Idėja surengti akciją prieš vienerius metus kilo Valstybinių miškų urėdijos darbuotojams, kurių nemaža dalis – aktyvūs kraujo donorai, aukojantys pavieniui ir drauge su kolektyvu. Šių metų Kalėdas miškininkai taip pat pasitinka gerais darbais ir kviečia visus, norinčius ir galinčius paaukoti kraujo, atvykti į Santaros klinikų kraujo centrą gruodžio 14 d. bei grįžti namo su dovanomis – miškų kvepiančia natūralia eglute.

„Ši akcija mums yra svarbi ir prasminga, tad jau antrus metus iš eilės kviečiame visuomenę padaryti gerą darbą Kalėdų laikotarpiu. Ši idėja gimė pačių urėdijos darbuotojų iniciatyva, tad tęsiame gerus darbus ir šiais metais gruodžio 14 d. Santaros Kraujo centre visiems, duodantiems kraujo, įteiksime simbolišką padėką – gyvą ir žaliuojantį kalėdinį medelį”, – sakė Valstybinių miškų urėdijos vadovas Valdas Kaubrė.

Neatsitiktinai ir eglutė, kurią miškininkai dovanos visiems aukojantiems kraujo, yra vazonėlyje – kiekvienas galės ją pavasarį pasodinti, kad medelis ir toliau augtų bei stiprėtų, taip prisidedant prie tvaresnio miško išteklių naudojimo.

„Savo darbe kiekvieną dieną matome kaip donorai ateina ir dalinasi savo gerumu su kitais – dovanoja kraują, o už tai nelaukia jokio atlygio. Esame labai dėkingi Valstybinių miškų urėdijai, dėl kurios jau antrus metus iš eilės galime stebėti, kaip suspindi donorų akys, dovanų gavus Kalėdinę eglutę. Kai dovanoji dovaną tam, kuris nieko nesitiki ir neprašo, tai tampa ypatinga. Tikimės, kad ši akcija taps ilgamete tradicija“, – sako Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų Kraujo centro vyriausioji specialistė Vaida Strakšytė.

Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų Kraujo centre kasmet kraujo duoda apie 25 000 kraujo donorų. Net 80 procentų jų – nuolat tai darantys asmenys.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės