„Shell“ atmeta kaltinimus, neva žinojusi apie naudoti nebetinkamą dujotiekį, tačiau sąmoningai nesiėmusi veiksmų, teigia bendrovės atstovai BBC. Tiesa, teismui Londone pateikti įrodymai teigia, kad kai kurie aukšti įmonės pareigūnai reiškė nerimą dėl vamzdynų jau ir prieš 2008-uosius metus bei teigė, kad susidėvėjusias dalis būtina pakeisti.
Vienas iš 2009 metais teismo gautų „Shell“ darbuotojų susirašinėjimų atskleidžia, kad „vamzdynai Ogonilando regione tinkamai nebuvo prižiūrimi pastaruosius 15 metų".
Citata

Išsiliejus naftai vietos gyventojai privalėjo atsisakyti žvejybos ir žemės ūkio, maisto kainos pakilo beveik dešimt kartų. Užteršti nelaimės metu ir geriamojo vandens šaltiniai, juose specialistai aptiko kancerogenų, nurodo Jungtinių Tautų aplinkosaugos programos (UNEP) pareigūnai.

Vidinis įmonės 2000 metais atliktas tyrimas rodo, jog Nigerijos „Shell“ padalinio specialistai mano, kad „daugumos vamzdynų eksploatacijos laikas baigiasi, kai kurios susidėvėjusios dalys kelia itin didelę grėsmę ir pavojų“. Vienas iš 2009 metais teismo gautų „Shell“ darbuotojų susirašinėjimų atskleidžia, kad „vamzdynai Ogonilando regione tinkamai nebuvo prižiūrimi pastaruosius 15 metų“.
Gyventojai klampoja po nafta padengtas pakrantes Bodo regione

„Shell sprendimas ir toliau pumpuoti naftą vamzdynais, žinant, kad šie tokiam tikslui nebetinka, šokiruoja", - teigia „Shell“ ginančios advokatų kontoros vyresnysis specialistas Martynas Day'us.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (5)