aA
Antradienį Aplinkos apsaugos departamento Panevėžio gyvosios gamtos inspekcijos pareigūnai iš VŠĮ Raubonių parko paėmė rudąjį lokį, pumą ir liūtą. Gyvūnai buvo laikomi netinkamomis sąlygomis, neturint privalomų dokumentų. Už pažeidimus atsakingam asmeniui bus surašytas administracinių nusižengimų protokolas, teigiama pranešime spaudai.
Gyvūnų perkėlimas
Gyvūnų perkėlimas
© AM nuotr.

Panevėžio gyvosios gamtos apsaugos inspekcija birželį ir liepą atlikdama patikrinimą nustatė, kad VŠĮ Raubonių parkas neteisėtai laiko ir eksponuoja gyvūnus, kurie yra saugomi ir įrašyti į draudžiamų laikyti gyvūnų sąrašą. Vieni gyvūnai neturi sertifikatų, privalomų vykdant jų prekybą (viešą eksponavimą už atlygį), kiti neturi privalomų įsigijimo dokumentų, kai kurie gyvūnai laikomi neturint tam leidimų.

Ankstesnių patikrinimų metu nustatytus pažeidimus ir taikytas administracines bei juridines atsakomybes Raubonių parkas yra apskundęs teismams. Per pastarąjį patikrinimą nustatyta, kad gyvūnai eksponuojami už atlygį (t. y. jais vykdoma prekyba), gyvūnai laikomi pažeidžiant Laukinių gyvūnų naudojimo taisyklių reikalavimus, Saugomų rūšių naudojimo tvarkos aprašo, Prekybos laukiniais gyvūnais taisyklių bei kitų teisės aktų reikalavimus.

Tam, kad būtų užtikrinta, kad pažeidimai nebebūtų daromi, gyvūnai, kuriems buvo rastos tinkamos laikinojo laikymo vietos, pasitelkiant reikiamus specialistus, iš Raubonių parko 2021 m. liepos 20 d. buvo paimti.

„Dažnai klausiama, kodėl gyvūnai išvežami į užsienio valstybes. Informuojame, kad gyvūnų laikymui nustatyti aiškūs reikalavimai. Net ir tais atvejais, kai gyvūnai paimami laikinai, jiems privalo būti suteiktos pačios geriausios sąlygos ir užtikrinama gerovė. Neradus tinkamų vietų Lietuvoje, pasitelkiami gyvūnų globėjų centrai užsienyje“, – sako Panevėžio gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos viršininkė Mantė Ramanauskienė.

Šiuo atveju, radus tinkamas vietas, rudasis lokys (meška), puma ir liūtas buvo paimti iš Raubonių parko, kad pažeidimai nebebūtų daromi, o gyvūnams būtų suteiktos pačios geriausios sąlygos ir būtina specialistų priežiūra. Gyvūnai perkelti į Vokietijos ir Belgijos gyvūnų centrus.

Be to, šiuo metu intensyviai ieškoma kitiems gyvūnams perkelti tinkamų vietų. Jas suradus, bus perkelti ir kiti gyvūnai, kurie laikomi be privalomų dokumentų ar pažeidžiant gyvūnų laikymo reikalavimus. Tikimės, kad kai kuriuos gyvūnus laikinai laikyti galėsime ir Lietuvos zoologijos sode.

„Pažeidimai, kuriuos ne vienus metus darė laukinių gyvūnų laikytojai, nebus toleruojami. Bus imamasi visų įmanomų teisės aktais reglamentuotų priemonių, kad gyvūnai būtų nedelsiant paimami, pažeidimai nutraukiami, o gyvūnai perkeliami į jiems tinkamas gyventi vietas“, – pabrėžia M. Ramanauskienė.

Nors, priduria Panevėžio GGAI viršininkė, Raubonių parkas neigia vykdantis gyvūnų viešą eksponavimą už atlygį, aplinkosaugininkai mano, kad gyvūnai parke laikomi būtent siekiant gauti atlygį.

„Atrakcionų ir didelių srautų laikytojų keliamas triukšmas, sąlygos, kuriomis gyvūnai gyveno uždaryti, bus pakeistos į laukiniams gyvūnams pagal fiziologinius poreikius pritaikytas sąlygas. Gyvūnai nėra žaisliukai ar pramoga – jų laikymas aiškiai reglamentuotas tam, kad būtų užtikrinta jų gerovė“, – teigia M. Ramanauskienė.

Departamentas primename, kad laikantiems laukinius gyvūnus nelaisvėje reikia laikytis Leidime bei Laukinių gyvūnų naudojimo taisyklėse nustatytų sąlygų.

Įsigijus laikymui aptvaruose, voljeruose ar kituose statiniuose laukinius gyvūnus, būtina turėti jų kilmę (t. y. paėmimo iš gamtinės aplinkos, išveisimo ar įvežimo į Lietuvos Respubliką aplinkybes) ir teisėtą įsigijimą patvirtinančius dokumentus.

Leidimo turėtojai privalo tvarkyti registrą, kuriame įrašomi duomenys apie laikomus laukinius gyvūnus (rūšis, laukinių gyvūnų skaičius, amžius, lytis, sveikata, gimimo ir gaišimo datos, įsigijimo šaltinis, informacija apie laukinių gyvūnų perkėlimą, pervežimą į kitą vietą).

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(8 žmonės įvertino)
3.7500

Žvejus tikrinusiems aplinkosaugininkams teko netikėta užduotis: vadavo į nelaimę patekusį gyvūną (14)

Antradienį reidą Šerkšnės upės pakrantėje vykdę Mažeikių aplinkosaugininkai turėjo...

Formuojame brandžius medžius: profesionalus arboristas patarė, į ką būtina atkreipti dėmesį

Ruduo yra tinkamas metas genėti vaismedžius ir kitus medžius. Iš pirmo žvilgsnio atrodo, kad...

Nustebino ant medžio Trakuose aptiktas radinys: taip augančių grybų dar neteko matyti Specialisto komentaras (3)

Kokių tik įdomybių nėra grybų pasaulyje. Štai vilnietė Danuta stovyklavietėje Trakuose išvydo...

Įžuvinti Pasvalio ir Biržų rajonų vandens telkiniai: paleista per 2 tūkst. žuvų (2)

Pirmadienį Žuvininkystės tarnybos specialistai, dalyvaujant Aplinkos apsaugos departamento...

Nufilmuoti dūkstantys Karšuvos girios vilkai: vaizdas privers nusišypsoti (122)

Vilkai dažnai vaizduojami kaip pikti ir pavojingi plėšrūnai, tačiau šis Karšuvos girioje...

Top naujienos

3 vakcinos, kurios šiemet būtinos kiekvienam – jų negavus viena liga gali apsunkinti kitą

Koronavirusas , gripas ir pneumokokas – trys itin pavojingos infekcijos, galinčios baigtis...

Pagaliau: Nausėda sutinka svarstyti Karoblio kandidatūrą į ES ambasadorius papildyta (59)

Prezidentas Gitanas Nausėda trečiadienį po susitikimo su Estijos prezidentu Alar Karis...

Seime – naujas siūlymas didinti pensijas: kiek svarbus būtų turimas stažas (47)

Siūloma senatvės pensijas visiems didinti vienodu tempu, darbo stažo įtaką panaikinti ne iš...

SAM viceministrė: iš reanimacijoje atsidūrusių koronaviruso pacientų neišgyvena net 70–80 proc. įvardino gydymo kainas (775)

Sveikatos apsaugos viceministrė Aušra Bilotienė Motiejūnienė Delfi laidoje „Iš esmės“...

ETT nurodė Lenkijai mokėti po 1 mln. eurų per dieną už ginčą dėl teismų papildyta (321)

Europos Sąjungos Teisingumo Teismas (ESTT) trečiadienį įpareigojo Lenkiją mokėti po 1 mln....

Patvirtinta: mokinių atostogų metu įsigalioja griežtesnė tvarka, besitestuojantys gaus testus į namus (46)

Vyriausybė praėjusią savaitę prailgino moksleivių rudens atostogas dviem dienoms, o šią...

Nausėda teigia analizuojantis įstatymą dėl darbuotojų testavimo jų pačių lėšomis

Prezidentas Gitanas Nausėda teigia dar analizuojantis įstatymo pataisas, numatančias prievolę...

Kovoje su nedarbu ir šešėliu Joniškis ėmėsi nepopuliarių metodų: bedarbių sumažėjo perpus (210)

Panašu, kad situacija darbo rinkoje pamažu gerėja – nedarbas mažėja beveik visoje Lietuvoje,...

Maksvytis paskelbė pirmąjį ilgą rinktinės kandidatų sąrašą: įtraukti ir „Žalgirio“ žaidėjai (24)

Likus kiek mažiau nei mėnesiui iki pirmojo mačo atrankoje į 2023-ųjų pasaulio čempionatą,...