Gilesnių sluoksnių nepasiekia

Moterys dėl išvaizdos, regis, paklotų bet kokius pinigus. Kosmetikos parduotuvėse ir SPA centruose paliekamos solidžios sumos ir kuo vyresnė yra moteris, tuo brangesnes ir, gamintojų teigimu, efektyvesnes odos priežiūros priemones ji perka. Ypatingą vietą moterų arsenale užima kremas veidui.

Dailiosios lyties atstovėms jis yra tarsi stebuklinga substancija, juolab kad garsiausios kosmetikos firmos išleidžia milijonus dolerių jų išradimui ir reklamai. Deja, jų efektyvumas – net pačių naujausių ir brangiausių - yra gerokai perdedamas. Norint tai suprasti, pakanka tik pasidomėti, kaip gi kremas veikia.

Visi kremai, nepriklausomai nuo jų kainos ir sudėties, veikia tik paviršinį odos sluoksnį, sudrėkindami epidermį ir sudarydami apsauginę plėvelę, neleidžiančią drėgmei išgaruoti. Oksfordo universiteto stambiųjų molekulių biochemijos specialistai tvirtina, kad įsitikinimas, jog mažiausiai 60 proc. naudojamo kremo įsigeria į odą, yra klaidingas. Iš tikrųjų jo veiklieji komponentai pasilieka odos paviršiuje. Jeigu kremas galėtų įsiskverbti pro odą į kraują, jį tektų sertifikuoti kaip vaistą.

Kad ir viena šiandien populiariausių brandžiai odai skirtų kremų sudėtinių dalių – kolagenas. Šis baltymas turi užtikrinti odos stangrumą ir elastingumą. Kadangi su amžiumi organizmas pagamina vis mažiau kolageno, oda praranda minėtas savybes. Gamintojai žada pirkėjoms, kad jų kremas padės panaikinti kolageno deficitą, deja, tokia reklama neatitinka tikrovės. Skirtingų Didžiosios Britanijos universitetų mokslininkai konstatavo, kad kolageno molekulės yra tokios didelės, kad niekaip negali įsiskverbti giliau į odą ir lieka jos paviršiuje.

Diktuoja gamta

Vadinasi, turintis sustabdyti senėjimo procesus ir išnaikinti raukšles stebuklingasis kolagenas, kaip ir kiti nepaprasti komponentai viso labo gražus reklaminis triukas? Pagrindinis dalykas, ką oda gali gauti iš bet kurio, net paties brangiausio kremo – tai drėkinimas ir apsauga nuo saulės spindulių poveikio. Tik labai rimtas požiūris į savo grožį gali pristabdyti ankstyvą odos raukšlėjimąsi ar sumažinti esamas raukšles.

Specialistų nuomone, visų pirma reikia atsisakyti rūkymo ir alkoholio, būtent šie faktoriai yra didžiausi kolageno – jaunos, stangrios odos „statytojo“ - priešai. Taip pat labai svarbu visavertė mityba, duodanti organizmui visus būtinus vitaminus ir mikroelementus bei geras miegas, visavertis poilsis ir stresų vengimas. Visa tai geriausiai puoselėja moters grožį.

Specialistės komentaras

Estetinės medicinos klinikos „Jaunatvės namai“ kosmetologė Indrė Buslienė:

- Kremuose esantis kolagenas iš tikrųjų nepatenka į gilesnius nei epidermis odos sluoksnius – nebent produkte yra nanodalelių. Tačiau, jei tokio kremo gamintojai nepateikia klaidinamos informacijos produkto apraše, jie pirkėjo neapgaudinėja. Veiksmingesnė yra ta kosmetika, kurios sudėtyje yra medžiagų, skatinančių organizmo kolageno gamybą, be to, odą stangrinančio kolageno gali būti maisto papilduose. O grožio klinikose atliekama invazinė procedūra – preparatas leidžiamas į dermos sluoksnį.