Dalis jų yra paliekami siauruose kiemų pravažiavimuose ir prie konteinerių aikštelių, todėl didelio gabarito šiukšliavežės nebegali prie jų privažiuoti ir laiku ištuštinti konteinerių. VASA atstovai nerimauja, kad prasidėjus žiemai atliekų išvežimas iš daugiabučių kiemų gali tapti rimta problema. Siekdama užtikrinti paslaugų kokybę, pranešime spaudai VASA prašo gyventojų neužstatyti automobiliais privažiavimo prie atliekų konteinerių.

„Turbūt ne vienam yra tekę rasti savo automobilį, užstatytą kita transporto priemone. Tuomet tramdydami emocijas sukame galvą, kaip rasti jo šeimininką, kad šis patrauktų savo automobilį, o mes nepavėluotume nuvykti ten, kur suplanuota. Panašias situacijas pastaruoju metu vis dažniau pastebi ir mūsų darbuotojai, vykdantys atliekų išvežimo kontrolę daugiabučių namų kiemuose“, – sako VASA Atliekų tvarkymo kontrolės skyriaus vadovas Gintautas Mackonis.

Pasak jo, karantino metu dirbdami nuotoliniu būdu, gyventojai net ir dienos metu neišvažiuoja iš kiemų, jų automobiliai lieka stovėti ne tik kiemų aikštelėse, bet ir ant siaurų pravažiavimų, šaligatvių, vejų. Tokiais atvejais privažiuoti prie konteinerių aikštelių ir išvežti atliekas didelių gabaritų šiukšliavežėms tampa neįmanoma misija, o buitinių atliekų karantino metu tik daugėja.

„Kasdien tikrindami atliekų surinkimo kokybę, pastebime, kad šiuo metu atliekų kiekiai didėja, nes gyventojai daugiau maisto gamina namuose, kai kurie imasi būsto remontų, interjero atnaujinimo. Dažnai didelių gabaritų buitinės atliekos, įvairios pakuotės neleistinai sumetamos šalia mišrių atliekų konteinerių. Ne vieną kartą yra tekę kreiptis į policiją, kad padėtų surasti užstatytų automobilių savininkus ir įpareigotų atlaisvinti privažiavimą prie konteinerių“, – teigia G. Mackonis. Jis atkreipia dėmesį, kad prasidėjus gausiam snygiui ir pūgai situacija gali tapti itin problematiška, nes ne visų daugiabučių namų kiemuose reguliariai valomas sniegas nuo važiuojamosios dalies.

„Suprantama, kad sparčiai didėjant transporto priemonių kiekiui didmiesčiuose, ypač seniau statytų daugiabučių kiemuose gyventojams nebeužtenka vietos tinkamai parkuoti savo automobilių. Tačiau neišvežtos atliekos nedžiugina nei gyventojų, nei jų tvarkytojų, todėl turime bendrai ieškoti sprendimų. Galbūt dalį automobilių karantino metu galima palikti prie darboviečių arba privačiose aikštelėse, parkavimui skirtoje vietose gatvėje. Pagaliau, jei nėra kitos išeities, už automobilio stiklo paliktas mobiliojo telefono numeris, kuriuo būtų galima prisiskambinti jo savininkui, bent iš dalies padėtų išspręsti situacijas, kai dėl užblokuotų konteinerių kiemuose neįmanoma išvežti atliekų“, – sako G. Mackonis.

Kas mėnesį VASA atliekų tvarkymo kontrolieriai atlieka apie 7800 komunalinių atliekų aikštelių patikrinimų (t. y. apie 29 000 mišrių komunalinių ir antrinių žaliavų atliekų konteinerių apžiūrų). Šįmet įmonė nustatė virš 5600 didelių gabaritų atliekų sąvartų neleistinose vietose ir užfiksavo jau per 100 gyventojų padarytų kelių eismo taisyklių pažeidimų, susijusius su privažiavimu prie komunalinių atliekų konteinerių, prie kurių yra įrengti ženklai, draudžiantys statyti automobilius.

VASA primena, kad didelių gabaritų atliekos, susidarančios atliekant gyvenamojo būsto paprasto remonto darbus, ir automobilių padangos yra priimamos nemokamai penkiose Vilniaus miesto tokių atliekų surinkimo aikštelėse (atliekų surinkimo svorių, kiekių ribos bei kitos sąlygos pateiktos VAATC tinklapyje). Gyventojai gali rezervuoti aptarnavimo laiką mažiau lankomose, bet patogiai pasiekiamose didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelėse: Vilniaus mieste Pramonės g. 209S, Vilniaus rajone Grikienų kaime, Vilniaus rajone Vėliučionių kaime, Lentvario mieste Trakų g. 1A.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (10)