Nors pagal Mėgėjiškos žūklės taisykles vėgėles draudžiama žvejoti nuo gruodžio 15-osios iki sausio 15 dienos, šiemet draudimas įsigalios pora dienų vėliau, nes tais atvejais, kai pirmoji žvejybos draudimo diena yra savaitgalis, jis įsigalioja kitą dieną po savaitgalio, informuoja Aplinkos ministerija.

Siekiant geriau apsaugoti šių žuvų nerštą, Mėgėjiškos žūklės taisyklėmis nuo šių metų nustatytas papildomas draudimas: iki sausio 15 dienos bus draudžiama bet kokia žvejyba nakties metu pagrindinėse vėgėlių nerštavietėse – Nemuno upėje nuo Gėgės upės žiočių iki Jurbarko tilto ir Nevėžio upėje nuo žiočių iki Babtų tilto.

"Tose atkarpose tokiu metu be vėgėlių nelabai ką ir galima sugauti, o tose vietose naktį vis tiek būna daug žvejų. Kad supaprastintume kontrolę ten, kur tikrai jų nerštavietės, - kad nebūtų nelegalios žvejybos, kai gaudoma ir slepiama krūmuose, - tose atkarpose apskritai bus draudžiama naktį žvejoti. Čia nuo šių metų taip įvesta. Kitur galima gaudyti, bet negalima vėgėlės paimti, jeigu ji atsitiktinai užkibo, ją turite atkabinti ir paleisti atgal plaukti", - BNS sakė Ministerijos Gamtos apsaugos departamento Gamtos išteklių skyriaus vedėjas Vilmantas Graičiūnas.

Vėgėlės yra labai vislios – patelė išneršia apie milijoną ikrelių, tačiau didžiąją jų dalį sunaikina ešeriai, pūgžliai ir kitos žuvys, taip pat žiemą prasidėję potvyniai. Todėl šių žuvų ištekliai nėra gausūs. Kaip teigia V.Graičiūnas, nemažai metų vėgėlės buvo ir dirbtinai veisiamos, bet tai nepasiteisino, todėl natūralių išteklių apsauga yra bene vienintelė galimybė norint pagausinti šių žuvų išteklius.

Žvejai mėgėjai taip pat turėtų nepamiršti, kad iki gruodžio 31 dienos draudžiama žvejoti marguosius upėtakius, sykus, lašišas, šlakius. Nuo sausio 1-osios sykus, lašišas ir šlakius bus galima žvejoti įsigijus meškeriotojo kortelę šių žuvų žvejybai.