Mažai kam žinoma E. Hemingvėjaus aistra: laimingiausios jo dienos praleistos tikrai ne rašant

 (16)
Apie Ernestą Hemingvėjų žino kiekvienas, bent kartą į rankas paėmęs knygą. Tai – legendinis amerikiečių rašytojas, parašęs kūrinį, su kuriuo dar ir dabar susiduria kiekvienas mokinys – „Senį ir jūrą“, tačiau ne visi žino, kad šis pavadinimas ne iš piršto laužtas, skelbia žvejams skirtas portalas KABLYS.lt.
E. Hemingvėjus
© Vimeo.com stopkadras

Pasirodo, E. Hemingvėjus be to, kad visą gyvenimą aktyviai domėjosi įvairiomis sporto rūšimis, buvo tiesiog nepralenkiamas žvejys. Jį žavėjo viskas, kas susiję su jūros gyvūnais – egzotiškos žuvys, jų buveinės ir elgesys. Žvejyba garsusis rašytojas susidomėjo būdamas vos trejų.

Dar nesulaukęs trisdešimties, E. Hemingvėjus savo žvejybos rekordų sąraše jau turėjo įrašęs vieną didžiausių marlinų pasaulyje, svėrusių beveik 533 kilogramus. Daug vėliau, interviu, duotame vienam žurnalui, E. Hemingvėjaus sūnus tikins, kad laimingiausias savo gyvenimo dienas tėvas praleido savo rankomis padarytoje valtyje.

Legendinė E. Hemingvėjaus žvejybinė valtis buvo pavadinta „Piral“ – senu ispanišku vardu. Vėliau tuo pačiu vardu pats autorius pavadins romano „Kam skambina varpai“ ispanę partizanų grupuotės lyderę. Beje, šiuo vardu E. Hemingvėjus vadindavo ir savo žmoną Pauliną.

Be įspūdingų laimikių ir mėgėjo vardo vėliau rašytojas pelnė garbingą Tarptautinės sportinės žūklės asociacijos viceprezidento titulą.

Daugiau apie garsaus vyro aistrą rasite ČIA.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Fotogalerijos

SKAITOMUMO INDIKATORIUS

157417893

Tiek kartu perskaityti* visi grynas.lt straipsniai

* Indikatoriuje skaiciuojama, kiek skaitytojai iš viso perskaite publikaciju nuo GRYNAS.lt starto (2010 gruodis)