Nepriklausomai nuo pasirinktosios dietos, daugiausia kalcio su maistu gaudavę tiriamieji per dvejus metus atsikratė maždaug 6 kilogramus svorio, o tie, kas kalcio gaudavo mažiausiai – vidutiniškai 3,5 kg. Tyrimo ataskaitą paskelbė žurnalas „American Journal of Clinical Nutrition“, praneša sciencedaily.com.

Mokslininkai taip pat nustatė, kad svorio mažėjimas buvo susijęs ir su vitaminu D - labiausiai sulieknėjusių tiriamųjų kraujyje vitamino D buvo daugiau.

Dvejų metų trukmės tyrime dalyvavo daugiau nei 300 antsvorį turinčių vyrų ir moterų, kurių amžius svyravo nuo 40 iki 65 metų. Tyrimo dalyviai laikėsi mažo riebalų kiekio, Viduržemio jūros regiono arba mažai angliavandenių turinčios dietos.

Pasak tyrimo autorių, jau ir anksčiau buvo žinoma, kad antsvorį turinčių žmonių organizme vitamino D yra mažiau, tačiau pirmą kartą nustatyta, kad sulieknėjusių žmonių organizme vitamino D padaugėjo. Yra žinoma, kad vitaminas D padeda organizmui įsisavinti kalcį.

Žmogaus oda vitaminą D sintetina tiesioginiuose saulės spinduliuose, tačiau vyresniojo amžiaus žmonės, ypač gyvenantys šiaurinėse platumose, retai gauna pakankamai saulės ir turi vartoti papildus, kad sukauptų pakankamą vitamino D kiekį. Jo trūkstant, didėja pavojus sveikatai.

Vitamino D turi riebiosios šaltųjų vandenų žuvys: lašišos, skumbrės ir silkės, taip pat šio vitamino yra žuvų taukuose ir kiaušinio trynyje.

Pagrindiniai maistiniai kalcio šaltiniai - pienas ir jo produktai (ypač fermentinis sūris), mineralinis vanduo, grūdai, jautiena, žuvis, soja, riešutai, saulėgrąžos, kopūstai, brokoliai, žemuogės, kriaušės, slyvos.

Šaltinis
Savigydos pramonės asociacija
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją