Verta įsidėmėti, kad jei karščiuojate nedaug – 37,5 °C, reikia tiesiog gulėti ir gerti daug skysčių. Mušti rekomenduojama tik gerokai aukštesnę – 38,5–39 °C – temperatūrą. Kitu atveju karščiavimas mažinamas nebent atskirais atvejais – sergant širdies ligoms, atsiradus kūno traukuliams ir kt. Be to, jokiu būdu negalima numušus aukštą temperatūrą eiti į darbą ar tvarkyti kitų „neatidėliotinų“ reikalų.

Taigi aklai pasiduoti reklaminiams šūkiams, kurie skatina išgerti vaistų vos pajutus pirmuosius peršalimo simptomus, nereikėtų. Taip tik dirbtinai nuslopinama imuninė sistema, stabdoma natūrali sveikimo eiga. Tada temperatūra (tik žemesnė) gali varginti net kelias savaites. Jei stipriai karščiuojate, geriau skubėkite pas gydytoją, nes pastangos savarankiškai numušti temperatūrą gali tapti trukdžiu nustatant tikslią diagnozę.

Beje, jei kelias dienas karščiuojate nestipriai (37,2–37,4 °C), tai gali įspėti apie lėtines infekcijas. Tokia temperatūra gali atsirasti ir po didesnio fizinio ar emocinio krūvio. Bet kuriuo atveju tai irgi turėtų įvertinti gydytojas, paskirti tyrimus.

Įdomu

Nors nuo seno žinome, kad vidutinė normali kūno temperatūra yra 36,6 °C, neseniai mokslininkai nustatė, kad ji yra kiek aukštesnė – 36,8 °C.

Apskritai mūsų kūno temperatūra per dieną linkusi kisti, nors žymiai to ir nepajaučiame. Pavyzdžiui, 4 val. ryte ji gali pakilti net iki 37 °C ir truputį daugiau, ką tik atsibudus ji sieks tik 36 °C.