Oficialu: šernams - amen

 (218)
Baltarusijoje įtariant naują afrikinių kiaulių maro židinį, Lietuvoje ketinama gerokai sumažinti šernų populiaciją. Maisto ir veterinarijos tarnybos vadovas Jonas Milius sako, kad būtų idealu, jeigu šalyje liktų 5-10 tūkst. šernų.
Atokiose miško vietose šerniukus veda šernės
© © Romualdo Barausko nuotr.

„Ieškome galimybių sukurti schemą, kad iš maždaug 100 tūkst. šernų populiacijos Lietuvoje liktų 10 procentų. Vykdome stebėseną, iš šernų paimtuose mėginiuose iki šiol nerasta afrikinio ar klasikinio kiaulių maro užkrato, tačiau sumažinus jų populiaciją labai sumažėtų ir jų kontakto su žmonių auginamomis kiaulėmis galimybė“, - BNS sakė J.Milius.

GRYNAS.lt vakar aprašė medžiotojų nuogąstavimus, kad kiaulių maras jau pasiekė Lietuvą.

Anot J. Miliaus, Lietuvoje gaištant šernams, ketinama ieškoti šio reiškinio priežasčių, bet pavojingų ligų kol kas nenustatoma.

Mes iki šiol neturime oficialių žinių, ar Baltarusijoje afrikinis kiaulių maras nebuvo nustatytas šernams.
J. Milius

Valstybinis veterinarijos inspektorius Marius Masiulis BNS teigė, kad visi Alytaus rajone rasti nugaišę ir sumedžioti šernai nebuvo užsikrėtę afrikiniu ar klasikiniu kiaulių maru.

„Pirmiausiai tiriame juos dėl pačių pavojingiausių ligų, jų nėra nustatyta. Šią savaitę turime kritusį jauną šerniuką, kuris specialistų bus ištirtas nuodugniau, pradedant bakterinėmis ir baigiant kitomis ligomis. Gavus išvadas, galbūt pavyks už ko nors užsikabinti“, - BNS sakė jis.

Europos Komisija (EK) pernai atmetė prašymą finansuoti tvoros pasienyje su Baltarusija statybą, siekiant sustabdyti laukinių gyvūnų judėjimą.

Neoficialiais BNS duomenimis, pasklidus žinioms apie galimą naują užkrato židinį Baltarusijoje, netoli sienos su Lietuva, susirūpinimą reiškia kai kurios užsienio šalys.

Lietuvos pareigūnai iš Baltarusijos nėra gavę patvirtinimo, kad neoficialios žinios dėl naujo židinio yra teisingos.

„Mes iki šiol neturime oficialių žinių, ar Baltarusijoje afrikinis kiaulių maras nebuvo nustatytas šernams“, - BNS sakė J.Milius.

Anksčiau skelbta, kad Baltarusijoje šernai masiškai medžiojami ir naikinami.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Fotogalerijos

SKAITOMUMO INDIKATORIUS

157417893

Tiek kartu perskaityti* visi grynas.lt straipsniai

* Indikatoriuje skaiciuojama, kiek skaitytojai iš viso perskaite publikaciju nuo GRYNAS.lt starto (2010 gruodis)