„Ne paslaptis, kad vasarą filmus žiūrime rečiau – smagu mėgautis gamta ir grynu oru. Pripažįstame šį faktą, bet norime prenumeratoriams pasiūlyti pasilikti ir vasarą nenutraukti prenumeratos, dalį savo mokesčio skiriant miškui. Likdami pasitarnausite gamtai“, – teigia „ŽMONĖS Cinema“ vadovė Andrė Balžekienė.

Iniciatyva džiaugiasi ir vienas iš fondo steigėjų bei filmo „Sengirė“ režisierius Mindaugas Survila: „Mūsų svajonė išsaugoti senuosius miškus ir liktų svajone, jei prie jos neprisidėtų tiek daug žmonių ir puikių iniciatyvų. Dėkojame kino platformai „ŽMONĖS Cinema“, kurios indėlio dėka pavyks išpirkti dar keletą hektarų miško, kurio niekas niekada nebekirs.”

M. Survilos teigimu, kiekvieno, prisidėjusio prie Sengirės fondo, indėlis nepaprastai vertingas, nes suteikia daugiau erdvės siekti svarbiausio fondo tikslo – senųjų Lietuvos miškų išsaugojimo. „Įsitikinome, kad žmonės neabejingi Lietuvos miškams – jų palaikymo dėka Sengirės fondas jau saugo 8,78 hektarų miško."

10 tūkst. eurų – tai 2 hektarai būsimos sengirės. Sengirės fondas, už prenumeratos mokestį įsigydamas mišką įsipareigoja su juo nieko nedaryti, taip išsaugodamas erdvę laisvai tarpti uralinėms pelėdoms, egzotiškiesiems kurtiniams, juodiesiems gandrams, įvairioms kerpėms, grybams ir dar šimtams įvairiausių organizmų.

„Nauji hektarai bus dar vienas paskatinimas nesustoti ir skleisti fondo žinutę: tik visų mūsų dėka Lietuvoje galime atkurti „sengėriškėjantį“ mišką, kuriuo galės džiaugtis ne viena ateinanti karta: augalų, gyvūnų, grybų ir, žinoma, žmonių“, – teigia M.Survila.

„Kartais nieko nedaryti – reiškia daryti labai daug“, – sako Andrė Balžekienė. „Prenumeruokite mišką“ iniciatyva tęsis nuo birželio 17 d. iki rugpjūčio 31 d.

Šaltinis
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją
Top naujienos
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės