Ignas Vėgėlė

465 articles

Ignas Vėgėlė – teisininkas, advokatas, Mykolo Romerio universiteto (MRU) profesorius, gimęs 1975 metais. 

Daktaro disertaciją apgynė 2002 m. Lietuvos teisės akademijos Tarptautinės ir Europos Sąjungos teisės katedroje, o 2006 m. suteiktas docento pedagoginis vardas. Yra paskelbęs mokslinių straipsnių, monografijų, parašęs vadovėlių ir kitų metodinių priemonių.

2014 m. išrinktas Lietuvos advokatūros advokatų tarybos pirmininku, o 2018 metais perrinktas antrai kadencijai. 

Kilus koronaviruso pandemijai dalis piliečių piktinosi valdžios įvestais ribojimais. Šį pasipiktinimą atliepė plačiai nuskambėjusi 2021 metų vasarą pasakyta I. Vėgėlės kalba, kurioje jis vakcinacijos sistemą pavadino prievarta.

Po šios kalbos išaugo teisininko populiarumas, o 2023 metų lapkritį I. Vėgėlė oficialiai paskelbė, kad ketina siekti prezidento posto. 

2024 metų kovą I. Vėgėlės komandą paliko atstovas spaudai Vidas Rachlevičius.

Daugiau susipažinti su I. Vėgėle galite Daivos Žeimytės-Bilienės laidoje „Darbo pokalbis“.

Benas Brunalas

„Valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis sako, kad rudenį vyksiančiuose Seimo rinkimuose jis matytų advokatą Igną Vėgėlę vedantį jo vadovaujamos partijos sąrašą. Politiko teigimu, šiuo metu galima kalbėti apie įvairius bendradarbiavimo variantus, todėl, užsimena „valstietis“, ateinančią savaitę jis ...

Inese Braže, Šarūnas Černiauskas

„Siena“ ir „Laisvės TV“ tęsia tyrimą „Kandidatas ir kondyškės“. Padedant kolegoms iš Latvijos tiriamosios žurnalistikos centro „Re:Baltica“, nustatėme naujas aplinkybes kandidato į prezidentus Igno Vėgėlės šeimos verslo veikloje.

Karolis Broga

Lawyer Ignas Vėgėlė, an independent candidate who ran for president but dropped out of the race after finishing third in the first round, has endorsed incumbent President Gitanas Nausėda in runoff voting. Vėgėlė previously claimed that he would not support any of the remaining candidates.

Matas Baltrukevičius

Antrame Prezidento rinkimų ture varžysis Gitanas Nausėda ir Ingrida Šimonytė. Intriga rinkimų nakties metu išsisklaidė gana greitai. Tačiau nereikėtų pamiršti to, kad praktiškai visiems kandidatams šie Prezidento rinkimai buvo svarbūs tikrai ne dėl to, kad jie siekė vadovauti Lietuvai. Šiame tekste ...