Maždaug prieš dešimtmetį užtvenkus iš Šešuolių ežero ištekantį upelį, neleista užpelkėti ežerui, čia įrengta ir maudykla.

Tačiau dėl patvenkto ežero vandens lygio jau kuris laikas verda aistros. Pasak Šešuolių bendruomenės atstovų, jiems atstačius apgriuvusią užtvanką, vanduo kiek pakilo. O prieš kelias dienas šio įrenginio užtvankos savininkė Ukmergės rajono savivaldybė, ėmė nuleidinėti vandenį.
Kęstutis Rimas
Savivaldybė jau pernai buvo įpareigota pašalinti neteisėtą patvanką. Jau bėgo per viršų, jei palis dar – pabėgs ežeras.

„Buvo medinės lentos, jos išgriuvo, laukus užliejo. Tad surinkom pinigus, nupirkom lakštą metalinį... reikalui esant nuleidi, viskas buvo gerai“, – pasakojo Šešuolių gyventojas Giedrius Grigas.

Prie kito šio ežero kranto Taurupiškio kaimo gyventojai skundžiasi, kad pastaruoju metu vanduo per daug pakilęs.

„Užsemia pakrantę, neįmanoma prieiti. Niekam nereikėjo tos užtvankos kelti. 500 litų gavau iš pensijos duoti, kad lieptą pakeltų“, – sakė Taurupiškio kaimo gyventoja Janina Katinienė.

Ukmergės aplinkos apsaugos agentūra, nustatė, aukščiausias leistinas vandens lygis ties užtvanka nėra viršytas, tačiau jis esąs arti kritinės ribos. Tad nurodyta atstatyti projekte numatytą normaliai patvenkto ežero lygį, tam reikia pažeminti vandenį per 30 centimetrų.

„Yra blogybė ta, kad savavališkai pakeltas lygis ne iki projektinio. Savivaldybė jau pernai buvo įpareigota pašalinti neteisėtą patvanką. Jau bėgo per viršų, jei palis dar – pabėgs ežeras“, – kalbėjo Ukmergės savivaldybės Žemės ūkio ir infrastruktūros skyriaus vedėjo pavaduotojas Kęstutis Rimas.

Vandeningesnio ežero šalininkai sako, kad nesuprantantys tokio drastiško ežero seklinimo.

Specialistai tvirtina, kad užtvanka – pavojingas statinys. Ir nesilaikant projekte numatyto lygio, vanduo gali išsiveržti. Taip prieš mėnesį atsitiko Panevėžio rajone netoli Krekenavos, o pernai Šilutės rajone Degučiuose, sugriuvus užtvankoms, žuvo tūkstančiai žuvų, vanduo išvartė medžius, sugadino kelio dangą.