Bėgant metams, išsikvėpusius daiktus keičiant naujais, įvairiose namų vietose prisikaupia nenaudojamų, kažkada džiuginusių rakandų. Sakoma, kad seni, nenaudojami daiktai slegia, todėl neretai net ir šviežias oro gurkšnis namų jaukumui, nepateisina susikurtų lūkesčių, rašoma pranešime spaudai.


Metas sprendimams

Turbūt daugelis pastebėjo, kad interjero dizaino tendencijos turi savo cikliškiumą, kuomet seni, atrodo jau išsikvėpę daiktai naujose erdvėse nušvinta naujomis formomis. Todėl neretai sudvejojame, ar jau kuris laikas dulkes renkančią detalę pasilikti ar tiesiog išmesti.

Todėl prieš pradedant darbus verta tvirtai apsispręsti, kurie daiktai dar turi potencialą suspindėti naujoje šviesoje, o kurie savo laiką jau atitarnavo. Nors norėtųsi tą sprendimą atidėti dar kitai dienai, tačiau su perspektyvos nebeturinčiais rakandais verta atsisveikinti „čia ir dabar”, o tiems keliems, kurie dar gali atrasti savo paskirtį, rasti tinkamą vietą laukti savo dienos.

„Kiekvienas turime savo svajonių namų viziją. Jei gyvenate laikiname būste ir planuojate naujus namus, pabandykite įsivaizduoti, kurioje vietoje kiekvienas daiktas ten galėtų stovėti. Jei daiktui vietos rasti nepavyksta, tuomet tikrai laikas su juo atsisveikinti”, – patarė architektas Julius Paliukaitis.

Idėjų, kaip atnaujinti namus – apstu. Tam gali užtekti vos kelių naujų dekoratyvinių sprendimų arba užsimojus plačiai – pilno buto remonto.

Siekiantiems tiesiog naujo, gaivaus oro gurkšnio, esminės pertvarkos nėra būtinos. Svarbiausia, kad būtų išpildytos vos kelios sąlygos: erdvės pojūčio vientisumas bei sukurta savita, kiekvienam skirtingais pavidalais apsireiškianti namų atmosfera. „Tam galima sukurti kampelius, kuriuose pats žmogus rastų užuovėją nuo kasdienybės, aplinka nuramintų arba atvirkščiai – įkvėptų, energizuotų, skatintų svajoti ir kurti”, – teigė specialistas. Naujai atsiradusias erdvės, priklausomai nuo jų dydžio, galima išnaudoti įvairiai.

Oazė pabėgimui

Žengiant į namus už durų svarbu palikti visas per dieną susikaupusias negatyvias emocijas. Tai išpildyti padeda ryškaus kontrasto tarp darbo, miesto ir namų aplinkos sukūrimas. „Pagalvokite, ko labiausiai pasigendate, žengę už namų ribų. Jei gyvenate mieste, tai gali būti žalia augmenija. Tam, kad išpildytumėte žalumos poreikį, nebūtina visų namų užpildyti augalais, pakanka vos kelių, tinkamai parinktose vietose įsikūrusių lapuočių. Siekiant sukurti egzotiškesnę erdvę, galima paieškoti retų, šio klimato sąlygomis natūraliai neaugančių augalų”, – idėjomis dalinosi architektas.

Pažinimui ir kūrybai

Net ir kompaktiškame kambaryje, atlaisvinus kampą, galima susikurti jaukią vietą, atskirtą nuo bendros erdvės, kuri gali tapti mėgstama vieta atokvėpiui, skaitymui ar kūrybai. Susikurti naują erdvę kambaryje galima pastatant aukštą knygų lentyną. Šis sprendimas gali funkcionuoti ir kaip pertvara, už kurios galima susikurti naują, nuo likusios patalpos atskirtą erdvę pabėgimui. Ją galima užpildyti įvairiais meno kūriniais įkvėpimui, augalais pabėgimui nuo miesto šurmulio, o akcentu gali tapti patogus krėslas atokvėpio akimirkoms.

Kuo labiau erdvė apkrauta, tuo sunkiau tampa įžvelgti ir pajusti namų atmosferą sukuriančias ir išpildančias detales. Savo gyvenamąją erdvę išvadavus nuo beverčių smulkmenų ir nereikalingų senienų ar sezoninių daiktų, kartu mes apvalome ir savo protą. Mintys tampa šviesesnės, atsiveriame naujoms galimybėms.

Naujai atrastas erdvės galima įprasminti ir vasaros sezonui reikalingomis priemonėmis, kurios primintų apie artėjančias džiugias akimirkas bei vasaros pramogas. „Juk daug smagiau dar žvarbų pavasario vakarą grįžus po dienos darbų vietoje įprastų dulkes renkančių rakandų pamatyti iš giliausios ir tamsiausios sandėliuko pakampės į dienos šviesą ištrauktus taip išsiilgtus riedučius bei mintimis nusikelti į laukiančias smagias akimirkas”, – pasakojo daiktų saugojimo cento „BoxInn” atstovas Nerijus Urbonavičius.

Pasak jo, priežastys, dėl kurių žmonės renkasi pasinaudoti daiktų saugojimo paslaugomis, yra įvairios. Bene dažniausios – sezoninių daiktų sandėliavimas bei dėl atliekamo būsto remonto. „Nuo pašalinių daiktų laisvos erdvės remonto kaina būna mažesnė, skirtingai nei tokiu atveju, kai samdomiems darbuotojams daiktus reikia perkelti iš vienos vietos į kitą, kad pasiektų tvarkomą vietą” – pasakojo N. Urbonavičius.

Egzistuoja daugybė būdų, kaip net patiriant mažas išlaidas galima atnaujinti savo namus, paversti juos vieta laisvalaikiui.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (1)