinkluose jis nuolatos dalijasi žinute: „Prašau, nebūkite tokie kvailiai kaip aš. Pasitikrinkite. Ir naudokite apsauginį kremą nuo saulės!“

Gydytojai aktorių įspėjo, kad, nepaisant atliktų operacijų, vėžys gali bet kada atsinaujinti. Holivudo galiūnas norėdamas išvengti ligos recidyvo naudoja įvairius kremus, saugančius jo odą nuo žalingųjų saulės spindulių.

Pats aktorius yra ne kartą sakęs, kad tokios odos problemos yra susijusios su jo giminystės šaknimis. Nors pats H. Jackmanas yra australas ir gimęs šioje šalyje, abu jo tėvai yra kilę iš Didžiosios Britanijos. Į Australiją jie emigravo dar praėjusio amžiaus septintajame dešimtmetyje. Aktoriaus nuomone, būtent dėl šios priežasties jo oda nebuvo pasiruošusi kaitriai Australijos saulei, o abejingumas apsauginiams kremams, sukėlė ir tokius nemalonius padarinius – piktybinį odos vėžį.

Šiuo metu Holivudo žvaigždė ligos padarinių nejaučia, tačiau yra pasiruošęs tam, kad ateityje greičiausiai ir vėl teks iškęsti dar vieną operaciją.

Tvirto vyro vaidmuo

H. Jackmanas vaikystėje neplanavo tapti aktoriumi. Kurį laiką, dar studijuodamas Sidnėjaus Technologijų universitete komunikacijos specialybę, vienoje gimnazijoje buvo įsidarbinęs mokytoju. Universitete studijuodamas paskutiniuosius metus ir siekdamas gauti papildomų kreditų jis užsirašė į teatro būrelį.

Būtent tada dabar jau pasaulyje žinomas aktorius suprato, kad nori imtis šio amato. Baigęs komunikacijos studijas, H. Jackmanas iš karto įstojo į Aktorių rengimo centrą.

Profesionalaus aktoriaus karjerą jis prasidėjo prieš 22-ejus metus, tačiau labiausiai jį išgarsino Logano vaidmuo fantastinėje kino sagoje „Iksmenai“. Pirmoji dalis buvo nufilmuota dar 2000 metais. Tad nuo to laiko aktorius praktiškai visada turėjo atrodyti itin sportiškas ir atitikti galingą fantastinio herojaus įvaizdį, kadangi šios sagos dalys buvo filmuojamas kone kasmet.

Aktorius pripažino, kad norint išlaikyti tvirtas kūno formas, reikia ne tik daug fizinių pastangų, bet ir pasiruošti tam morališkai bei laikytis griežtos dietos. Šie dalykai jį ypač erzindavo, nes jam nuolatos reikėdavo kontroliuoti tai, ką valgo.

Praėjusiais metais buvo nufilmuota paskutinė „Iksmenų“ sagos dalis „Loganas“, kurioje H. Jackmanas užbaigė savo kaip fantastinio herojaus karjerą. Žiniasklaidai jis prisipažino, kad tai yra viena geriausių dienų jo gyvenime, kadangi dabar jis nesivaržydamas galės valgyti bet kokį maistą. Vos po kelių dienų kino žvaigždė socialiniuose tinkluose pasidalino nuotrauka su didžiule lėkšte spageti makaronų.

Tarp kitko

Medikai pagal kilmę odos vėžį skirsto į tris pagrindines rūšis. Tai – bazalioma (bazalinių ląstelių karcinoma), plokščialąstelinis vėžys ir melanoma. O nuo šios ligos pramogų pasaulyje yra kentėję ir daugiau žvaigždžių:

Aktoriai, sirgę odos vėžiu

Diane Keaton
Diane Keaton
© AP/Scanpix

Diana Keaton (71):

Garsiai Holivudo aktorei bazalinių ląstelių karcinoma buvo diagnozuota, kai ji buvo 21-erių metų amžiaus. Aktorė pripažino, kad tai greičiausiai įvyko dėl to, jog ji anksčiau niekada nenaudodavo kremo nuo saulės, nes norėdavo įdegti saulėje. Dabar D.Keaton saugodama sveikatą odą tepa įvairiais apsauginiais kremais.

Galingojo „Iksmeno“ H. Jackmano kova su vėžiu
© Vida Press

Michellė Monaghan (41):

Aktorei piktybinis odos navikas buvo pašalintas 2011 metais, kai vyras ant jos nugaros pamatė įtartinai atrodantį apgamą. Nuo to laiko kino žvaigždė profilaktiškai lankosi pas medikus bei odą tepasi apsauginiais kremais.

Galingojo „Iksmeno“ H. Jackmano kova su vėžiu
© LaPresse / Scanpix


Ewanas McGregoras (46):

Kino žvaigždei vėžinis apgamas 2008 metais buvo pašalintas žemiau dešinės akies. Dėl saugumo jam buvo išoperuoti ir dar keli įtartini apgamai. Siekdamas išvengti kitų vėžinių ligų, aktorius netgi atsisakė alkoholio vartojimo ir rūkymo.

Jamesas Rebhornas
Jamesas Rebhornas
© Vida Press


Jamesas Rebhornas (1948-2014):

2014 metais būdamas šešiasdešimt penkerių metų amžiaus garsus aktorius pralaimėjo kovą su melanoma, sunkiausia odos vėžio forma. Ši liga jam buvo diagnozuota 1992 metais, kuomet buvo taikomas kur kas prastesnis tokios odos vėžio formos gydymas.

Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Gydytoja papasakojo, kaip geriausia gydyti pūslelinę: tepalai ir pleistrai – praeityje (37)

Tikriausiai ir jūs esate vienas iš tų, kuris asmeniškai jau susipažino su pūsleline ( herpės...

Šiaudiniškius siaubiančio vyro bijo visas kaimas: jis lyg tiksinti bomba (174)

Dar prieš kelis metus Šiaudiniškiuose gyvenantis Julius Švedas buvo pavyzdingas šeimos žmogus,...

Pakvietė į vakarienę restorane – išėjo su pirkiniu už 2 tūkst. eurų (170)

Kaip manote, kiek gali kainuoti pagalvė? O dvi pagalvės ir antklodė? Žurnalistų pagalbos...

Neringos Venckienės tėvas ėmėsi veiksmų: šį kartą dėl anūkės (218)

Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) kalėjime kalinčios Neringos Venckienės tėvas kreipėsi į...

Gyvai / Supertaurės mačas Estijoje: „Real“ – „Atletico“ 0:1 (9)

Istorinis vakaras Estijoje – trečiadienį vakare Taline dėl UEFA Supertaurės titulo kaunasi...

Į restoraną Vilniaus senamiestyje užsukusią moterį išgąsdino ne tik kvapas, bet ir vaizdas (10)

Restorane „Forto dvaras“, esančiame pačioje Vilniaus širdyje – Pilies gatvėje, su šeima...

Filipinai – šalis, kurioje kalbėti apie moteris reikia atsargiai (3)

Filipinai – tai balta varna tarp ryškiaveidžių Azijos valstybių. Vienintelė šalis katalikė...

„Sevilla“ dirbtinės dangos bijo labiau nei žalgiriečių – klausimas apie įtampą kėlė šypsenas (28)

Ne mėgėjai, bet vis dėlto – ne aukščiausios lygos komanda. Taip apie Vilniaus „Žalgirį“...

Pasipylė skundai: svajonių darbas iš tiesų nė iš tolo neprimena svajonės (7)

„Turi tylėti ir tiesiog mėgti savo darbą“, – tai Australijos aviacijos realybė. Iš šono...

Vilniuje neblaivus BMW vairuotojas taranavo merginos vairuojama automobilį (74)

Trečiadienio vakarą Vilniuje policija vyko į eismo įvykį su nukentėjusiais. Pasirodo, kad...