aA
Akcijos, nuolaidos, nemokamas pabandymas ir kiti rinkodariniai sprendimai kiekvieną įsuka į nesibaigiantį vartojimo ratą. Ar plastinė chirurgija taip pat yra viena iš tų sričių, kurioms galioja fenomeno „nemokama” reiškinys?
© Shutterstock nuotr.

Klaipėdoje dirbantis plastikos chirurgas Dr. Vytautas Jankūnas pabandė atsakyti į šį klausimą. Per dvi savaites nemokamai pirmajai konsultacijai užsiregistravo beveik 100 moterų.

Dar prieš didžiąsias metų šventes Dr. Vytautas Jankūnas savo socialiniame tinkle pakvietė moteris, užpildyti užklausos formą ir gauti nemokamą pirmąjį susitikimą su plastikos chirurgu.
„Idėja kilo spontaniškai. Galvojant apie šventinį laikotarpį, norėjosi paskatinti moteris ryžtis operacijai, apie kurią ilgai galvojo. Planavome atrinkti 5 laimingąsias, kurioms padovanosime nemokamą konsultaciją”, - pasakojo plastikos chirurgas.

„Nemokama“ gundo tik pirmame žingsnyje

Nustebintas tokios užklausas užpildžiusių moterų gausos, plastikos chirurgas nusprendė konsultacijoms papildomai skirti daugiau laiko. Per tris mėnesius į pirmąją nemokamą konsultaciją pakvietimai buvo išsiuntinėti visoms registracijos formą užpildžiusioms moterims. Iš visų susidomėjusių, realiai su gydytojų pirmajai konsultacijai susitarė ir atvyko – 17. Viena iš jų pasiryžo įgyvendinti savo norą ir pasididino krūtinę.

„Apie plastinę operaciją galvojau jau ilgai. Net jei nebūčiau, socialiniame tinkle pastebėjusi siūlomos pirmosios nemokamos konsultacijos, būčiau kreipusis į plastikos chirurgus. Dabar po operacijos praėjo 5 savaitės ir kol kas rezultatais esu labai patenkinta”, - apie savo sprendimą atlikti krūtų didinimo operaciją pasakojo Viktorija, vienintelė po nemokamos konsultacijos atlikusi norimą operaciją.

Labiausiai moterys nori didesnių krūtų

Trečdalis moterų atsakydamos, kokią kūno vietą norėtų patobulinti, įvardijo krūtinę. Pagrindinės priežastys: po vaiko gimimo pakitusi forma, nebeplanuojamas nėštumas, ūgtelėję vaikai ir natūralus fizinis laikas, pakoregavęs moteriškas formas.

Antroje vietoje, pagal koreguojamą kūno vietą atsidūrė - veidas. Įvardytas noras sumažinti atsiradusias raukšles, maišelius po akimis ir suglebusią kaklo odą. Kaip viena norimų operacijų, taip pat įvardytas ir riebalų nusiurbimas.

„Šis pirmosios nemokamos konsultacijos pasiūlymas, kurį dabar įvardyčiau kaip socialinį eksperimentą, įrodė, jog moterys tikrai galvoja apie plastinę chirurgiją ir būtų linkusios pakoreguoti savo kūną. Tik tas noras, kol kas, matyt, nėra toks didelis, kad net ir palengvinus pirmojo, sunkiausio žingsnio barjerą, moterys nesiryžta įgyvendinti savo norų,”- svarsto plastikos chirurgas Dr. Vytautas Jankūnas.

Besikreipiančių moterų amžiaus vidurkis - 40 metų

Socialiniame tinkle „Facebook” paskleista žinia apie galimą laimėti nemokamą pirmąją konsultaciją su plastikos chirurgu, dar kartą įrodė, jog šia platforma naudojasi ne tik jaunimas. „Vyriausia moteris, užpildžiusi formą, buvo 62 metų. Ji įvardijo norinti šiek tiek patemti veidą”, - pasakojo plastikos chirurgas.

Apibendrinus moterų atsakymus į klausimus, kiek ilgai galvota apie norimą atlikti korekciją, moterys pasiskirstė į dvi grupes. Pirmoji teigė, jog apie norimą procedūrą galvoja jau labai seniai arba „visą gyvenimą“. Kita moterų grupė buvo šiek tiek realistiškesnė ir atsakė, jog rimtai apie procedūrą galvoja apie 2 - 3 metus.

Per dvi savaitės – 100 norinčių

Norint laimėti nemokamą konsultaciją reikėjo atsakyti į tris motyvacinius klausimus apie norimą patobulinti kūno vietą, įvardyti laiką, kiek ilgai galvota apie norimą procedūrą bei pagrįsti, kodėl būtent dabar tinkamiausias laikas ją įgyvendinti. Moterys tam negailėjo laiko ir išsamiai ir motyvuotai atsakė į prašomus klausimus. Per dvi savaites užklausos formą užpildė netoli 100 moterų (91).

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Šimašiaus sprendimas užminė mįslę: liko tuščiomis kišenėmis ar išlošė aukso puodą? (1)

Vilniaus meras Remigijus Šimašius priėmė gan rizikingą sprendimą – likus visai mažai...

Parduotuvių darbas sekmadieniais: lietuviai pasidalijo į dvi stovyklas (19)

Prekybos tinklų darbo laikas sekmadieniais – vis dar neišspręstas klausimas. Seime sprendimas...

Dramų šeimose grimasos: prestižiniame sostinės rajone praskeltos galvos, kraujas ir be galo išsigandęs aštuonmetis (369)

Į iškvietimus vykstanti vaiko teisių apsaugos specialistė su DELFI sutiko pasidalinti istorijomis,...

Žiemos ar vasaros laikas: kurį pasirinks Lietuva? apklausa (499)

Sveikatos apsaugos ir švietimo ekspertai sutaria, kad praktikos sukioti laiką kiekvieną pavasarį...

Baltarusį sužavėjo apsilankymas „Žalgirio“ arenoje: mokykitės ekonomikos iš lietuvių! (5)

Baltarusių žurnalistas Antonas Rogačius praėjusį penktadienį lankėsi Kauno „Žalgirio“...

Paaiškino, kada automobilyje reikia antro atsarginio rato, o kada – kastuvo (9)

Ką pravartu automobilyje turėti žiemos metu, kad ji neužkluptų netikėtai? Galbūt nieko, nes...

Lietuvių pamėgtoje saloje – galinga stichija: bangos tiesiog nušlavė apartamentų balkonus (52)

Gavus pranešimų apie smarkią audrą, dėl saugumo evakuotos kelios dešimtys lietuvių pamėgtos...

Klientai perrašo taisykles: ką daryti įmonėms, kurioms kilo didelė grėsmė (29)

Gyvename kliento amžiuje, kai jie perrašo verslo taisykles ir verčia įmones nuolat sukti galvą,...

Apie gimdymą be rožinių akinių: pasakė, ko moterys bijo labiausiai (21)

Ar įmanoma pasiruošti gimdymui ir numatyti visus įmanomus variantus? O pasiruošti jiems? Klausytis...

Prabilo dramatiškai iš Šiaurės Korėjos pabėgęs karys, jis – generolo sūnus (24)

Šiaurės Korėjos karys, kuris pernai lydimas kulkų pabėgo į Pietų Korėją , yra generolo...