„Anglies dioksido laidojimas žemėje yra pakankamai abejotinas projektas. (...) Jeigu mokslininkai akcentuoja, kad palaidotas žemėje CO2 gali sukelti papildomų problemų dėl karbonizacijos, rūgštėjimų, kitų cheminių reakcijų, o žinant, kad Lietuvoje požeminio vandens resursai yra didžiuliai, grėsmė požeminio vandens ištekliams ir kokybei yra tikrai pirmoje vietoje“, – ketvirtadienį Žinių radijui sakė ministras.

Anot jo, tokio projekto įgyvendinimas būtų rizikingas, todėl reikia žinoti daugiau argumentų.

„Žinant, kad tai yra komercinis projektas, tai gali kainuoti mums visiems, kaip mokesčių mokėtojams, kad Lietuvos valstybė turės vykdyti monitoringą. Jei atsitiks nenumatyti reiškiniai, mes turėsime už savo pinigus tuos reiškinius sutvarkyti. Manau, kad tai yra per didelė rizika ir mums reikia daugiau argumentų“, – kalbėjo jis.

Ministras teigė, kad su dujų išmetimu į atmosferą reikia kovoti kitais būdais: įvesti automobilių taršos mokestį, mažinti kenksmingų dujų išmetimus pramonėje ir žemės ūkyje.

Trečiadienį Seimo Aplinkos apsaugos komitetas nutarė kol kas drausti CO2 saugoti natūraliose žemės gelmių ertmėse.

Komitetas nepritarė Energetikos ir darnios plėtros komisijos pirmininko „valstiečio“ Virgilijaus Poderio siūlymui nustatyti liberalią anglies dioksido saugojimo tvarką.

Šaltinis
Temos
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės