aA
2015-ieji pagal senovės Kinų kalendorių – Žaliosios Medinės Ožkos metai. Tradiciškai jie prasideda per pirmąją Jaunatį – sausio 20 d. 15.15 val. Tai – tikėjimo visaliaudinė šventė. Išmanantiems astrologiją Ožkos metai jau prasidėjo 2014 liepos 16 d. ir truks iki 2015 rugpjūčio 11 d., kol Jupiteris bus ugniniame Liūto ženkle.
© Shutterstock nuotr.

Planetų didieji ciklai nesutampa su dirbtiniu kalendoriumi. Tad didžiųjų permainų reikėtų tikėtis per šias Kalėdas, kai 23 d. Saturnas pereis į Šaulį, ir nuo rugpjūčio vidurio, kai Jupiteris pereis į Mergelę, kai bendroje žmonių gyvensenoje ir įvykiuose prasidės tradiciniai raudonos ugninės Beždžionės metai.

Kodėl reikia laikytis astrologų rekomendacijų, kaip švęsti? Tam, kad Laiko dvasia (energetika) pakrikštytų sėkmingesnėms kryptims, glaudesnei sąveikai su žmonių bendruomene, su aplinkiniu pasauliu. Žinoma, kiekvienas turi laisvę įsimūryti savo asmeninės nuomonės mažoje dėžutėje ir elgtis taip, kaip jam geriau atrodo, ir nuo to nieko bloga neatsitiks. Tačiau Didžiojo Laiko muzika, spalvos, vaizdiniai ir žmonių kitoniškos nuotaikos praeis kažkur toli pro šalį, nepastebėtos, nepagautos, neatlieptos, neįsidėtos į didžiąją atminties dėžutę. Ir visos bendros gyvenimo šventės tebus vienas šabloninis pasikartojimas – pasėdėti, pavalgyti prie stalo, ant sofos su knyga, po stalu su buteliu, su akmenine išraiška prie TV ekrano.

Žalią Ožką reikėtų pasitikti ypač šventiškai, kaip Rio karnavalą. Su fejerverkais, ryškiu apšvietimu, šampano šūviais, šilumoje ir net karštyje, su šokiais ir dainomis šurmulingoje viešoje vietoje, išsipuošusių ar linksmų žmonių būryje. Taigi – būtinai bent trumpam išsiropšti iš namų. Gaila, Saturno Skorpione kliūtis per "Fresh Travel" klastingą bankrotą sugadino daug kam žvaigždinį Naujųjų sutikimą pietų kraštuose. Alternatyva kelionėms į šiltuosius – kelionės ten, kur yra smagios Naujųjų sutikimo tradicijos viešose erdvėse – Berlynas, Budapeštas, Viena, Paryžius, Ryga, Palanga ir kt.

Kitus Raudonos Ugninės Beždžionės metus visiems geriau pasitikti (o kitaip ir nelabai išeis) namuose, prie šeimos židinio, kaimo sodyboje, gerų draugų rate. O Ožka – trankių linksmybių, visuotinio dėmesio, prabangos bei viešumos ir poravimosi gerbėja, kviečia pasirodyti pasauliui visu savo gražumu, pasidalinti širdies šiluma. Idealu, jei Naujųjų sutikimas vyks iškilmingame renginyje, autoriniame talentingo artisto vakare, gatvėje, jaunimo ar artistų, menininkų būryje, bare, teatre, koncertų salėje, gyvos muzikos ar džiazo klube su sutuoktiniais, su mylimais širdies žmonėmis, su vaikais. Toks šventimas sustiprins santuoką, gali dovanoti pažintis su išskirtiniais žmonėmis, būsimais sužadėtiniais, netgi pataisyti darbo ir sveikatos reikalus.

Jei nėra jokių galimybių bent trumpam išeiti iš namų – pasikvieskite kaimynų, draugų, giminių vaikus, jaunimą. Jų buvimas kartu irgi prilygs pietietiškiems smagumams. Gerai – surengti karnavalą, parinkti muziką – o jaunimas pats sukurs šventinę nuotaiką.

Namų puošyboje privaloma klasika – tradicinė eglė, su klasikiniais, tradiciniais papuošalais, kaip vaikystėje, kaip seneliai mokė, kaip pasakose, gal – mitinės ar mistinės būtybės, angelai ir prakartėlės, šiaudų sodai, magijos ir kontrastų elementai – raudonos žvakės, ilgiausios blizgios girliandos, deimantu švytintys eglutės papuošalai.

Energetiniai talismanai – šampanas su paauksuota (ne pasidabruota) juostele viduryje stalo, blizgiame kibirėlyje, didelis, kelių aukštų tortas, didžiuliai raudoni obuoliai meniškoje vazoje, koks nors originalus šviečiantis stalo šviestuvas, didelė stora apvali raudona ar geltona, paauksuota žvakė.

Tradicinė balta krakmolyta arba lininė staltiesė, klasikinių formų indai, kruopščiai pagal receptūrą paruošti patiekalai, bet nedaug, mat didžiausias dėmesys yra skiriamas žmonių šventinėms linksmybėms. Daugiau – tradicinių NAMŲ ar tautinės gamybos, šeimoje pamėgtų nestiprių gėrimų, sulčių, vyno, alaus, giros midaus. Maistas – saikingas, nedidelės porcijos, ekologiškas, be chemijos ir padažų bei majonezų, daugiau – užkandžių, sumuštinių, privaloma – duona, sėklos, sūrių rinkiniai. Ožka – žolėdė, taigi prielankesnė vegetarų, profesionalų paruoštiems aiškios receptūros šviežiems valgiams. Tortas – nekaloringas, klasikinio skonio. Švenčių dalyviai turėtų mažiau valgyti, daugiau linksmintis ir šokti.

Apranga – originali, išsiskirianti, karnavalinė, su blizgučiais ar prabangos elementais, pabrėžiant kūrybišką vyrų šukuoseną ir moterų – veido ryškų makiažą, kokią nors apnuogintą dalį, originalią avalynę. Moterys turėtų kaip nors išsiskirti – ryškiu galvos apdangalu, patrauklia plaukų spalva, scenine šukuosena, šmaikštumu, aštriu liežuviu, cirkais. Ožka palankesnė kūrybinei madai – kaukėms, teatrališkiems kostiumams, bet įvaizdis turi būti su humoru ar efektingas, originalus, nestandartinis, neserijinis. Papuošalai – auksas arba autoriniai, dideli, įspūdingi, puiku – savos gamybos, ypač ant kaklo.

Ožkos metų šventiniuose ritualuose svarbu parodyti išskirtinį dėmesį vaikams, jaunavedžiams, pagerbti laimingas mylinčiųjų poras. Galima – be jokių karnavalų, gatvės minios, salių, kelionių į šiltus kraštus, o karštai mylimo žmogaus glėbyje, su ištikimu sutuoktiniu už parankės, apsikabinus nuoširdžiai su vaikais. Tai irgi – puiki šventė permainingoje Laiko dvasioje.

Smagių Naujųjų!

Tapk DELFI Gyvenimo draugu „Facebook“ ir sek naujienas ant savo sienos!

Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Pirmasis kardinolas iš Lietuvos: vos 27 metų sulaukęs įtakingo LDK eretiko sūnus (6)

Katalikiška Lietuva skaičiuoja jau daugiau nei 630 metų istoriją. Iki šiol vieną...

Buvęs Estijos premjeras: apie savo šalį, kaip ir apie šeimą, blogai nekalbame (52)

Estiją krečia vienas didžiausių Europos istorijoje pinigų plovimo skandalų. Kaip galėjo Putino...

Sostinėje atsidarė restoranas, kuris įkandamas ne kiekvienam: šampanas čia kainuoja net 1490 eurų (293)

Vilniuje duris atvėrė naujas restoranas „Nineteen18”, kurio pavadinimas skirtas paminėti...

Skandalingas žvaigždės dūris „Vilkams“ į nugarą – šansas Valančiūnui tapti NBA čempionu? (25)

Didžiausias Minesotos „Timberwolves“ klubo sirgalių košmaras tapo realybe. Prieš kiek daugiau...

Gydytoja: mitas, kad yra žmonių, kurie negali numesti svorio

Gyvename keistų paradoksų laikais: kone visi užsikrėtę svorio metimo virusu, bet medikai...

Airijoje tautietės emigrantės nužudymu įtariamas vyras – lietuvis (12)

Ketvirtadienio rytą Dandolko apygardos teisme pasirodė žmogus, kaltinamas Ingridos Maciokaitės...

Popiežius kreipėsi į Lietuvos, Latvijos ir Estijos žmones: norėčiau visus apkabinti (123)

Iki Šventojo Tėvo vizito likus porai dienų, popiežius Pranciškus vaizdo įraše kreipėsi į...

Kaimuose – panika: vilkai puola net prie namų (205)

Švėkšnos seniūnijos Bumbuliškės kaime gyvenantys Ramutė ir Viktoras Kungiai su nerimu kasdien...

Stormy Daniels savo knygoje prakalbo apie intymiąją prezidento anatomiją: jo lytinį organą lygina su žaidimo herojumi (8)

Savo naujojoje visas detales atskleidžiančioje knygoje „Full Disclosure“ pornožvaigždė...

Pasibaisėję vestuvių svečiai nusprendė netylėti: nuotakos reikalavimai tiesiog absurdiški (29)

Pasibaisėję vestuvių svečiai pasidalino šokiruojančiu sąrašu taisyklių, kurias jiems prieš...