aA
Andrew C. Thorntonas savo laiku buvo narkotikų kontrolės pareigūnas ir teisininkas. Vėliau jis buvo narkotikų kontrabandininkas. O tada jis buvo negyvas žmogus atsitiktinio gyventojo kieme. Ir juodojo lokio žudikas – vargšas gyvūnas perdozavo narkotikais. Bet ar tikrai?
Juodasis lokys
© Shutterstock

A. C. Thorntonas visada norėjo kovoti teisingumo pusėje. Baigęs prestižinę privačią mokyklą jis pasirinko kario kelią ir tapo desantininku. Tuomet ėmėsi policininko karjeros ir drąsiai stojo prieš narkotikų mafiją. Tuo pat metu jis studijavo teisę – būtent teisininku jis ir tapo, kai 1977 metais pasitraukė iš policijos. Tačiau ar žinote, kas neša didesnes pajamas už teisininko darbą? Narkotikai.

Thorntono gyvenime viskas susijungė į vieną kelią – narkotikus. Tarnaudamas policijoje jis suvokė, kad vienas krepšys narkotikų gali kainuoti kelis ar kelioliką milijonų dolerių. Jo darbas jam padėjo užmegzti pažintis ir geriau suvokti, kaip policija medžioja mafijos narius. Galų gale, juk jis buvo patyręs parašiutininkas, o tokie įgūdžiai praverčia gabenant tokius vertingus kontrabandinius krovinius.

Pirmą kartą į policijos akiratį jis pateko jau 1981 metais. Tuomet jis ir kiti 25 žmonės buvo kaltinami daugiau nei 450 kg marihuanos kontrabanda. Thorntonas bėgo ir išsisukinėjo, tačiau galiausiai turėjo sumokėti 500 dolerių baudą, 6 mėnesius praleisti kalėjime ir atiduoti teisininko licenciją. Jam skirta ir 5 metų lygtinio laisvės atėmimo bausmė, turėjusi užkirsti kelią tolimesniems nusikaltimams. Tačiau Thorntonas jautė pinigų kvapą ir savo mafijos draugų spaudimą. Kontrabandininkas su savimi ne tik nešiojosi pistoletą, bet dar ir vilkėjo neperšaunamą liemenę. Kodėl? Na, jis pats jau nepapasakos.

1985 metų rugsėjo 11 dieną Thorntonas žuvo. Tądien jis iš Kolumbijos skrido į JAV. Pagal planą iš lėktuvo jis išmetė krepšį su, kaip manoma, 40 kg kokaino. Tuomet jis ir pats iššoko iš lėktuvo su dar maždaug 30 kg kokaino. Nors Thorntonas buvo patyręs parašiutininkas, tąkart jis susipainiojo parašiuto virvėse ir užsimušė vieno Tenesio gyventojo kieme. Thorntonas buvo surastas su naktinio matymo akiniais, „Gucci“ bateliais, neperšaunama liemene, 4,5 tūkstančiais dolerių grynųjų, dviem pistoletais ir peiliais. Dvimotoris „Cessna 404“ sudužo už maždaug 100 km. Tačiau istorija tuo nesibaigė.

Po trijų mėnesių netoliese esančiame miške surastas negyvas maždaug 80 kg sveriantis juodasis lokys. Šalia jo – 40 atplėštų ir ištuštintų paketų, kuriuose – gausu kokaino pėdsakų. Lokys suėdė beveik viską, ką iš lėktuvo išmetė Thorntonas ir perdozavęs žuvo. Skrodimas parodė, kad didžioji kokaino dalis taip ir nepateko į lokio sistemą – gyvūno skrandis vis dar buvo pilnas šių narkotikų. Deja, lokys ilgai kankinosi. Jo iškamša vėliau buvo parduota ir dabar yra vadinama tiesiog „kokaino lokiu“.

Bet ar tikrai viskas būtent taip ir buvo? Ar lokys galėjo suėsti viską? Ir kodėl lokys turėtų ėsti sausus baltus miltelius, tampriai supakuotus plastike?

40 kg kokaino vertė tuo metu siekė 15 milijonų dolerių. Korupcija ir paprasčiausias žmonių godumas verčia abejoti kokaino lokio istorija – kas žino, ar lokiui nepakako vos 1-2 kg.

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(21 žmogus įvertino)
3.1905

Top naujienos

DELFI reportažas iš gaisro iškankinto kaimo: primena Černobylį, nėra žmonių, žūsta gyvūnai papildyta 16:38 (239)

DELFI žurnalistai apsilankė Alytaus apylinkėse, kur šiuo metu vargsta nuo degančių padangų...

Kauno klinikose nukentėjusios paauglės mama: gydytojas prašė apie tai niekam nepranešti, siūlė kompensaciją (428)

Penktadienį vakare per Lietuvą nuskriejo žinia, kad paauglei iš Jonavos Kauno klinikose į...

Kainos svetur: kiek už duoną ar bananus teks sumokėti Emyratuose (117)

Jungtiniuose Arabų Emyratuose tikrai ne visur vienodos kainos – Abu Dabis ar Dubajus jau...

Sekmadienį yra didelė tikimybė pagerinti Lietuvos orų rekordą (8)

Šeštadienį mūsų laukia dar viena labai šilta ir graži diena. Naktį vietomis tvyrojęs rūkas...

Romas Sadauskas-Kvietkevičius. Kodėl „valstiečiams“ nepavyko nukopijuoti Lenkijos valdančiųjų sėkmės? (93)

Jei kitą savaitę Seimo nariai nuspręstų išsilaisvinti nuo tarnystės Lietuvai ir paskelbtų...

Didžiosios Britanijos parlamentarai pritarė pasiūlymui 3 mėnesiams atidėti „Brexit“ Johnsonas delsti nenori (66)

Šeštadienį Didžiosios Britanijos parlamento Bendruomenių Rūmų deputatai balsavo dėl pataisos,...

Dirba veikiančiame ugnikalnyje, iš kurio sklinda odą ėdantys nuodai: visa tai – dėl „velnio aukso“ (5)

Tiršti dūmai uždengia dangų virš Ijeno kalno, o ore tvyro sudegusių degtukų kvapas. Iš...

Persirengėliai Niujorko „Comic Con“: ar atpažinsite šiuos veikėjus?

Per pastaruosius porą dešimtmečių cosplay (persirengimas pop kultūros veikėjais) tapo...

Kauno Dainavos rajonas: buvęs „Centrinis purvynas“ ir požeminis upelis (14)

Dainava – dabar viena tankiausiai ir gausiausiai gyvenamų Kauno miesto dalių – buvo sukurta...