„Susidūrėme su nekasdiene situacija. Interneto skelbimų portale apie parduodamas papūgas paskelbęs asmuo pats į Klaipėdos valdybą atnešė vieną šių paukščių. Pasirodo, noras parduoti nedingo net pamačius įstaigos pavadinimą“, – sako Klaipėdos gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnas Mindaugas Grudzinskas.

Raudonąją rozelą asmuo ketino parduoti neturėdamas teisėtą įsigijimą patvirtinančio dokumento ir Aplinkos apsaugos agentūros išduoto leidimo prekiauti saugomų rūšių laukiniais gyvūnais. O šie dokumentai būtini, nes raudonosios rozelos įtrauktos į 1996 m. gruodžio 9 d. Tarybos Reglamentą (EB) Nr. 338/97 dėl laukinės faunos ir floros rūšių apsaugos kontroliuojant jų prekybą B priedą.

„Taip pat nustatytas asmuo, bandęs neteisėtai parduoti dryžagalvės kryklės iškamšą. O dryžagalvė kryklė – irgi saugomas paukštis, įtrauktas į Lietuvos Respublikos saugomų gyvūnų, augalų ir grybų rūšių sąrašą ir Tarybos Reglamento (EB) Nr. 338/97 A priedą“, – priduria M. Grudzinskas.

Todėl aplinkosaugininkai primena, kad, nusprendus parduoti egzotinį ar laukinį gyvūną, jų dalis ir gaminius iš jų, pirmiausia reikia pasitikrinti interneto svetainėje www.speciesplus.net ir pasidomėti, ar gyvūnas nėra saugomas pagal Nykstančių laukinės faunos ir floros rūšių tarptautinės prekybos konvenciją (CITES konvencija) ir 1996 m. gruodžio 9 d. Tarybos reglamentą (EB) Nr. 338/97 dėl laukinės faunos ir floros rūšių apsaugos kontroliuojant jų prekybą.

Už neteisėtą prekybą abiem asmenims gresia po baudą iki 300 eurų, taip pat dryžagalvės kryklės iškamšos ir papūgų konfiskacija.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją