Nustatyta, kad valstybiniame žemės sklype pašalinta 17 medžių, iš kurių viena pušis priskirtina saugotiniems želdiniams. Saugotinų medžių kirtimai draudžiami nuo kovo 15 d. iki rugpjūčio 1 d. dėl paukščių perėjimo meto.

Pirminiais tyrimo duomenimis, saugotinas medis pašalintas neturint leidimo, kadangi jam išduoti dar nebuvo praėjęs viešinimo terminas, po kurio Neringos savivaldybės mero potvarkis, dėl medžių šalinimo, būtų įsigaliojęs.

„Pastebėtina, kad prašymą leisti kirsti medžius verslininkas buvo pateikęs, tačiau pušis buvo nukirsta visoms leidimo derinimo procedūroms dar nesibaigus. Taip pat aiškinamės ar kitų želdinių šalinimui buvo gauti visi reikiami sutikimai”, – sako departamento Klaipėdos miesto aplinkos apsaugos inspekcijos vyr. specialistė Greta Montrimaitė.

Pareigūnai šiuo metu tęsia tyrimą dėl aplinkosauginių pažeidimų ypatingai jautrioje pajūrio juostos teritorijoje. Vertinama aplinkai padaryta žala, už pažeidimus atsakingiems asmenims bus taikoma administracinė atsakomybė.

Padėlio kortų įrengimo darbus organizavęs verslininkas visus statybos darbus sustabdė.

Skundą dėl šio objekto pajūryje nagrinėja ir Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija.

Primename, kad pastebėjus aplinkosaugos pažeidimus galite pranešti telefonu 112.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją