Piliakalnio kultūrinis sluoksnis dar netyrinėtas, tačiau medžių išvartose pastebėta degėsių, surinkta lipdytos keramikos šukių. Manoma, kad žmonių čia gyventa I–II tūkstantmetyje prieš mūsų erą.

Kultūros vertybių registre naujasis piliakalnis apibūdinamas kaip Kauno marių kranto aukštumos kiek lenktas kyšulys, juosiamas gana gilios plačios daubos ir griovos, 35 m ilgio ir 20 m pločio aikštelė apaugusi medžiais ir krūmais, šlaitai statūs, maždaug 13-18 m aukščio.

Piliakalnis iš vakarų pusės ribojasi su Pakalniškių piliakalniu ir VšĮ „Senelių rojus“ senelių namais.

Lietuvoje yra daugiau kaip 900 piliakalnių. Dauguma gražiausių ir pritaikytų lankymui piliakalnių yra saugomose teritorijose – nacionaliniuose ir regioniniuose parkuose.

Piliakalnis (pilies kalnas) – tai kalva, kalnas, kur stovi ar stovėjo pilis, pilies kalnas. Piliakalniais vadinami labai skirtingos išorinės išvaizdos bei vidinės struktūros objektai: nuo labai panašių į paprastas kalvas ankstyvųjų piliakalnių iki gerai matomais grioviais ir pylimais sutvirtintų vėlyvųjų piliaviečių.

Parengta pagal Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos informaciją.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją