Permanentinis, ar kitaip tariant, ilgalaikis makiažas yra populiarus. Ir tame nieko keisto, nes jis – patogus! Ypač tarp vyresnių nei 25 metų moterų: ištekėjusių, dirbančių, auginančių kelis vaikus ir dar augintinį. Būti graži nori kiekviena, o štai laiko tam stinga. Tačiau – ar jis saugus?
Permanentinis makiažas
© Shutterstock

Patariama ne visoms

Kosmetologė Neringa Dombrovskienė sako, kad kai kuriais atvejais ilgalaikio makiažo reikėtų vengti. „Jei sergate cukriniu diabetu, kai kuriomis akių ligomis (pvz., akių gleivinės uždegimu ar ant vokų yra daug ataugėlių, apgamų), jei jums diagnozuotos sinusito komplikacijos, vartojate antibiotikus ar buvo daromos piktybinių navikų šalinimo procedūros, permanentinio makiažo geriau nemėginkite. Nėščiosioms ilgalaikis makiažas taip pat nerekomenduojamas ir netgi neleistinas“, – vardija kosmetologė.

Tiks turinčioms alergiją kosmetikai

Anot N.Dombrovskienės, yra moterų, kurios nusprendžia rinktis ilgalaikį makiažą dėl to, kad jas alergizuoja įprastos veido priežiūros ar kosmetikos priemonės. Vis dėlto ji siūlo prieš galutinai apsisprendžiant, aiškiai atsakyti sau į klausimą, ar iš tiesų esate alergiška kosmetikai.

„Įprasto makiažo kenksmingumas išryškėja gana greitai, panaudojus jums netinkančią kosmetikos priemonę. Tai dažniausiai nutinka žmonėms, kurie yra alergiški ir kitiems dalykams: maistui, chemijai, aplinkai ar tiems patiems ilgalaikio makiažo pigmentams“, – sako pašnekovė ir priduria, kad naudojant kosmetiką reikia būti atidžioms, mat dalį alergijų „užprogramuojame“ mes pačios, kai, pavyzdžiui, netinkamai prižiūrime makiažo šepetėlius, neteisingai nuvalome makiažą ar neatidžiai prausiame odą (pasirenkame priemones, kurios ne nuvalo, o tik išsausina odos riebalinį sluoksnį).

Pasak kosmetologės, permanentinis makiažas yra viena pagalbos priemonių toms, kurios iš tiesų dėl stiprios alerginės reakcijos negali paryškinti blakstienų tušu ar voko koreguoti laineriu. „Ilgalaikis makiažas gelbsti moteris ir, pavyzdžiui, po chemoterapijos, kai iškrenta blakstienos, antakiai, ar – vyresniame amžiuje“, – sako kosmetologė.

Kodėl organizmas „atmeta“ pigmentą?

„Odos reakcija į pigmentą priklauso nuo moters organizmo. Pavyzdžiui, kūdikį maitinančioms moterims ir menstruacijų metu apsilankiusioms klientėms ši procedūra gali ir nepavykti, nes organizmas tuo metu intensyviai save saugo ir nepriima jokių svetimkūnių“, – sako kosmetologė.

„Pigmento suleidimo į poodį metu yra padaromos nedidelės žaizdelės, todėl normalu, kad po procedūros oda gali patinti, užsidėti šašeliai, o kartais netgi atsirasti mėlynės, jei į odos paviršių yra iškilę kapiliarai. Pasitaiko, kad pasikeičia pigmento spalva ar organizmas paprasčiausiai „išstumia“ pigmentą. O jei klientės imuninė sistema nusilpusi, gali „užklupti“ herpes virusas“, – sako pašnekovė.

Apsidrauskite

Anot N.Dombrovskienės, alergiškoms moterims, kurios baiminasi, kad pigmentas gali sukelti neigiamą reakciją, prieš atliekant ilgalaikį makiažą rekomenduojama išmėginti jį kitoje, mažiau matomoje, vietoje. Pavyzdžiui, padėti taškelį už ausies, plaukų srityje.

„Iš ilgametės patirties galiu pasakyti, kad kartais klientės „įsikalba“, jog procedūra nepavyks. Ateina įsitempusios, turėdamos psichologinių problemų, nuolat kartoja, kad „mačiau internete, jog išsiliejo permanentas po oda, pasidarė tarsi šešėlis prie akies“, jaučiu, kad man bus tas pats. Žinoma, mėginu raminti, paaiškinti, kaip viskas vyksta“, – pasakoja kosmetologė.

Oda turi atmintį...

Jei patekote į profesionalo rankas, ilgalaikis makiažas yra saugus. Tačiau kosmetologė neslepia, kad kiekviena injekcija yra „užfiksuota odos atmintyje“, kiekvienas dūris, spuogas yra įsimenamas ir tai turi įtakos vėlesniam odos randėjimui. „Jei ilgalaikį makiažą daro profesionalas, kuris parenka tinkamą adatos dūrio gylį, nepaliečia gilesnių odos sluoksnių, atitinkamai oda bus pažeista minimaliai. Svarbu, kad specialistas padarytų permanentinį makiažą, o ne tatuiruotę!“ – pabrėžia pašnekovė.

Svarbu

Jei nusprendėte paryškinti veido bruožus ilgam, vasara šiai procedūrai yra prasčiausias metų laikas. Tad būkite atsargios saulėtomis dienomis!

Tarp kitko

Ilgalaikis makiažas – tai procedūra, kurios metu pigmentas suleidžiamas į poodį. Tai daroma rašiklį primenančiu aparatu, į kurį įstatoma adatėlė. Populiariausia ryškinti antakius, mat nuo saulės vonių viršutinė veido dalis nukenčia labiausiai.

Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Svarbiausią akimirką abiturientams – mokyklos antausis (45)

Septyni Šakių „Žiburio“ gimnazijos abiturientai nekantriai laukė apeliacijų rezultatų,...

Pokeris dėl sporto ateities – ant ministrės stalo ir po juo (22)

Edis Urbanavičius jau paliko Kūno kultūros ir sporto departamento ( KKSD ) generalinio...

Prasidėjo dvidešimtmečio statybos: Kaune iškils „Continental“ gamykla sukurs 1000 darbo vietų (123)

Penktadienio rytą Kauno LEZ teritorijoje oficialiai duotas startas naujosios „ Continental “...

Analizė parodė žiaurią realybę: tai, kas vyksta Lietuvos ligoninėse, netelpa į jokius rėmus (513)

Apie darbo vietų ir gydymosi paslaugų išsaugojimą regionuose garsiai kalbantys politikai dėl...

Pataria nesimaudyti 6 Lietuvos tvenkiniuose (1)

Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro specialistai penktadienį pranešė rekomenduojantys...

Vandenyno dugne aptiko aukso prikrautą rusų karo laivą (23)

Vandenyno dugne Pietų Korėjos bendrovė aptiko didžiulio prieš daugiau nei šimtą metų...

Iš cirko pasirodymo vaikai išėjo verkdami: nufilmavo, kaip žiauriai elgiamasi su gyvūnais (23)

Šiandien cirkas ne linksmina, o gąsdina žmones. Tokią išvadą skelbia Audrius Urbonas,...

Šeimą Rusijos rinktinėje suradęs Staučė pravėrė šeimininkų dramos užkulisius (29)

Gintaras Staučė žinojo, kur smūgiuos Koke, Gerardas Pique , Iago Aspasas ir Luka Modričius ....

Putinas pripažino siūlęs Trumpui sandėrį dėl Ukrainos gali sukelti audrą Europoje (603)

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas , pasak naujienų agentūros „Bloomberg“ šaltinių,...

Mokslininkai atrado naują žuvų rūšį: aptinkama tik Baltijos jūroje (5)

Esame įpratę manyti, kad Baltijos jūroje negyvena jokios įspūdingesnės žuvų rūšys, todėl...