Prasidėjus ankstyvųjų veislių kvietrugių, rugių, žieminių rapsų kirtimui (šienavimui) gyventojų žemės ūkio plotuose, dirbamuose laukuose ar pievose, vasarą galime sutikti ir nemažai laukinių gyvūnų.

„Norint išsaugoti šias beprasmiškai žūstančias gyvybes, reikalingos paprastos apsaugos priemonės. Išvengti daugelio tokių žūčių galima pasirinktus teisingą šienavimo būdą – pradedant nuo lauko vidurio, kad gyvūnai galėtų pasitraukti į saugias vietas“, – teigia AAD Pranešimų priėmimo tarnybos viršininkė Erika Baubaitė.

Gyvūnai apsigyvena atviruose plotuose tik vasaros metu, dėl tam tikrų patogumų – mažiau įkyrių kraujasiurbių vabzdžių, gausesnio maisto pasirinkimo.

Taip pat jiems laukuose lengviau pastebėti pavojų, todėl stirnos ir kiškiai čia veda jauniklius. Atviruose plotuose bei pievose peri kurapkos, griežlės, putpelės, daug žvirblinių paukščių. Prasidėjus javapjūtei ar šienapjūtei, iškyla pavojus šių gyvūnų ir jų jauniklių, lizdų saugumui.

Pasak E. Baubaitės javus kertant nuo lauko pakraščio, gyvūnai susirenka lauko vidury ir dažniausiai žūsta ar būna sužalojami. Žemės plotų savininkai prieš šienaudami daugelį gyvūnų gali juos išbaidyti vaikščiodami po pievą.

„Labai efektyvios yra prie šienapjovių įrengtos pačios paprasčiausios atbaidančios priemonės: prieš dalgį per žolę velkamos grandinės, virvės. Atstumas tarp baidymo įrenginio ir šienapjovės dalgio turėtų būti ne mažesnis kaip 2–2,5 m. Kuo toliau nuo dalgio bus velkama grandinė ar virvė, tuo geriau, nes iš guolio pašokęs žvėrelis ar iš lizdo pakilęs paukštis suspės išvengti žūties“, – sako E. Baubaitė.

Laukinės gyvūnijos įstatymas įpareigoja asmenis, besiverčiančius ūkine veikla, užtikrinti, kad vykdant ūkinę veiklą nebūtų neigiamo poveikio laukinei gyvūnijai arba jis būtų minimalus.

Primename, kad medžioklės plotų vienete rastus per susidūrimą su transporto priemonėmis ar žemės ūkio technika žuvusius medžiojamuosius gyvūnus savavališkai pasisavinti draudžiama. Apie medžiojamų gyvūnų susidūrimą su žemės ūkio technika reikia pranešti Skubiosios pagalbos tarnybų telefono numeriu 112 arba AAD Pranešimų priėmimo tarnybai telefonu – (8 5) 273 2995.

Šaltinis
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (2)