Orgazmo nebuvimas – tai nemaloni tiesa, kurią slepia su šia problema susiduriantys vyrai. „Kasdien mano kabinete pasirodo vis daugiau vyrų kamuojamų uždelstos ejakuliacijos sutrikimo dėl vartojamų antidepresantų. Bet tai ne vienintelė priežastis, kodėl vyras gali nepatirti orgazmo,“ – teigia garsus urologas, medicinos mokslų daktaras Balys Dainys.
© Shutterstock

Guostis, kad vyrui reikia daug laiko pasiekti orgazmą, nėra populiaru. Vyraujant priešlaikinės ejakuliacijos problemai, vyras, kuriam reikia daug laiko, daugeliui moterų būtų svajonė, bet realybėje tai kelia didelę įtampą.

Anot profesoriaus B. Dainio, jei vyras negali patirti orgazmo arba jam reikia labai daug laiko, tai jau gali būti uždelsta ejakuliacija ir tokį vyrą reikia siųsti pas gydytojus.

Be to, jei partneriui nepavyksta ejakuliuoti, neretai atrodo, kad tai moters kaltė, kad ji kažką negerai daro. Netiesa. Vyro orgazmui įtakos gali turėti daugybė veiksnių. Vienas priežastis galima pašalinti, kitų ne.

Kas yra uždelsta ejakuliacija? Tai situacija, kai sunku pasiekti orgazmą sekso metu. Net jei tuo mėgaujatės, ilgainiui tai ima kelti įtampą, o seksas nebeteikia malonumo.

Urologas Balys Dainys pasidalijo dažniausiomis uždelsto orgazmo priežastimis ir patarė, kaip jas spręsti.

6 dažniausios uždelsto orgazmo priežastys:

Psichotropiniai vaistai

Antidepresantai arba migdomieji gali sukelti uždelstą orgazmą tiek vyrams, tiek moterims. Iš tiesų nuo 30 iki 70 proc. antidepresantus vartojančių žmonių susiduria su seksualinio gyvenimo problemomis.

„Šiandien vis daugiau vyrų ieško pagalbos dėl negalėjimo baigti akto, nes vartoja antidepresantus. Ši problema labai sparčiai populiarėja, todėl ji tampa pagrindine patologine sutrikimo priežastimi. Daugumai patariu grįžti pas gydytoją išrašiusį stiprius antidepresantus ir pakeisti juos kitais, mažiau slopinančiais seksualinį potraukį,“ – patarė gydytojas B. Dainys.

Apyvarpės perteklius – fimozė

Fimozė yra viena iš medicininių būklių, kurios vyrams ne tik apsunkina lytinį gyvenimą, trukdo šlapinantis, bet ir sukelia uždelsta ejakuliaciją.

„Apyvarpė varpos ramybės būsenoje dengia galvutę, o įvykus erekcijai apyvarpė nuslenka žemyn. Jeigu vyras negali atsmaukti apyvarpės, diagnozuojama fimozė. Tokiu atveju vyrui sunku baigti aktą, jis jaučia fizinį ir emocinį diskomfortą. Dažnas jaunuolis šio sutrikimo nepastebi, kol nesusiranda merginos, na, o tada jau kreipiasi į gydytojus dėl apipjaustymo. Tai nėra sudėtinga operacija, todėl po jos atlikimo ir sutrikimas greitai baigiasi,“ – pasakojo gydytojas.

Žemas testosterono lygis kraujyje

Testosteronas – dažnai vadinamas vyriškumo hormonu. Vyrų organizme testosterono daugiausia pagaminama sėklidėse. Todėl jo trūkumas dažnai sukelia tokių problemų, kaip erekcijos nebuvimas, sunkumai patiriant orgazmą. „Testosterono kiekis dažniausiai tikrinamas kraujo tyrimu. Nustačius per mažą testosterono kiekį, gydytojas gali pasiūlyti tam tikrų medikamentų, didinančių šio hormono lygį,“ – kalbėjo urologas.

Psichologinio pobūdžio problemos

Net jei nevartojate vaistų, psichologinio pobūdžio sunkumai, kaip antai, nerimas, depresija, gali sukelti uždelstą orgazmą. Kai žmogus prislėgtas, sunku net dantis išsivalyti, ką jau kalbėti apie kopimą į kalnus ar seksą.

Dažnai uždelsto orgazmo kamuojamam vyrui reikia psichologinės pagalbos – arba psichologo, arba nuotaiką stabilizuojančių vaistų.

Įvairios traumos

„Nugaros skausmai, išvaržos, nugaros smegenų traumos, įvairūs infekciniai susirgimai, gali turėti įtakos abiejų lyčių seksualiniams sutrikimams, apie kuriuos pacientai dažnai pamiršta užsiminti.“ – pasakojo gydytojas.

„Paskatinkite partnerį nesidrovėti ir aptarti sunkumus su savo gydytoju. Vyrams sunku kalbėti apie tokius dalykus, bet juk gydytojai yra tam, kad jūsų gyvenimas taptų geresnis.“

Masturbavimasis

Jei dešimtmetį prieš sutikdamas moterį vyras buvo įpratęs masturbuotis, patirti orgazmą per įprastą lytinę sueitį jam gali būti sunku. Makštis stangri, bet ji nepajėgi pakartoti besimasturbuojančio vyro rankos stiprumo ar greičio. Taigi įprotis masturbuotis – viena iš uždelstos ejakuliacijos priežasčių.

„Matematika paprasta – kuo dažniau vyras mylisi ar masturbuojasi, tuo lėčiau baigia aktą arba visai nebaigia. Masturbacija gali būti taikoma kaip priešlaikinės ejakuliacijos prevencija, o uždelstą orgazmą ji gali dar labiau nutolinti,“ – kalbėjo gydytojas.

Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

SEB paskelbė naujus įkainius – kai kas brangs dukart (366)

Kaip ir kiti komerciniai bankai, SEB bankas pranešė kad netrukus didins dalies paslaugų...

Gyvai / Vienuoliktasis Dakaro etapas: Žalą ištiko krachas, greičiausias buvo Juknevičius (383)

Vienuoliktajame jubiliejinio 40-ojo Dakaro ralio etape sportininkams trečiadienį reikėjo iš Beleno...

Lietuvio įspūdžiai iš audringiausio Hamburgo rajono: radau viską, nuo ko valdžia saugo mūsų šalies žmones (383)

Įsijautęs į nuo alkoholio, prostitucijos, rūkalų ir marihuanos išvalytos Lietuvos įvaizdį...

Avangarde finišavęs Juknevičius: labai gaila Vaido (3)

Vienuoliktasis Dakaro etapas vieniems Lietuvos sportininkams buvo sėkmingas, kitiems labai skaudus....

Brolį nustelbęs LiAngelo atvedė „Vytautą“ į sudėtingą pergalę prieš „Vytį“ (37)

Broliai Ballai vėl buvo rezultatyviausi, o jų padedama Prienų-Birštono „Vytauto“ ekipa „Big...

Kaip mylimajam pasakyti, kad vienas jo sekso judesys jums visai nepatinka? (31)

Kiekvieną mėnesį „Women`s Health“ svetainė su trimis „Men`s Health“ atstovais analizuoja...

Vasario 16-ąją bus leista valgyti mėsą (366)

Vasario 16-oji – Lietuvos valstybės atkūrimo 100-metis – šįmet sutampa su pirmuoju gavėnios...

Jauna moteris dėl tampono neteko ir antros kojos (29)

Amerikietei manekenei, kuri dėl higieninio tampono sukelto toksinio šoko sindromo neteko dešinės...

Mokslininkai aptiko dar vieną vyrų ir moterų skirtumą: kas susijaudinus darosi jų galvose? (11)

Tai, kad moterys ir vyrai yra labai skirtingi, žino visi. Evoliucija ir per tūkstantmečius...

Milžinišką deficitą panaikinęs „Lietuvos rytas“ patyrė nesėkmę ir Turine (127)

Finalas – taip įvardino „Lietuvos ryto“ strategas Rimas Kurtinaitis Europos taurės F grupės...