aA
Transportas yra vienas iš didžiausius šiltnamio efektą sukeliančių dujų kiekius išmetančių sektorių pasaulyje. Kaip rašoma pranešime spaudai, dyzelino iš atsinaujinančių žaliavų gamintoja „Neste“ pirmoji Suomijoje verslui pradėjo teikti naują paslaugą, leidžiančią stebėti įmonių valdomo transporto išmetamą CO2 emisijų kiekį. Suomių bendrovė svarsto galimybes šią paslaugą pasiūlyti ir Baltijos šalių verslams bei organizacijoms.
 Monitoringo paslauga (Neste nuotr.)
Monitoringo paslauga (Neste nuotr.)

„Vienas iš mūsų strateginių įsipareigojimų yra padėti savo klientams iki 2030 metų sumažinti šiltnamio efektą sukeliančių dujų išmetimą 20 mln. tonų per metus. Pastebėjome, kad CO2 emisijų mažinimo tikslų siekiantys verslai neturi tam skirtų monitoringo įrankių. Teisės aktuose nustatomi CO2 emisijų skaičiavimo reikalavimai, vartotojai taip pat skatina verslus mažinti taršą. Todėl šis į klientą orientuotas sprendimas leis verslui įsitikinti, kokį poveikį jis daro klimatui“, – sako Heidi Peltonen, „Neste“ tvarių partnerysčių rinkodaros ir paslaugų vadovė.

Naujoji paslauga padės verslo įmonėms stebėti valdomo transporto autoparko išmetamų emisijų kiekį ir jo mažėjimą, naudojant dyzeliną iš atsinaujinančių žaliavų.

„Suteikę įrankį įmonėms apskaičiuoti jų išmetamų CO2 emisijų sumažėjimą ir remtis lyginamosios analizės duomenimis, galime padėti lengviau pasirinkti mažiau teršiančius sprendimus. Esame pirmoji bendrovė Suomijoje, pradėjusi teikti tokią paslaugą. Nagrinėjame galimybes ją išplėsti ir kituose regionuose, pavyzdžiui, Baltijos šalyse“, – teigia H. Peltonen.

Bendrovės sukurta skaitmeninė sistema naudoja grafikus ir žemėlapius, iliustruojančius geografinį ir chronologinį degalų vartojimo ir išmetamų emisijų pasiskirstymą. Sistema sugeneruoja lyginamąją analizę apie kiekvienos įmonės kelių transporto priemonių išmetamas emisijas atskiruose sektoriuose.

Ateityje planuojama išplėsti paslaugos funkcijas ir papildomai analizuoti elektra bei benzinu iš atsinaujinančių žaliavų varomo transporto taršos duomenis.

Šių metų rugpjūtį „Neste“ atlikta verslo įmonių apklausa parodė, kad atsižvelgiant į bendrą metinį dyzelino suvartojimą, dyzelino iš atsinaujinančių žaliavų vartojimas Suomijos viešajame sektoriuje nuo 2019-ųjų iki šių metų vidurio išaugo daugiau nei tris kartus. Apdirbamojoje pramonėje dyzelino iš atsinaujinančių žaliavų dalis bendrame dyzelino suvartojime padvigubėjo, o krovinių transporto sektoriuje – išaugo daugiau nei penkis kartus.

„Prognozuojame, kad ateityje įprastų degalų iš iškastinio kuro suvartojimas transporto sektoriuje mažės, o dyzelino iš atsinaujinančių žaliavų paklausa išliks didelė, nes sunkiojo transporto autoparkas negali pereiti prie elektra varomų sprendimų taip greitai kaip lengvųjų automobilių autoparkai. Kai kurie sektoriai pokyčius įgyvendina sparčiai, o kiti žengia tik pirmuosius žingsnius, mažindami išmetamas CO2 emisijas“, – įsitikinusi H. Peltonen.

Suomių bendrovė šiuo metu taip pat įgyvendina pilotinį projektą su logistikos partneriu „Niemi Services“, siekdami iki šių metų pabaigos pradėti teikti įkrovimo paslaugą „eCharge“ sunkiasvorėms transporto priemonėms Suomijoje. Nuo pilotinio projekto rezultatų priklausys tolimesni įmonės planai dėl įkrovimo stotelių tinklo plėtros tiek Suomijoje, tiek už jos ribų – taip pat ir Baltijos šalyse.

„Neste“ ne vienerius metus iš eilės patenka į tvariausių pasaulio įmonių ketvertuką, o šiemet vartotojų buvo antrąkart pripažinta tvariausiu prekės ženklu degalų kategorijoje Lietuvoje.

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(1 žmogus įvertino)
5.0000

Nėra tokio daikto, kurio ši moteris negalėtų pagaminti pati: kaip paprastai padaryti rūbą, patiekalą ar net dovaną (25)

„Mūsų Žemė labai sunkiai serga... Ir tik laiko klausimas, kiek ilgai ji ištvers“, – kartą,...

Vyras įsirengė išradimą, už karštą vandenį padėsiantį jam sutaupyti šimtus eurų: tai prieinama visiems (93)

Norėčiau pasidalinti, kaip aš patobulinau savo namus. Tiesą sakant patobulinimų yra labai daug:...

Kupiškietės nepavadintum tipine senjore: sunkiai įtikima, ką moteris padarė pati (21)

Ilgai galvojau, ar verta girtis. Ne aš sugalvojau stengtis taupiai, ekologiškai tvarkytis savo namų...

Radusi senovinę staltiesę bei suknelę moteris padarė drąsų sprendimą (8)

Prieš daugiau nei 4 metus nusprendžiau mokytis suvimo amato tam, kad galėčiau prisidėti prie...

Praėjusią savaitę aplinkosaugininkai gavo per 300 pranešimų: dažniausiai kreiptasi dėl laukinių gyvūnų (1)

Rugpjūčio 30 d. – Rugsėjo 5 d. Aplinkos apsaugos departamento Pranešimų priėmimo tarnyba apie...

Top naujienos

Provokacijos iš Baltarusijos darosi vis įžūlesnės: tai buvo pirmas kartais, kai neteisėtas migrantas taip elgėsi (271)

Neteisėtai į Lietuvą mėginančių patekti migrantų skaičius pastaruoju metu sumažėjęs,...

Daugėjant ženklų dėl naujo karantino jau dabar neabejoja: pokyčių bus, dabartinės taisyklės griežtės įvertino galimus pokyčius dėl kaukių (254)

Dar vieno karantino bent jau kol kas nebus. Premjerei Ingridai Šimonytei užsiminus apie siūlymus...

Šalies reanimacijose dėl COVID-19 gydomi keli mažamečiai: grėsminga komplikacija gali atsirasti net po 4–5 savaičių (427)

Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys ketvirtadienį pranešė, kad Vilniuje, ligoninės...

Praeityje skandalingo veikėjo karjeroje – neįtikėtinas šuolis: be medicininio išsilavinimo gavo aukščiausias pareigas ligoninėje Malinauskas: tai visiškas absurdas (590)

Paaiškėjus apie kontroversiškai vertinamo Juliaus Pankos naujas pareigas Kupiškio ligoninėje,...

Policija įminė atokioje vietovėje rastos ir nieko nepamenančios moters mįslę jos kurtus papuošalus pirko Holivudo žvaigždės (29)

Nustatyta Kroatijai priklausančioje saloje rastos moters tapatybė. Išgelbėtoji nesugebėjo...

Du pratęsimai Alytuje – jokia raudona vėliava Schilleriui: svarbiausia – pergalė įvertino Ulanovo situaciją

„Betsafe-LKL“ pirmenybėse ketvirtadienį vakare Alytaus „Dzūkija“ (1/1) metė rimtą...

Šarūnas Meškys | D+

Ugnikalnio išsiveržimas Kanaruose prikėlė prieš 20 metų paskelbtą Ameriką nušluosiančio megacunamio scenarijų: mokslininkai pateikė naują versiją (5)

Iki šiol Cumbre Vieja ugnikalnis La Palmos saloje Kanaruose paskutinį kartą buvo išsiveržęs...

Galinga audra slenka per Lietuvą: įspėja dėl savaitgalio - kai kur situacija tik prastės

Šiandien per Lietuvą keliaus galingas ir aktyvus ciklonas. Numatomi debesuoti, vietomis (daugiausia...

Medikai kovoja dėl sunkia COVID- 19 forma sergančio vaiko gyvybės: aiškėja, kad tėvai nebuvo pasiskiepiję (560)

Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys feisbuke pasidalijo trumpa informacija apie reanimacijoje...

Klaipėdietės kurtus drabužius vilkės net pati Jennifer Lopez: juos išvysite „Netflix“ filme (17)

Šis ruduo Klaipėdoje įsikūrusiam prekės ženklui „Salanida“ išties ypatingas, ir ne tik...