Čia gyvenančių katinių lemūrų (lot. Lemur catta) šeimą papildė net trys mažyliai. Tai du lemūrės Rufi ir vienas Lolos jauniklis, tiesa, mažylių tėtis greičiausiai tas pats – vyriausias šeimos patinas Munis.

Tai jau ne pirmas džiugus pavasaris, kai lemūrų šeimą papildo gimę jaunikliai. Patelės lytiškai aktyvios būna vos 1–2 dienas per metus, todėl lemūrai dauginasi tik kartą metuose tuo pačiu metu.

„Lemūrų gimimas – džiugi staigmena. Patelių svoris per nėštumą praktiškai nekinta, todėl sunku iš anksto numatyti, ar turėsime jauniklių“, – dalijasi zoologijos sodo zoologė Gabrielė Tiškevičiūtė.

Lemūrai

Tik gimę lemūrų jaunikliai, maždaug dvi savaites būna apsikabinę mamos pilvą, o ji jais visokeriopai rūpinasi, prausia ir maitina. Jauniklius taip pat nešioja visos lemūrų grupės patelės, net ir tos, kurios savo mažylių neturi. Mėnesio laiko lemūriukai jau drąsiau atsitraukia nuo mamos ir savarankiškai bando pažinti juos supančią aplinką, laipioti šakomis ir ragauti kietą maistą.

„Laukinėje gamtoje katinių lemūrų sparčiai mažėja dėl jų buveinių nykimo. Todėl kiekvienas jauniklio gimimas mūsų zoologijos sode yra tarsi maža pergalė ir galimybė iš arti supažindinti žmones su šiais retais gyvūnais bei komunikuoti apie rūšių išsaugojimo svarbą“, – sako zoologė.

Lemūrai

Šiuo metu kartu su jaunikliais gyvena dar devyni lemūrai. Visą jų šeimą valdo dominuojanti patelė Lola. Per ketverius „Zoopark“ gyvavimo metus zoologijos sode yra gimę net aštuoni lemūrų jaunikliai.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Top naujienos