aA
Andrew C. Thorntonas savo laiku buvo narkotikų kontrolės pareigūnas ir teisininkas. Vėliau jis buvo narkotikų kontrabandininkas. O tada jis buvo negyvas žmogus atsitiktinio gyventojo kieme. Ir juodojo lokio žudikas – vargšas gyvūnas perdozavo narkotikais. Bet ar tikrai?
Juodasis lokys
Juodasis lokys
© Shutterstock

A. C. Thorntonas visada norėjo kovoti teisingumo pusėje. Baigęs prestižinę privačią mokyklą jis pasirinko kario kelią ir tapo desantininku. Tuomet ėmėsi policininko karjeros ir drąsiai stojo prieš narkotikų mafiją. Tuo pat metu jis studijavo teisę – būtent teisininku jis ir tapo, kai 1977 metais pasitraukė iš policijos. Tačiau ar žinote, kas neša didesnes pajamas už teisininko darbą? Narkotikai.

Thorntono gyvenime viskas susijungė į vieną kelią – narkotikus. Tarnaudamas policijoje jis suvokė, kad vienas krepšys narkotikų gali kainuoti kelis ar kelioliką milijonų dolerių. Jo darbas jam padėjo užmegzti pažintis ir geriau suvokti, kaip policija medžioja mafijos narius. Galų gale, juk jis buvo patyręs parašiutininkas, o tokie įgūdžiai praverčia gabenant tokius vertingus kontrabandinius krovinius.

Pirmą kartą į policijos akiratį jis pateko jau 1981 metais. Tuomet jis ir kiti 25 žmonės buvo kaltinami daugiau nei 450 kg marihuanos kontrabanda. Thorntonas bėgo ir išsisukinėjo, tačiau galiausiai turėjo sumokėti 500 dolerių baudą, 6 mėnesius praleisti kalėjime ir atiduoti teisininko licenciją. Jam skirta ir 5 metų lygtinio laisvės atėmimo bausmė, turėjusi užkirsti kelią tolimesniems nusikaltimams. Tačiau Thorntonas jautė pinigų kvapą ir savo mafijos draugų spaudimą. Kontrabandininkas su savimi ne tik nešiojosi pistoletą, bet dar ir vilkėjo neperšaunamą liemenę. Kodėl? Na, jis pats jau nepapasakos.

1985 metų rugsėjo 11 dieną Thorntonas žuvo. Tądien jis iš Kolumbijos skrido į JAV. Pagal planą iš lėktuvo jis išmetė krepšį su, kaip manoma, 40 kg kokaino. Tuomet jis ir pats iššoko iš lėktuvo su dar maždaug 30 kg kokaino. Nors Thorntonas buvo patyręs parašiutininkas, tąkart jis susipainiojo parašiuto virvėse ir užsimušė vieno Tenesio gyventojo kieme. Thorntonas buvo surastas su naktinio matymo akiniais, „Gucci“ bateliais, neperšaunama liemene, 4,5 tūkstančiais dolerių grynųjų, dviem pistoletais ir peiliais. Dvimotoris „Cessna 404“ sudužo už maždaug 100 km. Tačiau istorija tuo nesibaigė.

Po trijų mėnesių netoliese esančiame miške surastas negyvas maždaug 80 kg sveriantis juodasis lokys. Šalia jo – 40 atplėštų ir ištuštintų paketų, kuriuose – gausu kokaino pėdsakų. Lokys suėdė beveik viską, ką iš lėktuvo išmetė Thorntonas ir perdozavęs žuvo. Skrodimas parodė, kad didžioji kokaino dalis taip ir nepateko į lokio sistemą – gyvūno skrandis vis dar buvo pilnas šių narkotikų. Deja, lokys ilgai kankinosi. Jo iškamša vėliau buvo parduota ir dabar yra vadinama tiesiog „kokaino lokiu“.

Bet ar tikrai viskas būtent taip ir buvo? Ar lokys galėjo suėsti viską? Ir kodėl lokys turėtų ėsti sausus baltus miltelius, tampriai supakuotus plastike?

40 kg kokaino vertė tuo metu siekė 15 milijonų dolerių. Korupcija ir paprasčiausias žmonių godumas verčia abejoti kokaino lokio istorija – kas žino, ar lokiui nepakako vos 1-2 kg.

www.technologijos.lt
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(21 žmogus įvertino)
3.1905

Top naujienos

Jasikevičius – apie žalias kojines, skambutį Schilleriui ir širdies skausmą dėl Blaževičiaus (3)

Kaip ir buvo galima tikėtis, po keturių beatodairiškos kovos tarp Kauno „Žalgirio“ (5/7) ir...

Iš Vilniaus greitoji iškviesta į Ukmergę: atvykusi medikė nesulaikė ašarų – 35 metų pacientė nesulaukusi pagalbos mirė (703)

„Karščiuojanti pacientė saugiai perduota į rūpestingas infekcinės ligoninės slaugytojų...

Kaip Hitleris ištekindavo savo meilužes, arba garsiausios ir įtakingiausios Trečiojo reicho moterys (65)

Karas laikomas vyriška prerogatyva, tačiau moterų vaidmuo jame irgi svarbus. Net Vokietijoje, nors...

Jasikevičiaus sugrįžimas į Kauną paženklintas klaidų jūra ir pergale prieš „Žalgirį“ (454)

„Žalgirio“ (5-7) duobė Eurolygoje gilėja – Lietuvos čempionai po penktadienio dvikovos Kaune...

Prekybos po „Brexit“ susitarimo pasiekti nepavyko (27)

Jungtinės Karalystės ir Europos Sąjungos derybininkai penktadienį pareiškė, kad jiems...

Spaudimo prilygti Šarui nejaučiantis Schilleris: jis yra šio klubo legenda

Buvusį savo trenerį Šarūną Jasikevičių penktadienio vakarą namuose priėmęs Kauno...

Latvija dėl COVID-19 grėsmės įšaldo keleivių pervežimą į Lietuvą (31)

Latvijoje dėl koronavirusinės infekcijos pavojaus nuo šeštadienio įsigalios reikalavimas...

Vietoj kalėdinių dovanų policija vairuotojus pradžiugino pluoštu baudų (32)

Klaipėdiečiai pastebi, kad paskutiniu metu daugiabučių kiemuose padaugėjo pareigūnų, kurie...

PSO: vakcina nereiškia koronaviruso eliminavimo (117)

Vien tik vakcinavimo nepakaks pandemijai baigti, penktadienį perspėjo Pasaulio sveikatos...