aA
Andrew C. Thorntonas savo laiku buvo narkotikų kontrolės pareigūnas ir teisininkas. Vėliau jis buvo narkotikų kontrabandininkas. O tada jis buvo negyvas žmogus atsitiktinio gyventojo kieme. Ir juodojo lokio žudikas – vargšas gyvūnas perdozavo narkotikais. Bet ar tikrai?
Juodasis lokys
Juodasis lokys
© Shutterstock

A. C. Thorntonas visada norėjo kovoti teisingumo pusėje. Baigęs prestižinę privačią mokyklą jis pasirinko kario kelią ir tapo desantininku. Tuomet ėmėsi policininko karjeros ir drąsiai stojo prieš narkotikų mafiją. Tuo pat metu jis studijavo teisę – būtent teisininku jis ir tapo, kai 1977 metais pasitraukė iš policijos. Tačiau ar žinote, kas neša didesnes pajamas už teisininko darbą? Narkotikai.

Thorntono gyvenime viskas susijungė į vieną kelią – narkotikus. Tarnaudamas policijoje jis suvokė, kad vienas krepšys narkotikų gali kainuoti kelis ar kelioliką milijonų dolerių. Jo darbas jam padėjo užmegzti pažintis ir geriau suvokti, kaip policija medžioja mafijos narius. Galų gale, juk jis buvo patyręs parašiutininkas, o tokie įgūdžiai praverčia gabenant tokius vertingus kontrabandinius krovinius.

Pirmą kartą į policijos akiratį jis pateko jau 1981 metais. Tuomet jis ir kiti 25 žmonės buvo kaltinami daugiau nei 450 kg marihuanos kontrabanda. Thorntonas bėgo ir išsisukinėjo, tačiau galiausiai turėjo sumokėti 500 dolerių baudą, 6 mėnesius praleisti kalėjime ir atiduoti teisininko licenciją. Jam skirta ir 5 metų lygtinio laisvės atėmimo bausmė, turėjusi užkirsti kelią tolimesniems nusikaltimams. Tačiau Thorntonas jautė pinigų kvapą ir savo mafijos draugų spaudimą. Kontrabandininkas su savimi ne tik nešiojosi pistoletą, bet dar ir vilkėjo neperšaunamą liemenę. Kodėl? Na, jis pats jau nepapasakos.

1985 metų rugsėjo 11 dieną Thorntonas žuvo. Tądien jis iš Kolumbijos skrido į JAV. Pagal planą iš lėktuvo jis išmetė krepšį su, kaip manoma, 40 kg kokaino. Tuomet jis ir pats iššoko iš lėktuvo su dar maždaug 30 kg kokaino. Nors Thorntonas buvo patyręs parašiutininkas, tąkart jis susipainiojo parašiuto virvėse ir užsimušė vieno Tenesio gyventojo kieme. Thorntonas buvo surastas su naktinio matymo akiniais, „Gucci“ bateliais, neperšaunama liemene, 4,5 tūkstančiais dolerių grynųjų, dviem pistoletais ir peiliais. Dvimotoris „Cessna 404“ sudužo už maždaug 100 km. Tačiau istorija tuo nesibaigė.

Po trijų mėnesių netoliese esančiame miške surastas negyvas maždaug 80 kg sveriantis juodasis lokys. Šalia jo – 40 atplėštų ir ištuštintų paketų, kuriuose – gausu kokaino pėdsakų. Lokys suėdė beveik viską, ką iš lėktuvo išmetė Thorntonas ir perdozavęs žuvo. Skrodimas parodė, kad didžioji kokaino dalis taip ir nepateko į lokio sistemą – gyvūno skrandis vis dar buvo pilnas šių narkotikų. Deja, lokys ilgai kankinosi. Jo iškamša vėliau buvo parduota ir dabar yra vadinama tiesiog „kokaino lokiu“.

Bet ar tikrai viskas būtent taip ir buvo? Ar lokys galėjo suėsti viską? Ir kodėl lokys turėtų ėsti sausus baltus miltelius, tampriai supakuotus plastike?

40 kg kokaino vertė tuo metu siekė 15 milijonų dolerių. Korupcija ir paprasčiausias žmonių godumas verčia abejoti kokaino lokio istorija – kas žino, ar lokiui nepakako vos 1-2 kg.

www.technologijos.lt
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(21 žmogus įvertino)
3.1905

Top naujienos

Į Seimą grįžta smarkiai pasikeitusi partnerystė: registruotų pas notarą, nelieka galimybės rinktis bendrą pavardę

Nepavykus pirmajam bandymui į Seimą po pertraukos sugrįžta siūlymai dėl partnerių santykių...

Pamatęs trešnių kilogramą po 35 eurus analitikas atliko kainų palyginimą ir konstatavo: lietuviškų verslininkų stebuklas (1)

Lietuvoje pirmųjų trešnių kilogramas, kai jos buvo gabenamos iš Peru, kainavo 40 eurų, dabar,...

Ukrainietis sunkiai tramdo ašaras: Lietuvoje užtaikęs ant nesąžiningo pardavėjo, nežino, kaip reikės grįžti namo

Ukrainiečiai – lengvas grobis nesąžiningiems pardavėjams. LNK Žinios pasakojo nukentėjusio...

Karo ekspertai: Rusijos armijos atakos rodo – artėja didelis mūšis

Pilietinio gynybos ir saugumo analizės centro „Locked N’ Loaded“ ekspertai teigia, kad rusai...

EK padvigubino kainų augimo prognozę Lietuvai, o ekonomikos augimas bus lėtesnis pildoma

Europos Komisija prastina prognozes Lietuvai: kainos augs sparčiau, o ekonomika bus lėtesnė....

Suomijos prezidentas po pokalbio su Putinu: esu nustebęs (6)

Plataus masto Rusijos įsiveržimas į Ukrainą yra įrodymas, kad Kremlius gali užpulti...

Karas Ukrainoje. Ukrainos kariai prasibrovė iki pasienio su Rusija: pone prezidente, mes čia! perspėjama, kad rusai rengia specialią operaciją „Azovstal“

Ukraina pirmadienį rengiasi naujam Rusijos puolimui rytiniame Donbaso regione, Kyjivui pareiškus,...

Gyventojų pajamos augo, tačiau viską suvalgė infliacija: sausis buvo lūžio taškas

Pirmąjį šių metų ketvirtį gyventojų darbo pajamos augo sparčiau nei prieš metus ir didėjo...

Populiariausias savaitės darbo pasiūlymas – administratoriui: kviečiama dirbti nuotoliu ir gauti 2000 eurų atlyginimą

Apžvelgdama savaitės populiariausius darbo skelbimus, CV-Online marketingo vadovė Rita...

Po griausmingos Ukrainos pergalės „Eurovizijoje“ – rusų įniršis: nori, kad šalis būtų diskvalifikuota iš konkurso (4)

Rusijos socialiniuose tinkluose užvirė diskusijos, kai Ukraina buvo paskelbta 2022 metų...