aA
Antradienį Aplinkos apsaugos departamento Panevėžio gyvosios gamtos inspekcijos pareigūnai iš VŠĮ Raubonių parko paėmė rudąjį lokį, pumą ir liūtą. Gyvūnai buvo laikomi netinkamomis sąlygomis, neturint privalomų dokumentų. Už pažeidimus atsakingam asmeniui bus surašytas administracinių nusižengimų protokolas, teigiama pranešime spaudai.
Gyvūnų perkėlimas
Gyvūnų perkėlimas
© AM nuotr.

Panevėžio gyvosios gamtos apsaugos inspekcija birželį ir liepą atlikdama patikrinimą nustatė, kad VŠĮ Raubonių parkas neteisėtai laiko ir eksponuoja gyvūnus, kurie yra saugomi ir įrašyti į draudžiamų laikyti gyvūnų sąrašą. Vieni gyvūnai neturi sertifikatų, privalomų vykdant jų prekybą (viešą eksponavimą už atlygį), kiti neturi privalomų įsigijimo dokumentų, kai kurie gyvūnai laikomi neturint tam leidimų.

Ankstesnių patikrinimų metu nustatytus pažeidimus ir taikytas administracines bei juridines atsakomybes Raubonių parkas yra apskundęs teismams. Per pastarąjį patikrinimą nustatyta, kad gyvūnai eksponuojami už atlygį (t. y. jais vykdoma prekyba), gyvūnai laikomi pažeidžiant Laukinių gyvūnų naudojimo taisyklių reikalavimus, Saugomų rūšių naudojimo tvarkos aprašo, Prekybos laukiniais gyvūnais taisyklių bei kitų teisės aktų reikalavimus.

Tam, kad būtų užtikrinta, kad pažeidimai nebebūtų daromi, gyvūnai, kuriems buvo rastos tinkamos laikinojo laikymo vietos, pasitelkiant reikiamus specialistus, iš Raubonių parko 2021 m. liepos 20 d. buvo paimti.

„Dažnai klausiama, kodėl gyvūnai išvežami į užsienio valstybes. Informuojame, kad gyvūnų laikymui nustatyti aiškūs reikalavimai. Net ir tais atvejais, kai gyvūnai paimami laikinai, jiems privalo būti suteiktos pačios geriausios sąlygos ir užtikrinama gerovė. Neradus tinkamų vietų Lietuvoje, pasitelkiami gyvūnų globėjų centrai užsienyje“, – sako Panevėžio gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos viršininkė Mantė Ramanauskienė.

Šiuo atveju, radus tinkamas vietas, rudasis lokys (meška), puma ir liūtas buvo paimti iš Raubonių parko, kad pažeidimai nebebūtų daromi, o gyvūnams būtų suteiktos pačios geriausios sąlygos ir būtina specialistų priežiūra. Gyvūnai perkelti į Vokietijos ir Belgijos gyvūnų centrus.

Be to, šiuo metu intensyviai ieškoma kitiems gyvūnams perkelti tinkamų vietų. Jas suradus, bus perkelti ir kiti gyvūnai, kurie laikomi be privalomų dokumentų ar pažeidžiant gyvūnų laikymo reikalavimus. Tikimės, kad kai kuriuos gyvūnus laikinai laikyti galėsime ir Lietuvos zoologijos sode.

„Pažeidimai, kuriuos ne vienus metus darė laukinių gyvūnų laikytojai, nebus toleruojami. Bus imamasi visų įmanomų teisės aktais reglamentuotų priemonių, kad gyvūnai būtų nedelsiant paimami, pažeidimai nutraukiami, o gyvūnai perkeliami į jiems tinkamas gyventi vietas“, – pabrėžia M. Ramanauskienė.

Nors, priduria Panevėžio GGAI viršininkė, Raubonių parkas neigia vykdantis gyvūnų viešą eksponavimą už atlygį, aplinkosaugininkai mano, kad gyvūnai parke laikomi būtent siekiant gauti atlygį.

„Atrakcionų ir didelių srautų laikytojų keliamas triukšmas, sąlygos, kuriomis gyvūnai gyveno uždaryti, bus pakeistos į laukiniams gyvūnams pagal fiziologinius poreikius pritaikytas sąlygas. Gyvūnai nėra žaisliukai ar pramoga – jų laikymas aiškiai reglamentuotas tam, kad būtų užtikrinta jų gerovė“, – teigia M. Ramanauskienė.

Departamentas primename, kad laikantiems laukinius gyvūnus nelaisvėje reikia laikytis Leidime bei Laukinių gyvūnų naudojimo taisyklėse nustatytų sąlygų.

Įsigijus laikymui aptvaruose, voljeruose ar kituose statiniuose laukinius gyvūnus, būtina turėti jų kilmę (t. y. paėmimo iš gamtinės aplinkos, išveisimo ar įvežimo į Lietuvos Respubliką aplinkybes) ir teisėtą įsigijimą patvirtinančius dokumentus.

Leidimo turėtojai privalo tvarkyti registrą, kuriame įrašomi duomenys apie laikomus laukinius gyvūnus (rūšis, laukinių gyvūnų skaičius, amžius, lytis, sveikata, gimimo ir gaišimo datos, įsigijimo šaltinis, informacija apie laukinių gyvūnų perkėlimą, pervežimą į kitą vietą).

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(8 žmonės įvertino)
3.7500

Palangos paplūdimys juoduoja nuo vabzdžių: knibždėte knibžda ir jūroje (22)

Nuo karščių jūroje šiuo metu norintiems atsivėsinti poilsiautojams tenka spręsti dilemą:...

Skaitytojo klausimas: kokio paukščio šis jauniklis? (8)

Grynas skaitytojas pasidalino keliomis paukščio jauniklio nuotraukomis. Jis klausia, koks...

Viktorija Dačinskaitė | D+

Ant Palangos tilto sutikti žvejai buvo atviri: greitai meškeres bus galima pamiršti

Palanga yra neatsiejama nuo žuvies. Kur traukti norint pamatyti, kas kimba šiuo metu, pasakyti...

Skaitytojo klausimas: ar šie vabzdžiai gelia? (19)

Grynas skaitytoja Agnė atsiuntė jai nežinomo vabzdžio nuotrauką. Moteris klausė, ar jis...

Poilsiautojus nustebino ant Palangos tilto pastebėtas paukštis: nejaugi atsikraustė ir čia (23)

Palangos tiltu pasivaikščioti atėję poilsiautojai stebėjosi: už tilto turėklų tupėjo retai...

Top naujienos

Duomenų mokslininkas: jokių gerų naujienų nėra – ketvirtoji banga įsibėgėja (133)

Duomenų mokslininkas Vaidotas Zemlys–Balevičius laidoje „Delfi rytas“ pirmadienį teigė,...

Privalomas darbuotojų testavimas pasėjo sumaištį – artimiausia galimybė daugiau nei po savaitės, gresia 6000 eurų baudos (382)

Pirmadienį įsigaliojęs reikalavimas periodiškai testuotis restoranų darbuotojams pasėjo...

Žiniasklaida: su nutupdyto „Ryanair“ lėktuvo pilotu bendravęs Baltarusijos dispečeris nebesirodo darbe pasikeitė jo paskyros socialiniuose tinkluose (24)

Keli navigacijos paslaugas teikiančios „Belaeronavigacijos“ dispečeriai pranešė, kad jų...

Austrijos ministras apie ES reakciją į migrantų krizę Lietuvoje: tai absoliučiai neteisingas signalas (299)

Prasidėjus neteisėtų migrantų antplūdžiui iš Baltarusijos į Lietuvą, ši žinia iškart...

Tragiškas įvykis Šakių rajone: srutų šulinyje nuskendo 3 žmonės (86)

Liepos 26 d., 11.45 val., ugniagesiai gavo pranešimą, kad Šakių r. sav., Plokščių sen.,...

Alytaus r. neteisėti migrantai sukėlė riaušes: neleidžia perduoti maisto net vaikams vaizdo įraše – stovyklos vaizdai (1571)

Pirmadienį nuo ryto Alytaus rajone, Verebiejų buvusioje mokykloje laikomi neteisėti migrantai...

Už Lietuvą mažesnė ir vos 11 atletų žaidynėse turinti šalis – medalių lentelės dešimtuke lenkia vokiečius, ispanus ar Kanadą (21)

Pažvelgus į daugiausiai medalių iškovojusių šalių dešimtuką turėtumėte nustebti pamatę...

Palangos paplūdimys juoduoja nuo vabzdžių: knibždėte knibžda ir jūroje (22)

Nuo karščių jūroje norintiems atsivėsinti poilsiautojams tenka spręsti dilemą: bristi į...

Specialistai ragina atkreipti dėmesį, kokią vištieną ir kiaušinius perkate prekybos centruose Pataria, ką geriausiai rinktis

Pastaruoju metu vis daugiau kalbama apie sveikatai palankesnius pasirinkimus – be antibiotikų...

Rubio vedama Ispanijos rinktinė palaužė Japonijos krepšininkų pasipriešinimą (7)

Pasaulio čempionė Ispanija pergale startavo Tokijo olimpinių žaidynių krepšinio turnyre....