Konteinerius aptarnaus įprastai

Atėjus šventėms išpildome didžiausias artimųjų svajones, tačiau ruošiant vaišes stalui, išpakavus dovanas lieka kalnai pakuočių ir dovanų pakavimo popieriaus, kurie netrukus atsiduria konteineriuose. Nors laukia šventinės dienos, aplinkotvarkos bendrovė konteinerių aptarnavimą vykdys įprastu ritmu – gyventojų atliekos bus renkamos laikantis įprasto grafiko.

„Per šventes atliekų būna daugiau, todėl konteinerių aptarnavimas vyksta nenutrūkstamai, pagal įprastą grafiką – jei numatyta, konteineriai bus aptarnaujami ir per šventines dienas: Kūčias, Kalėdas ir Naujuosius metus. Nors šventinis šurmulys lengvai įsuka, individualių valdų gyventojai turėtų nepamiršti išstumti savo konteinerius į gatvę įprastu metu, kad darbuotojai galėtų atliekas išvežti“, – komentuoja aplinkotvarkos bendrovės Logistikos vadovas Audrius Puplesis.

Atliekos, šiukšlės, šiukšlių maišas

Žiemos metu dėl kintančių sąlygų keliuose konteinerių aptarnavimas trunka ilgiau, todėl norint spėti laiku surinkti atliekas iš visų gyventojų, šventiniu laikotarpiu konteineriai gali būti aptarnaujami ir neįprastai anksti ryte ar vėlai vakare.

Tinkamai surūšiuotos atliekos taupo vietą

Nors konteineriai bus aptarnaujami įprastu ritmu, šventiniu laikotarpiu jie greičiau užsipildo, todėl svarbu pasirūpinti tinkamu rūšiavimu. „Dėl padidėjusio atliekų kiekio per šventes konteineriai užsipildo greičiau, todėl primename gyventojams vieną paprastą, bet labai svarbią rūšiavimo taisyklę. Plastikinės ar „Tetrapak“ pakuotės, įvairios dėžutės ir dėžės nuo maisto produktų ar dovanų užima daug vietos, tad prieš išmetant turime jas išardyti, išlankstyti ir gerai suspausti. Tinkamai išmetimui paruoštos atliekos net ir šventiniu laikotarpiu taip greitai konteinerių neužpildys“, – pataria A. Puplesis.

Tinkamai suspaustos pakuotės lėčiau užpildo ne tik konteinerius, bet ir šiukšliadėžes, tad ir patiems gyventojams šiukšles reikės išnešti rečiau. Talpesnis konteinerių pildymas užtikrina, kad šventiniu laikotarpiu nesusidarys atliekų krūvos šalia konteinerių. Šalia konteinerių paliekamos atliekos ne tik gadina šventiškai pasipuošusio miesto atmosferą, tačiau taip pat tampa paukščių ir gyvūnų taikiniu. Gyvūnai suplėšo maišus, ištampo atliekas, palieka jas išmėtytas gatvėje.

„Sudėtingiausia atliekas surinkti sodų bendrijose, atokesnėse vietovėse, kur rečiau nuvalomi keliai. Gyventojai dažnai palieka atliekas šalia konteinerių, tačiau jos gali prišalti prie žemės, tada sunkiau išjudinti ir pačius konteinerius. Gyventojų, kurie kelių valymu rūpinasi patys, prašytume pasirūpinti tuo konteinerių aptarnavimo dienomis. Taip pat reikėtų nukasti sniegą nuo konteinerių aikštelių, kad konteinerius būtų galima nuvilkti iki atliekų surinkimo automobilio“, – sako A. Puplesis.

Ragina atsakingai statyti automobilius

Gyventojai šventiniu laikotarpiu dažnai lanko artimuosius ir draugus, todėl daugiabučių kiemuose kur kas padaugėja automobilių. Dėl atlydžio kiemuose susidaro plikledis, kitur – ištęžęs sniegas, vietos sumažina ir ištirpti nespėjančios sustumtos sniego krūvos. Nedideliuose kiemuose sunku rasti parkavimo vietą, be to, važiuodami į svečius parkuojame automobilį nepažįstamame kieme, todėl pasitaiko, kad žmonės nepastebi konteinerių ir juos užstato.

Daugiabučio kiemas

Dar dažniau tai nutinka moderniems požeminiams konteineriams, kurie yra nedideli ir užsnigti gali likti nepastebėti. Parkuojant automobilį reikėtų įvertinti tiek ar pavyks aptarnauti konteinerius, tiek ar išeis reikalui esant pravažiuoti specialiajam transportui, pavyzdžiui, greitosios pagalbos automobiliui.

„Prašome gyventojų parkuojantis atkreipti dėmesį, kad automobilis netrukdytų aptarnauti konteinerių – tai leis laiku išvežti per šventes susikaupusias atliekas. Šiuo metu keliuose slidu, o siaurose kiemų gatvelėse didelėms šiukšliavežėms sudėtinga manevruoti, svarbus gali būti kiekvienas milimetras. Šiukšliavežės vairuotojai vengia kelti konteinerių turinį virš automobilių, kad jų neapgadintų. Nors modernūs automobiliai turi įdiegtas įvairias funkcijas, leidžiančias lengviau manevruoti, visiškai užblokavus privažiavimą prie konteinerių, jų ištuštinti nepavyks“, – komentuoja A. Puplesis.

A. Puplesis atkreipia dėmesį, kad net tose vietose, kur lengvai pravažiuoja lengvasis automobilis, sunkiajam transportui pravažiuoti sudėtingiau. Didelėms mašinoms netinka lengvųjų automobilių sudarytos vėžės, be to, dėl didelio svorio jie lengviau slysta. Privažiavimą prie konteinerių apsunkina sniegas bei ledas, ypač kai važiuojant iki konteinerių tenka įveikti nuokalnes ar įkalnes.

„Jei yra galimybė, gyventojus nuošalesnėse vietovėse ar kiemuose prašome pabarstyti slidžias kelio atkarpas smėliu ir druska arba pelenais. Jei konteineriai yra nuokalnėje arba įkalnėje, net privažiavę prie konteinerių, specialieji automobiliai ne visada gali juos aptarnauti, nes tiesiog pradeda slysti“, – komentuoja A. Puplesis.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės