Meškerė, kurią galima drąsiai vadinti kiekvieno žvejo svajone, yra pirmoji meškerė, pagaminta iš grafeno, anglies rūšies, žymiai stipresnės už plieną. Grafeną 2004 metais atrado Seras Andre Greimas ir Seras Konstantinas Novoselovas. 2010 metais už šį atradimą jie gavo fizikos Nobelio premiją. Šiuo metu grafenas yra pripažintas stipriausia žmonijai žinoma medžiaga. Todėl žvejai šią meškerę vadina stebuklu.

Grafeno privalumus puikiai panaudojo škotas Skotas Makenzis, prie meškerės kūrimo dirbęs kartu su iš Oksfordo kilusiu Gariu Sevedžu.

Be to, kad dievina žvejybą, S. Makenzis taip pat yra inžinerijos profesorius, NASA kūręs šiluminius kosminių laivų skydus. Žurnalistams jis sakė: „Mes pasinaudojome viskuo, ką geriausio išmokome, kurdami Formulę 1 tam, kad sukurtume geriausią muselinę meškerę.“

Meškerės kūrėjas taip pat užsiminė: „Galimybė visiems laikams pakeisti lašišų žvejybą mums buvo nepaprasta galimybė. Grafeną meškerės gamybai panaudojome pirmiau negu kiti gamintojai. Ši meškerė pakeis žvejybą tiek profesionaliams žvejams, tiek ir mažiau patyrusiems meškeriotojams. Ji ne tik puikiai lenkiasi pradedant metimą, bet ir neįtikėtinai galingai išsitiesina užmetus. Ši meškerė atkartoja tą natūralų pojūtį, kurio taip reikia lašišų žvejams, kad šie galėtų lavinti savo techniką ir tikslumą.“

Tiesa, kol kas tokios meškerės kiekvienas meškeriotojams greičiausiai negalėtų įpirkti. Šiuo metu NASA inžinieriaus išrasta meškerė kainuoja beveik 1000 svarų (maždaug 1300 eurų). Lieka tik tikėtis, kad technologijoms sparčiai vystantis ilgainiui kiekvienam muselininkui teks išbandyti iš grafeno pagamintus žvejybos įrankius.

Daugiau skaitykite čia.