Nuo šviesaus akių vokų šešėlio iki tamsaus – tokia turėtų būti dažymosi kryptis nuo vidinio akių voko iki išorinio. Apatinis vokas yra paryškinamas šviesiomis spalvomis. Vizažistai rekomenduoja viršutinį voką iki pusės dažyti šviesia spalva, o nuo pusės (vyzdžio vidurio) iki akies krašto – tamsia spalva. Jei akys gilios, apačioje braukti juodos linijos nereikėtų. Šviesūs tonai akims suteikia spindesio, jos tarsi atsiveria, tampa didesnės.

Galima ryškinti akis ir pereinamomis spalvomis: balta, pilka, asfalto arba balta bronzine, tamsiai ruda. Tamsioji spalva turi būti storesnė, tarsi kilti aukštyn, atverti akį.

Strėlytės (akių linijos kontūras), prasidedančios nuo vyzdžio vidurio ir einančios link krašto su kilimu į viršų, pratęsimu ilgina akį, suteikia jai migdolo formą. Šviesus pieštukas vidiniam vokui aktualus toms moterimis, kurios turi siauras akis. Jei akys mažos ir apvalios, tai balto kontūro nereikia.

Blakstienas visuomet dažykite šepetėliu, kuris jas užriečia. Apatinėms blakstienoms užteks vieno perbraukimo, o viršutines paryškinkite du kartus. Tokiu būdu riebesnės viršutinės blakstienos vizualiai pakels voką, o apatinės atvers žvilgsnį.

Juodas ir ir rudas kontūrinis pieštukas nenaudojamas be blakstienų tušo. Blondinėms ir ugniaplaukėms vertėtų atsargiai rinktis tamsius kontūrinius pieštukus ar plunksneles. Svarbiausia žiūrėkite, kad akių kontūras būtų simetriškas, kruopštus ir lygus.

Taip madingas dūminis makiažas mažoms akims atrodo ne taip įspūdingai, kaip galėtų būti. Kad žvilgsnis atsivertų, reikėtų akies plotą po antakiais perbraukti sidabro šešėliais – taip akys bus skaistesnės, išraiškingesnės. Ypatingai progai dūmelį šiek tiek patamsinkite ir dar suteikite melsvo atspalvio. Tokiu atveju blakstienų tušą rinkitės tik juodos spalvos.

Akis padidins ir antakių linijos korekcija, teisingai parinkta spalva (pagal plaukų spalvą). Nežiūrėkite į madų žurnalus, kuriuose pateikiami platūs brūkšniai. Taisyklinga forma – lankelis, turintis pakilimą tam tikroje vietoje (priglauskite pieštuką ar liniuotę prie nosies šnervės taip, kad eitų per vyzdžio vidurį; kur pieštukas kerta antakį, toje vietoje ir turi būti pakilimas. Antakio pabaiga yra pieštuko žyma, kai pridedate jį prie nosies šnervės ir išorinio voko).

Toninis kremas – taip pat svarbi makiažo, kuriuo siekiama padidinti akis, dalis. Šviesesnę 2–3 tonais pudrą nei yra jūsų oda, patepkite ant skruostikaulių, smilkinių ir paakių.

ATMINTINĖ, padėsianti pasidaryti didelių akių makiažą:

* Naudokite šviesios spalvos šešėlius. 

* Vidinio voko kamputį paryškinkite baltu pieštuku (arba baltu šešėliu).

* Apatinio voko vidinę liniją (tarp akies ir blakstienų) padažykite kūno ar baltos spalvos pieštuku.

* Tamsios spalvos (tamsiai rudu) šešėliu paryškinkite apatinio voko išorinį kamputį.

* Bronzinės spalvos švytinčiais šešėliais pagilinkite akį, paryškindamos viršutinio voko liniją, kur yra akiduobė (raukšlė).

* Specialiu prietaisu užrieskite blakstienas.

* Dažykite jas tušu, sustelkdamos į centrą ir išorę. Apatines blakstienas gausiai nedažykite, perbraukite tik galiukus.

* Akių liniją (kontūrą) veskite nuo viršutinio voko vidurio iki išorės. Iki vidinio voko nuveskite ploną liniją. Sustorėjimas turi būti akies voko centre.

* Tamsesniu rudu atspalviu vėl paryškinkite akiduobės liniją – akys atrodys gilesnės ir didesnės.

* Paryškinkite apatinio voko išorinį kampą – arba pieštuku, arba tamsiu šešėliu.