Po mokyklos siekė įgyti amatą

Pokalbiui prasidėjus, neužtrunka suprasti, kad Agnius – spalvinga asmenybė, turinti gausybę pomėgių ir siekių. Baigęs mokyklą šiaulietis nusprendė įgyti profesiją, kuri gyvenime praverstų, o svajones, kurios galvoje sukasi dar nuo paauglystės, trumpam atidėjo ateičiai.

„Įstojau į apdailininko specialybės mokslus. Iš pradžių norėjau rinktis staliaus profesiją, bet aplinkybės susiklostė kitaip. Nesigailiu. Nors apdailininko darbas fiziškai yra sunkus, išmokau tikrai daug. Šie įgūdžiai gyvenime man tikrai pravers“, – pranešime žiniasklaidai sako antrus metus Šiaulių technologijų mokymo centre besimokantis jaunuolis.

Agnius pastebi, kad apdailininko darbą gebančių dirbti žmonių trūksta, mat jų poreikis šiuo metu kaip niekad išaugęs: „Statybos Šiauliuose vyksta intensyviai, o ten, kur statybos, neapsieinama ir be gražaus interjero. Sienų glaistymas, dažymas, tapetų ar plytelių klijavimas – tai pagrindinės funkcijos, kurias atlieka mano amatą turintys žmonės. Šis darbas puikiai tinka tiems, kurie geba sparčiai dirbti fizinį darbą. Praverstų ir turintiems meninių gebėjimų, pavyzdžiui, užsiimti dekoratyviniu sienų dažymu.“

Planuoja ir dirbti, ir mokytis

Šie mokslo metai Agniui yra paskutiniai. Nors ilgalaikio darbo, kuriame galėtų atlikti įvairias apdailos operacijas, šiuo metu neieško, šiaulietis sako, jog patirties bagažą turi: „Visas galimybes įtvirtinti įgytas žinias galėjau per Šiaulių technologijų mokymo centrą. Mes su kursiokais vykdavome į realius objektus ir dirbdavome. Jaučiuosi turintis patirties.“

Netrukus diplomą atsiimsiantis jaunas vyras žvalgosi į kitas mokymo įstaigas, tokiu būdu siekdamas nors šiek tiek priartėti prie savo didžiausio troškimo. „Baigęs mokslus, ketinu pradėti mokslus aukštojoje mokykloje. Svarstau rinktis pramogų verslo nišą, nes turiu tikslą įgyti tam tikrų žinių šioje sferoje. Man aktualu viskas, kas susiję su renginių organizavimu, nes groju gitara. Kaip žinia, gitaristui yra aktualu gebėti išlaikyti publikos dėmesį koncertų metu“, – sako pašnekovas.
Agnius nė kiek nesibodi trumpalaikių studentiškų darbų. Mokslus kremtantis jaunuolis laisvu nuo pamokų metu dirba maisto išvežiojimo paslaugas teikiančioje įmonėje. Tai, kaip pats sako, pernelyg neįpareigojantis darbas, galintis suteikti lanksčias darbo valandas ir galimybę užsidirbti. Šiaulietis ir ateityje tikisi gebėti derinti mokslus su darbu.

Eksponavo savo dailės darbų parodą
Šiais mokslo metais pirmą kartą eksponuota Agniaus tapytų paveikslų ir fotografijų paroda. Nors menai jį lydėjo nuo mažens, tradiciniai mokymai ir natiurmortų tapymas dailės mokykloje jo nesužavėjo, todėl savo kelią atrado šiais laikais labai tradiciniu būdu – „YouTube“ platformoje.

„Internete atradau amerikiečių dailininko ir meno instruktoriaus Roberto Normano Rosso darbus, kurie mane įkvėpė imtis kitokio tapymo. Mane „užkabino“ tai, kad jo tapymo metodas – išskirtinis. Nereikia pastangų, kad gautum puikų rezultatą. Jis tapydavo peizažus ir laikydavosi minties, jog gamta yra nevienoda, todėl bet koks netobulas teptuko brūkštelėjimas yra ne defektas, o gamtos išdaiga“, – dalijasi Agnius.
Šiaulietis juokauja, kad, prieš tapant paveikslą, eskizas gimsta ne ant popieriaus lapo, kaip mokoma dailės mokyklose, o jo galvoje. Dėl to kiekvienas darbas tampa dar unikalesnis.

Pasak pašnekovo, parodoje eksponuojami sėkmingiausi jo darbai, kuriuos šiuo metu gali apžiūrėti kiekvienas norintysis: „Ši paroda kurį laiką buvo eksponuojama Šiaulių technologijų mokymo centre, o dabar iškeliavo į Šiaulių valstybinę kolegiją. Parodoje – svarbiausi ir geriausi mano darbai. Nors iš pradžių tapydavau tik peizažus, šiek tiek vėliau pradėjau piešti ir tikslesnius objektus – mane supančią aplinką, visuomenėje puikiai atpažįstamus veikėjus.“

Roko žvaigždės karjeros link

Bene didžiausia jaunuolio svajonė – vieną dieną tapti roko žvaigžde. Atsitiktinai į rankas pakliuvusi gitara pasėjo šį norą, todėl Agnius savo gyvenime kryptingai dėliojasi ateities planus tam, kad šis tikslas būtų pasiektas.

„Kai atėjau į gimnaziją, neturėjau daug draugų ir nebuvau labai mėgstamas. Pradėjau lankyti gitaros būrelį mokykloje ir mane tai labai įtraukė. Įsigijau savo ekipuotę – stiprintuvą, gitarą – ir pradėjau intensyviai groti. Turėjau ne vieną koncertą, tačiau kol kas nesu subūręs savo grupės, groju individualiai. Mano siekis yra suburti bendraminčius į grupę ir kurti originalią muziką, aš to labai norėčiau“, – atvirauja šiaulietis.

Savo gyvenimą Agnius norėtų sieti su roko muzika, tačiau sako suprantantis, jog Šiauliai šiam tikslui pasiekti nėra pati tinkamiausia vieta. „Netolimoje ateityje planuoju vykti į užsienį. Parodyti, ką aš moku ir ką jie gali su manimi nuveikti“, – tikina veržlus jaunuolis.
Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją