aA
Jacqueline Kennedy Onassis - viena prieštaringiausiai vertinamų asmenybių istorijoje. Amerikos karaliene tituluojamos J. Kennedy gyvenimas visuomenei naujomis spalvomis pateiktas skandalingoje 2014 m. išleistoje biografijoje, kurioje pateikta daug dar niekur neskelbtų faktų, nuomonių, interpretacijų, gandų apie neištikimybę ir asmeninių susirašinėjimų ištraukų.
Jacqueline Kennedy
© Vida Press

Gimusi po laiminga žvaigžde

Jacqueline Kennedy Onassis tėvas Johnas Bouvieras buvo turtingas Niujorko biržos makleris, o motina Janet – airių kilmės profesionali jojikė. Vaikystėje Jacqueline buvo itin guvi, be to, turėjo itin išskirtinių gabumų. Mergaitės pradinių klasių mokytoja yra sakiusi: „Tai nuostabus vaikas, gražiausia klasės mergaitė, kuri yra labai protinga, artistiška ir itin guvi.“

Jaqueline, augusi turtingoje ir aristokratiškoje šeimoje, mėgavosi privilegijuota vaikyste. Ji lankė privačias prancūzų kalbos ir baleto pamokas, buvo mokoma jodinėti, o sulaukusi 11 m. laimėjo nacionalinį jaunųjų jojikų konkursą. Vėliau Jacqueline pradėjo mokytis prestižinėje Miss Porter’s internatinėje mokykloje. Čia mergaitės buvo mokomos ne tik bendrojo lavinimo dalykų, bet ir tinkamų manierų bei pokalbio meno. Kai 1947-aisiais J. Bouvier baigė mokyklą, ją išrinko metų debiutante.

Jacqueline Kennedy
Jacqueline Kennedy
© Vida Press

Intelekto ir pripažinimo troškimas

Kai J. Bouvier baigė privačią mokyklą, išvyko studijuoti į Paryžių. Čia ji gilino istorijos, literatūros, meno, prancūzų kalbos ir kultūros žinias. Metus, praleistus Paryžiuje, mergina apibūdino kaip geriausią gyvenimo patirtį, leidusią jai pasotinti beribį intelektualinį alkį.

Grįžusi iš Europos Vašingtono universitete Jacqueline įgijo prancūzų literatūros bakalauro mokslinį laipsnį ir įsidarbino žurnaliste „Washington Times-Herald“ laikraštyje, kuriame publikuodavo fotoreportažus ir interviu su žymiausiais Vašingtono miesto gyventojais bei svečiais.

1952-aisiais viename oficialiame vakarėlyje Jacqueline susipažino su Johnu F. Kennedy – jaunu kongresmenu ir kandidatu į senatoriaus postą. Jų romanas truko metus. Tuomet 1953-iųjų rugsėjo 12-ąją pora susituokė. Tai buvo metų vestuvės, kuriose dalyvavo daugiau nei 1000 svečių, tarp kurių buvo Niujorko ir Vašingtono aukštuomenės narių.

Nepriekaištingos reputacijos perspektyvus politikas ir elegancija trykštanti aristokratų atžala atrodė tarsi vienas kitam skirti. Tačiau vėliau viskas pasikeitė.

Jacqueline Kennedy
Jacqueline Kennedy
© Vida Press

Tarp pasakos ir tragedijos

Nors žiniasklaidoje poros santuoka buvo nutvieksta gražiausiomis spalvomis, tačiau realybė buvo kur kas tamsesnė. 1955-aisiais Jacqueline patyrė persileidimą. Tačiau po metų jauna šeima jau laukė, kada pasaulį išvys mergaitė, kurią planavo pavadinti Arabella. Tačiau laukimo džiaugsmą pakeitė gedulas, nes kūdikis gimė negyvas.

Desperatiškos pastangos tapti tėvais tapo realybe 1957-aisiais, kai pora susilaukė dukters Caroline. 1960-aisiais J. F. Kennedy pranešė kandidatuojantis į JAV prezidentus. Kaip tik tuo metu Jacqueline laukėsi, tačiau visa savo esybe buvo atsidavusi vyro rinkimų kampanijai. Ji atsakinėjo į telefono skambučius, tvarkė korespondenciją, dalijo interviu, filmavosi televizijos reportažuose, netgi į vieną laikraštį rašė tema „Kandidato žmona“. 1960-ųjų lapkričio 8-ąją J. F. Kennedy buvo išrinktas 35-uoju JAV prezidentu, o po trijų savaičių Jacqueline pagimdė sūnų, kurį pavadino Johnu Fitzgeraldu Kennedy Jr.

Amerikos numylėtinė

J. Kennedy, tapusi pirmąja Amerikos ponia, daug dėmesio skyrė Baltųjų rūmų atnaujinimui. Ji norėjo atkurti autentišką rūmų interjerą, kuris būtų ne tik estetiškas, bet ir turėtų išliekamąją vertę, perteiktų įvairius Amerikos istorijos bei kultūros aspektus. Jacqueline tapo tikru fenomenu. Jos erudicija žavėjosi aukščiausio rango politikai, liaupsių dėl stiliaus negailėjo net didieji mados korifėjai, o išskirtinis dėmesys meno atstovams atvertė naują puslapį Amerikos kultūros istorijoje.

1963-iųjų lapkričio 22-ąją J. Kennedy lydėjo savo vyrą į fatališką kelionę. Tačiau pirmajai Amerikos porai važiuojant kabrioletu ir sveikinant susirinkusiųjų minią, į prezidentą buvo paleisti du šūviai. Po kelių valandų ligoninėje Johnas F. Kennedy mirė. 34-erių Jacqueline, dėvėdama krauju suteptą rožinį kostiumėlį ir sutramdžiusi emocijas, pateikė oficialų pranešimą apie prezidento žmogžudystę.

Amerika ilgą laiką gedėjo garbinto šalies vadovo, o jo našlė tapo savotišku gedulo simboliu. Jacqueline, mėgindama išsivaduoti iš praeities šešėlių, 1968-aisiais ištekėjo už graikų kilmės laivų magnato Aristotle'io Onassis, tačiau po penkerių metų vėl tapusi našle grįžo į gimtąjį Niujorką, kur įsidarbino vyriausiąja leidinio „Doubleday“ redaktore. 1994-ųjų gegužės 19-ąją moteris, sulaukusi 64-erių ir pralaimėjusi kovą su limfoma, mirė savo namuose Niujorke. Amerikos numylėtinė buvo palaidota šalia prezidento Johno F. Kennedy nacionalinėse Arlingtono kapinėse.

Jacqueline Kennedy
Jacqueline Kennedy
© Vida Press

Faktai iš naujos J. K. Onassis biografijos „A Life Beyond Her Wildest Dreams“

1956-aisiais J. Kennedy savo motinai prisipažino: „Negaliu įsivaizduoti, kad galėčiau visą gyvenimą praleisti kartu su Johnu“.

1962-aisiais Marilyn Monroe sudainuota gimtadienio serenada, skirta prezidentui J. F. Kennedy, tapo paskutiniuoju lašu, kuris perpildė Jacqueline kantrybės ir pavydo taurę.

Prezidento tėvas pasiūlė Jacqueline 1 mln. JAV dolerių (remiantis to meto valiutų kursu, apie 7,7 mln. Lt) su sąlyga, kad ji neinicijuos skyrybų.

Naujoje biografijoje rašoma, kad Jacqueline tikrai nebuvo šventoji. Jos tariamų meilužių sąraše puikavosi Warrenas Beatty, Paulas Newmanas, Gregory Peckas ir Frankas Sinatra.

Teigiama, kad moteris aktoriui Marlon’ui Brando siūlė kartu praleisti naktį.

Kartą J. Kennedy į namus parsivedė vieną savo meilužių. Jacqueline ištiko tokia isterija, kad prezidentas buvo priverstas ją jėga nugabenti į Masačusetse esančią psichiatrijos kliniką, kur moteris visą savaitę buvo slapta gydoma nuo depresijos. Jai taip pat buvo taikyti trys elektrošoko terapijos seansai.
Kai po šio įvyko į namus grįžusi J. Kennedy nerado savo vyro, mėgino nusižudyti, persipjaudama skustuvu riešus.

Anot knygos autoriaus, Jacqueline ir prezidento brolį Robertą Kennedy ilgus metus siejo romantiški ryšiai. Moteris, vėliau ištekėjusi už A. Onassis, užmezgė romaną ir su trečiuoju savo velionio vyro broliu Tedu Kennedy.

Jacqueline Kennedy
Jacqueline Kennedy
© Vida Press

Jacqueline, prieš tapdama J. F. Kennedy žmona, buvo susižadėjusi su turtingos bankininkų šeimos paveldėtoju J. Hustedu Jr., tačiau susipažinusi su Johnu be jokių skrupulų nutraukė sužadėtuves.

Knygoje publikuojamos ir ištraukos iš asmeninių J. Kennedy dienoraščių. Ji apie savo ir vyro seksualinį gyvenimą rašė: „Jis nėra geras meilužis, jam patinka greitai viską baigti ir toliau tęsti pokalbius su kvailais politikais.“

Jacqueline, 1962-aisiais sužinojusi apie vyro romaną su Marilyn Monroe, išvyko iš Baltųjų rūmų į užmiesčio vilą Virdžinijoje, kur pasikvietė ir savo svajonių vyru vadintą André Malraux – žymų menininką ir tuometinį Prancūzijos kultūros ministrą. Prezidentas buvo abejingas žmonos romanams, nes tuo metu pats linksminosi su gausybe Holivudo gražuolių ir Baltųjų rūmų sekretorių.

Artimas Jacqueline draugas ir rašytojas Trumanas Capoteas teigė, kad po prezidento mirties moteris jautė palengvėjimą, o jos širdį draskantis sielvartas buvo tik spektaklis.

Iškart po J. F. Kennedy mirties jo brolis Robertas paliko savo žmoną ir apsigyveno kartu su Jacqueline.

J. Kennedy ir A. Onassis santuoka buvo paremta abipusiu susitarimu. Moteriai reikėjo finansinio stabilumo, o Aristotle’iui – pelnyti amerikiečių palankumą. Partneriai santuokos metais buvo užmezgę daug romanų su kitais žmonėmis.

Tapk DELFI Gyvenimo draugu „Facebook“ ir sek naujienas ant savo sienos!

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Naujasis siūlymas dėl bankų apmokestinimo kelia klausimų: ne tik padidins kainas, bet ir prieštarauja Konstitucijai (19)

„Mes turime vieną milijardą eurų, kurių kažkas tiesiog nemoka. Tol, kol šie mokesčiai nėra...

Lietuviams siūlo pasinaudoti šeichams skirta prabanga ir malonumais: visa tai nemokamai (24)

Prabangiausi pasaulyje viešieji tualetai, švariausi pasaulyje paplūdimiai, gatves puošiantys super...

Jurgita Barišauskienė

Kai žiemos šventės tampa beskonės, o masinis kalėdinis šurmulys tik erzina

Žiemos švenčių laikotarpis dažnam žmogui tampa ne tik linksmybių, bet ir įvairių išbandymų...

Nepailstantis Leonavičius – apie 30 metų treniruojant vaikus ir sprendimą, kurio iki šiol nepamiršta Marčiulionis

„Neseniai skridau į Romą ir taip išėjo, kad susėdome šalia su Šarūnu Marčiulioniu, kuris...

Verslininko atsakas besiskundžiantiems pinigų stygiumi: tikriausiai jūsų abi rankos kairios „Atsakingas požiūris“ su Rimvydas Valatka

Šios savaitės DELFI TV laidoje „ Atsakingas požiūris “ žurnalistas Rimvydas Valatka kalbina...

Lietuvius užgrius naujovių banga: kas pajus keičiamų mokesčių naudą, o kas – naštą (308)

Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininkė „valstietė“ Agnė Širinskienė laidoje „...

Tolimųjų reisų vairuotojas prabilo apie darbo sąlygas: ar tikrai esame verti tik tiek?

Profesijoje, turbūt kokia ji bebūtų, galime rasti pliusų ir minusų, taip pat kiekviena iš jų...

Telšiuose stovi turbūt pati natūraliausia eglė visoje Lietuvoje: ji puošta vien tik kankorėžiais (39)

Kol didieji šalies miestai eina iš proto dėl Kalėdų simbolių originalumo, o maži miesteliai...

Draugiškoje Europos valstybėje amerikietė patyrė tikrą košmarą (6)

Prieš dvejus metus Brooke Harrington pateko į absurdiškus imigracijos spąstus Danijoje....