Šiandien prasidėjusios akcijos „Darom“ metu šalies gyventojai kartu su šeimomis ar dviejų namų ūkių grupėmis kviečiami keliauti į viešąsias erdves ir savarankiškai surinkti, išrūšiuoti bei priduoti surastas atliekas.

Švarinimosi akcijos metu surinkti duomenys mobiliojoje programėlėje bei atliekų surinkimo centruose leis pateikti išsamią statistiką, kuri atskleis šiukšlinimo problemos mastą Lietuvoje.

Vizualizuos atliekų problemos mastą

„Mes Darom“ direktorė Toma Buivydaitė pasakoja, kad siekiant didinti visuomenės sąmoningumą, organizatoriai ieškojo išmanių būdų, kaip sukurti nuolat veikiančią monitoringo sistemą, kuri skatintų žmones tvarkytis nelaukiant akcijos.

Statistika

„Mobilioji programėlė padės vizualizuoti atliekų problemos mastą viešosiose erdvėse, identifikuoti problematiškas teritorijas ir ieškoti būdų, kaip su savivaldybėmis, savanoriais bei partneriais spręsti šią problemą. Išsamios statistikos sudarymą inicijuoja degalinių tinklas „Neste“. Jų dėka ši seniai brandinta išmani idėja šiemet pagaliau taps realybe“, – džiaugiasi T. Buivydaitė.

Pasibaigus šį savaitgalį vyksiančiai švarinimosi akcijai, bus apdoroti statistiniai duomenys apie renginio metu surinktas atliekas, jų tipus bei kiekius ir parengta bei visuomenei pristatyta išsami švaros indekso statistika.

„Joks verslas ar organizacija negali išspręsti globalaus masto iššūkių vienas, todėl visame pasaulyje buriame partnerius, klientus ir tiekėjus kartu imtis darbų klimato labui. Tikime, kad viešojo sektoriaus ir verslo partnerystės prisideda prie svarbių pokyčių“, – įsitikinęs „Neste Lietuva“ vadovas Markus Lindkvist.

Anot jo, suomių bendrovė „Neste“ pasaulio mastu pripažįstama kaip viena iš atsinaujinančių ir žiedinių sprendimų lyderių, alternatyvių degalų gamyboje naudoja atsinaujinančias žaliavas, taip pat aktyviai kovoja su plastiko atliekų problema.

Važinės degalais iš atsinaujinančių žaliavų

Kaip pasakoja „Mes Darom“ atstovė, šiemet akcijai reikalingas priemones: maišus, savanorių marškinėlius į visas Lietuvos savivaldybes pristatys „Darom iki galo“ autobusiukai.

Pasak T. Buivydaitės, organizacija ilgai ieškojo tvaresnės logistikos sprendimo ir šiemet pavyko jį rasti: po skirtingas Lietuvos savivaldybes keliaujantis „Darom“ savanorių transportas važinės iš 100 proc. atsinaujinančių žaliavų pagamintais „Neste MY Renewable Diesel“ degalais.

Per visą savo gamybos ir suvartojimo ciklą tokie degalai į aplinką išskiria iki 90 proc.* mažiau šiltnamio efektą sukeliančių dujų nei tradicinis iš iškastinių žaliavų pagamintas dyzelinas.

„Su dovanotais degalais mūsų savanoriai galės nuvažiuoti daugiau nei 5500 kilometrų. Džiaugiamės, kad mūsų kelionės po Lietuvą, organizuojant kasmetinę akciją, bus tvaresnės bei paliks mažesnį anglies pėdsaką“, – planais dalinasi T. Buivydaitė.

Organizacija „Mes Darom“ siekia sukurti perėjimą prie geresnio išteklių valdymo ir įkvėpti rinktis protingesnį dizainą, gamybą ir vartojimą. Geriausiai visuomenei žinomas organizacijos projektas – pavasario švarinimosi akcija „Darom“ – yra rengiamas nuo 2008-ųjų ir kasmet suburia net iki 100 tūkst. dalyvių.

Bendrovė „Neste“ ne vienerius metus iš eilės patenka į tvariausių pasaulio įmonių ketvertuką, o šiemet vartotojų buvo pripažinta tvariausiu prekės ženklu degalų kategorijoje Lietuvoje.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (2)