Aplinkosaugininkams nuvykus į asmens namus, paaiškėjo, kad buvo prekiaujama Krokodiliniu kaimanu, įtrauktu į Tarybos Reglamento (EB) Nr. 338/97 A priedą. Iškamša prekiavęs asmuo neturėjo nustatytos formos teisėto įsigijimo patvirtinančio dokumento, Aplinkos apsaugos agentūros išduoto leidimo prekiauti saugomų rūšių laukiniais gyvūnais ir komercinio naudojimo sertifikato, todėl jam buvo surašytas administracinių nusižengimų protokolas, paimta iškamša.

Prekybos laukiniais gyvūnais, augalais ir grybais taisyklėse nurodyta, kad gyvus ar negyvus saugomus gyvūnus pirkti, parduoti, supirkti, nuomoti, mainyti, siūlyti parduoti arba daryti kitą veiksmą, kurį galima prilyginti iš vardintiems veiksmams, įskaitant ir reklamavimą ar skelbimą parduoti skatinantį veiksmą ir kvietimą tartis, taip pat viešą eksponavimą siekiant gauti pajamų ir viešų vietų papuošimą yra draudžiama, kai:

  • prekiaujama į Reglamento (EB) Nr. 338/97 A priedą įtrauktų rūšių egzemplioriais neturint Reglamente (EB) 865/2006 48 straipsnyje nurodytų komercinio naudojimo sertifikatų;
  • prekiaujama laukiniais gyvūnais, jų dalimis ar gaminiais iš jų neturint teisėtą įsigijimą patvirtinančių dokumentų (jeigu jie reikalingi).

Už prekybos laukiniais gyvūnais taisyklių pažeidimus asmenims gresia bauda nuo 30 iki 300 eurų. Taip pat ir laukinių gyvūnų dalių ir gaminių iš jų konfiskacija.

„Aplinkosaugininkai nuolat stebi internetinių portalų skelbimus. Pvz., šiemet Aplinkos apsaugos departamento pareigūnai jau buvo išaiškinę panašų atvejį Marijampolėje, gyvūnų iškamšos buvo konfiskuotos“, – sakė Klaipėdos GGAI pareigūnas Mindaugas Grudzinskas.

Primename, kad apie aplinkos apsaugos pažeidimus galite pranešti telefonu 112.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės