aA
Pasaulyje nenugalimo veikėjo vaidmenimis išgarsėjęs Holivudo aktorius Hugh Jackmanas (48) realiame gyvenime kovoja su klastinga liga – odos vėžiu.
Hugh Jackmanas
© Reuters/Scanpix

Prieš ketverius metus aktorius H.Jackmanas ant nosies aptiko keistą dėmę. Ilgą laiką Holivudo žvaigždė manė, kad tai – žaizda, kuri atsirado po filmavimosi efektingose scenose. Tačiau žaizdai ilgai nepranykstant, žmonos paragintas vyras nusprendė apsilankyti pas gydytojus.

Medikai konstatavo, jog apgamas ant nosies yra piktybinis navikas, tiksliau – bazalinių ląstelių karcinoma. Auglys buvo iškart pašalintas, tačiau nuo tos dienos aktoriui teko skirti kur kas didesnį dėmesį sveikatai ir kūno priežiūrai.

Dažnos operacijos

Po to, kai garsiam H.Jackmanui buvo nustatyta bazalinių ląstelių karcinoma, dėl nuolatinio piktybinių ląstelių atsinaujinimo jam teko iškęsti net kelias operacijas. Per ketverius metus aktoriui atliktos šešios odos vėžio šalinimo operacijos. Paskutinė – vos prieš porą mėnesių. Nuolat besifilmuojančiam Hugh būtina kuo greičiau pašalinti piktybinius auglius, kadangi negydomas vėžys gali išplisti į kitus organus (akis, ausis, nosį), ir ne tik sutrikdyti sveikatą, bet ir sugriauti jo karjerą.

Todėl H.Jackmanas savo sveikatai skiria labai didžiulį dėmesį. Be to, aktorius aktyviai dalyvauja prevencinėje odos vėžio programoje. Socialiniuose tinkluose jis nuolatos dalijasi žinute: „Prašau, nebūkite tokie kvailiai kaip aš. Pasitikrinkite. Ir naudokite apsauginį kremą nuo saulės!“

Gydytojai aktorių įspėjo, kad, nepaisant atliktų operacijų, vėžys gali bet kada atsinaujinti. Holivudo galiūnas norėdamas išvengti ligos recidyvo naudoja įvairius kremus, saugančius jo odą nuo žalingųjų saulės spindulių.

Pats aktorius yra ne kartą sakęs, kad tokios odos problemos yra susijusios su jo giminystės šaknimis. Nors pats H. Jackmanas yra australas ir gimęs šioje šalyje, abu jo tėvai yra kilę iš Didžiosios Britanijos. Į Australiją jie emigravo dar praėjusio amžiaus septintajame dešimtmetyje. Aktoriaus nuomone, būtent dėl šios priežasties jo oda nebuvo pasiruošusi kaitriai Australijos saulei, o abejingumas apsauginiams kremams, sukėlė ir tokius nemalonius padarinius – piktybinį odos vėžį.

Šiuo metu Holivudo žvaigždė ligos padarinių nejaučia, tačiau yra pasiruošęs tam, kad ateityje greičiausiai ir vėl teks iškęsti dar vieną operaciją.

Tvirto vyro vaidmuo

H. Jackmanas vaikystėje neplanavo tapti aktoriumi. Kurį laiką, dar studijuodamas Sidnėjaus Technologijų universitete komunikacijos specialybę, vienoje gimnazijoje buvo įsidarbinęs mokytoju. Universitete studijuodamas paskutiniuosius metus ir siekdamas gauti papildomų kreditų jis užsirašė į teatro būrelį.

Būtent tada dabar jau pasaulyje žinomas aktorius suprato, kad nori imtis šio amato. Baigęs komunikacijos studijas, H. Jackmanas iš karto įstojo į Aktorių rengimo centrą.

Profesionalaus aktoriaus karjerą jis prasidėjo prieš 22-ejus metus, tačiau labiausiai jį išgarsino Logano vaidmuo fantastinėje kino sagoje „Iksmenai“. Pirmoji dalis buvo nufilmuota dar 2000 metais. Tad nuo to laiko aktorius praktiškai visada turėjo atrodyti itin sportiškas ir atitikti galingą fantastinio herojaus įvaizdį, kadangi šios sagos dalys buvo filmuojamas kone kasmet.

Aktorius pripažino, kad norint išlaikyti tvirtas kūno formas, reikia ne tik daug fizinių pastangų, bet ir pasiruošti tam morališkai bei laikytis griežtos dietos. Šie dalykai jį ypač erzindavo, nes jam nuolatos reikėdavo kontroliuoti tai, ką valgo.

Praėjusiais metais buvo nufilmuota paskutinė „Iksmenų“ sagos dalis „Loganas“, kurioje H. Jackmanas užbaigė savo kaip fantastinio herojaus karjerą. Žiniasklaidai jis prisipažino, kad tai yra viena geriausių dienų jo gyvenime, kadangi dabar jis nesivaržydamas galės valgyti bet kokį maistą. Vos po kelių dienų kino žvaigždė socialiniuose tinkluose pasidalino nuotrauka su didžiule lėkšte spageti makaronų.

Tarp kitko

Medikai pagal kilmę odos vėžį skirsto į tris pagrindines rūšis. Tai – bazalioma (bazalinių ląstelių karcinoma), plokščialąstelinis vėžys ir melanoma. O nuo šios ligos pramogų pasaulyje yra kentėję ir daugiau žvaigždžių:

Aktoriai, sirgę odos vėžiu

Diane Keaton
Diane Keaton
© AP/Scanpix

Diana Keaton (71):

Garsiai Holivudo aktorei bazalinių ląstelių karcinoma buvo diagnozuota, kai ji buvo 21-erių metų amžiaus. Aktorė pripažino, kad tai greičiausiai įvyko dėl to, jog ji anksčiau niekada nenaudodavo kremo nuo saulės, nes norėdavo įdegti saulėje. Dabar D.Keaton saugodama sveikatą odą tepa įvairiais apsauginiais kremais.

Galingojo „Iksmeno“ H. Jackmano kova su vėžiu
© Vida Press

Michellė Monaghan (41):

Aktorei piktybinis odos navikas buvo pašalintas 2011 metais, kai vyras ant jos nugaros pamatė įtartinai atrodantį apgamą. Nuo to laiko kino žvaigždė profilaktiškai lankosi pas medikus bei odą tepasi apsauginiais kremais.

Galingojo „Iksmeno“ H. Jackmano kova su vėžiu
© LaPresse / Scanpix


Ewanas McGregoras (46):

Kino žvaigždei vėžinis apgamas 2008 metais buvo pašalintas žemiau dešinės akies. Dėl saugumo jam buvo išoperuoti ir dar keli įtartini apgamai. Siekdamas išvengti kitų vėžinių ligų, aktorius netgi atsisakė alkoholio vartojimo ir rūkymo.

Jamesas Rebhornas
Jamesas Rebhornas
© Vida Press


Jamesas Rebhornas (1948-2014):

2014 metais būdamas šešiasdešimt penkerių metų amžiaus garsus aktorius pralaimėjo kovą su melanoma, sunkiausia odos vėžio forma. Ši liga jam buvo diagnozuota 1992 metais, kuomet buvo taikomas kur kas prastesnis tokios odos vėžio formos gydymas.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Prekybos centrų plėtra nestoja: po paslapties skraiste planuojamos dešimtys naujų parduotuvių (1)

Milijoninės investicijos , dešimtys naujų prekybos vietų – tokie laukia 2019 metais prekybos...

Noah Smith. Taip, bitkoinas buvo klasikinis burbulas. Ir jis sprogo (2)

Regis, kiekvieną finansinį burbulą lydi koks nors visiems žinomas anekdotas apie tai, kaip kažkas...

Audringas savaitgalis Kijeve: vietos, dėl kurių čia keliauja tūkstančiai lietuvių (429)

Tūkstančiai lietuvių keliaują į Ukrainos sostinę ieškodami ten pigių pramogų, restoranų ir...

„Bayern“ vedlys įsidėmėjo „Žalgirio“ pasiųstą žinutę, žvaigždė – agresyvų kauniečių stilių specialiai Krepšinis.lt iš Miuncheno (4)

Penktadienio vakarą Eurolygos 12-ojo turo rungtynėse Miunchene akis į akį susirems du vienodą...

Traumą patyrusiam Valančiūnui atlikta operacija – „Raptors“ pasikvietė kitą centrą (25)

Absoliutūs NBA lygos lyderiai Toronto „Raptors“ (23/7) neribotam laikui neteko savo centro iš...

Dėl atnaujintos gatvės pasiskundę Kauno vairuotojai tokio valdininkų atsakymo nesitikėjo (114)

Kauno centre esanti Kęstučio gatvė yra svarbi miesto transporto linija. Lygiagrečiai Laisvės...

Šaltiniai policijoje: Strasbūro šaulys nukautas (77)

Šaltiniai iš Prancūzijos policijos praneša, kad Strasbūro šaulys nukautas. Jis buvo sandėlyje...

„Valstiečiai“ kandidatu į Vilniaus merus išsirinko Sinkevičių (151)

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos Vilniaus skyrius ketvirtadienio vakarą nusprendė, kad...