Į atgimstančiame Vilniaus senamiesčio rajone atsirasiančias menui skirtas erdves bus investuojama daugiau nei 200 tūkst. eurų. Lėšas investuos „Darnu Group“.

„Meno erdvių atsiradimui sutelkiame išskirtinį dėmesį, siekiame sukurti erdves, kurios taptų ne tik „Paupio“, bet ir visų sostinės gyventojų traukos centru – tokių, pridėtinę vertę miestui kuriančių vietų Vilniuje labai trūksta. Siekiame darnios, šiuolaikiškos ir gyventojų poreikius atitinkančios aplinkos, kurioje menas būtų kuo arčiau žmonių“, – pranešime spaudai teigė bendrovės korporatyvinių reikalų ir rinkodaros direktorė Akvilė Liaudanskienė.

Anot jos, vienas iš įdomesnių sprendimų – visiems atvira galerija po atviru dangumi, kuri 2022 metais įsikurs viename iš gyvenamųjų namų vidiniame kieme. Kiti meno kūriniai turėtų atsirasti jau kitais metais.

„Jau dabar yra numatytos kelios vietos, kuriose galėtų atsirasi nauji meno kūriniai. Šiuo metu meno kuratoriai bendrauja su skirtingais šalies menininkais, kurie siūlo sprendimus, Vilniaus senamiesčiui suteiksiantys dar didesnę vertę“, – sako A. Liaudanskienė.

„Paupio“ viešųjų menų projekto kuratorė, menotyrininkė Ūla Tornau sako neabejojanti gyvenvietės draugystės su menu sėkme ir yra įsitikinusi – kūrybingi sprendimai visuomet pagyvina miestą, suteikia išskirtinumo.

Idėjas pateikė žinomi menininkai

Prie unikalaus projekto prisijungė būrys žinomų menininkų, savo idėjas gyvenvietei pristatė beveik dvi dešimtys kūrėjų, dalis jų pateikė net po kelias – netrukus paaiškės, kurios idėjos puoš Paupį.

Idėjas teikė vilniečiams puikiai pažįstamas, geležinkelio stotyje keliaujančius išlydinčio ir pasitinkančio Tonio Soprano skulptūros autorius Donatas Jankauskas-Dunis, jaunosios kartos iliustratorė, ne vieną miesto sieną didžiuliais piešiniais papuošusi Akvilė Misevičiūtė-Magicdust, dalyvauja ir Žygimantas Kudirka, muzikos scenoje geriau žinomas MC Messiah vardu, tačiau vis aktyviau dalyvaujantis šiuolaikinio meno procesuose.

Originalių idėjų projektui pateikė ir Lietuvai Venecijos meno bienalėje prieš trejus metus atstovavęs skulptorius Žilvinas Landzbergas bei kitąmet Venecijos architektūros bienalėje dalyvausiantis Julijonas Urbonas. Tarp dalyvių – ir ne kartą išskirtinėmis šviesos instaliacijomis stebinęs Linas Kutavičius.

„Visi kūrėjai – labai skirtingi, tačiau to ir siekėme – suburti tiek šiuolaikinio, tiek gatvės meno atstovus, grafikus, skulptorius, kuriančius šviesos instaliacijas. Nenorime apsiriboti vieno menininko darbu, todėl šiuo metu rengiame kūrybines dirbtuves, nemažai menininkų yra pateikę savo vizijas“, – pasakojo Ū. Tornau.

Siekis – sukurti funkcionalų traukos tašką

Projekto kuratorė prasitarė, kad svarstoma apie kelias idėjas, tačiau kurios jų tiksliai bus įgyvendintos, dar neaišku.

„Svarstydami, kokie projektai galėtų iškilti „Paupyje“, diskutavome apie čia gyvenančius žmones, galvojome, kokie čia atsirasiantys objektai jiems patiktų. Paupys – vienas seniausių Vilniaus pramoninių rajonų, senosios pramonės istorija šiai vietai itin svarbi. Norėtume, kad tai atsispindėtų ir menininkų kūriniuose, todėl tam tikra prasme tai tapo viena iš projekto temų“, – prasitarė pašnekovė.

Antra menininkų vaizduotei pasiūlyta projekto idėja – žaidimas ir interaktyvios pramogos, šie turėjo pasukti galvas, kas galėtų įtraukti po rajoną vaikštinėjančius praeivius. Ū. Tornau teigimu, šioje kategorijoje originalumo taip pat netrūko – sulaukta ir mobilaus rajono žemėlapio, alternatyvaus gido idėjos.

Trečia tema – papildomų viešų funkcijų rajone suformavimas. „Net keli menininkai pasiūlė įrengti vietas, kuriose žmonės galėtų susiburti. Ar tai būtų kepsninė, ar pavėsinė, ar tiltelis prie upės, kur galėtų sustoti Vilnele plaukiantys baidarininkai – tokios socialiniais taškais virstančios erdvės žmonėms patinka. Nesiekiame tik dekoratyvumo. „Paupys“ ir taip gražus, todėl labiau norime, kad nauji kūriniai turėtų ir funkcionalumą, kad taptų vieta, kurioje žmonės norėtų susitikti“, – tikino ji.

Šaltinis
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (8)