Po Sandros apeliacijos kaip kortų namelis subyrėjo visa sustabarėjusios kostiumo dizaino katedros piramidė, o naujoji studentė ketverių metų kursą eksternu baigė per trejus.

Nenuostabu, kodėl Sandra vienu iš svarbiausių lūžių gyvenime ir kūryboje vadina Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimą. Būtent šia tema, o ne apie madas, ji diskutavo ir su Vivienne Westwood, kai dalyvavo Alternatyvios mados savaitėje Maskvoje.

Geriausios mintys S. Straukaitei gimsta senamiesčio studijos palėpėj, naktimis. Būtina sąlyga kūrybai – šiluma. Todėl įvairios kepurės, padedančios galvoti ir neišbarstyti minčių, yra vieni mėgstamiausių Sandros aksesuarų. Natūralu, kad būdama mylimiausiam mieste, Tokijuje, dizainerė iš karto skuba į madistų rajono skersgatvyje esančią kepurių krautuvę. Dar vienos, naujos.

Vaikystėj Sandra svajojo tapt sniego karaliene, bet dabar vis dažniau pagalvoja apie XXIII amžių, o kitam gyvenime norėtų atgimt nebent ekstravagantišku galvos apdangalu.

S. Straukaitės kūriniai netelpa į jokius standartus ar klišes. 2011 metų rudenį jos šou Talino madų savaitėje estų juvelyras Tanel Veenre pavadino kelione į kitą dimensiją, kurioje egzistuoja tik Sandrai būdingas erdvės ir laiko pajautimas. Dizainerė kryptingai nagrinėja drabužio konstrukcijos rebusą ir drąsiais eksperimentais kuria erdvines kompozicijas, drabužius- transformerius, kurių panaudojimo būdą leidžia susigalvot dėvinčiajam, o modulinių kompozicijų begalė.

Būtent už tai „Baltic Fashion Award“ 2010 metų konkurse Sandra Straukaitė apdovanota už konceptualumą ir inovatyvumą. Dizainerė vertina viską, kas tikra: konstruktyvius kirpimus, natūralias medžiagas, patogumą, o svarbiausia – idėją. Nenuostabu, kodėl ji tiesiog neapkenčia dirbtinumo: nuo birbizėlių iki priklijuojamų nagų ar pripučiamų kūno dalių.

Visada, ant podiumo ir kurdama kostiumus spektakliams, Sandra maksimaliai reikalauja iš kitų, bet dar daugiau iš savęs pačios. Po netradicinio pasirodymo per „Mercedes-Benz Berlin Fashion week 2011“ vokiečių mados kritikė ir profesorė Martina Glomb pripažino, kad ši dizainerė visada pasiekia savo.

Nors organizatoriai bandė įtikinti, kad visus Sandros modelius parodyti ir perrengti tiesiog nebus laiko, galiausiai manekenės podiumu bėgo. Nenuostabu, kad šis parodymas įstrigo ir „Euronews“ kanalo žurnalistams, kurie Sandrą įvardijo kaip vieną įdomiausių naujų vardų ant Berlyno podiumo. Pačiai dizainerei tai buvo puiki proga atsidurti profesionaliai sustyguotos madų savaitės užkulisiuose ir pažvelgt į mechanizmą iš vidaus.

Kolekcija: „PYOKO PYOKO // strykt pastrykt“

„Neapsikrauti naujais medžiagų rulonais, sunaudoti viską, kas per N metų nugulė 8-iose lentynose – kūrybinis iššūkis ir sportinis interesas.

Sporto bazė – turtinga erdvė laisvoms interpretacijoms be rimtų įsipareigojimų. Su treningais. Lengvai ir be streso, kraujospūdis kaip pas kosmonautus.“

Ankstesni Sandros Straukaitės darbai:

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją