Balkonas ar lodžija, pirmiausia, turi būti techniškai tvarkingi ir atitikti techninius pastato reikalavimus. Butų savininkai privalo asmeniškai prižiūrėti lodžijas ir balkonus, kaip pastato fasado elementus, kad šie būtų geros būklės, suremontuoti statinį, jei tolimesnis jo naudojimas kelia pavojų žmonių gyvybei, sveikatai ir aplinkai. Taip pat teikia keletą rekomendacijų kaip patobulinti balkonų ar lodžijų erdves.

Kaip pranešime spaudai sako pastatų administravimo įmonės „Civinity“ atstovas Gintaras Arbačiauskas, reikia prisiminti, kad savininkai yra atsakingi už tai, kad nepablogėtų balkono ar lodžijos techninė būklė, kad nebūtų pažeistos betoninės grindys ar hidroizoliacinis sluoksnis ir nepatektų drėgmės į pastato konstrukciją, o tai gali sukelti koroziją ir žalą. Dėl šios priežasties balkone ar lodžijoje pasirinkite grindų dangą, kuri nepažeistų betoninių grindų ar hidroizoliacinio sluoksnio.

Balkonų ir lodžijų grindims galite rinktis polipropileninėes plyteles. Jas lengva sumontuoti, tokio tipo plytelės yra neslidžios ir ilgaamžės. Taip pat galite rinktis medines (lentų) grindis, tik atsiminkite, kad jas kasmet teks perdažyti tam, kad mediena nepradėtų pūti. dar viena alternatyva – medžio ir plastiko kompozicinės (WPC) grindys. WPC grindys patvaresnės ir jų nereikės atnaujinti kiekvienais metais.

Atminkite, kad linoleumas nėra tinkamas balkonų ir lodžijų grindims, nes po juo pradeda kauptis drėgmė, kuri pažeidžia betono dangą, prasiskverbia į ją ir skatina armatūros koroziją. Taip pat netinkamas yra ir laminatas, kuris greitai išbrinksta gavęs drėgmės ir po juo ima kauptis vanduo.

Balkonas

Rinkitės laukui skirtas medžiagas ir baldus

Lietuvos klimato sąlygomis nerekomenduojama atvirą balkoną ar lodžiją įrengti medžiagomis ir baldais, kurie nėra tinkami ilgalaikiam laikymui lauke, nes vasara trunka tik tris mėnesius, o likusius devynis – baldai turėtų būti patalpose. Štai todėl patariame šias lauko erdvės dekoruoti drėgmei ir saulei atspariais daiktais bei baldais (dažnai pagamintais iš plastiko ar metalo), kuriuos šaltu oru galima palikti balkone ar lodžijoje laukti kito pavasario.

Apgalvokite augalų laikymo ir laistymo klausimus

Nerekomenduojama gėlių vazonų kabinti ant balkono turėklų, nes vazonai sukuria papildomą svorį ir laikui bėgant gali pakenkti turėklų konstrukcijai. Jei vis gi pasirinksite ant turėklių kabinamus gėlių vazonus, būtinai juos kabinkite į balkono vidų. Gėlių vazonai, kabantys į išorę, gali nukristi ir sukelti pavojų žemiau gyvenantiems kaimynams ar praeiviams.

Nedarykite lodžijos lubose skylių ir tvirtinimo detalių gėlių vazonams pakabinti. Tokie veiksmai gali sugadinti pastato konstrukciją, leisti drėgmei patekti į pastato grindis. Geriau laikykite vazonus ant tam skirtų lentynų ar balkono ar lodžijos grindų.

Taip pat nepatariama auginti vijoklių augalų, kurie laikui bėgant gali vis labiau plisti ant pastato fasado, apatinių, viršutinių lodžijų ar balkonų.

Augalų laistymas turėtų būti kruopščiai suplanuotas, nes lietaus vandens balkonuose ir lodžijose laikomoms gelėms paprastai nepakanka. Verta prisiminti, kad rekomenduojama gėles laistyti dažniau nei retai ir gausiai, nes tada vanduo gali prasiskverbti pro gėlių vazonus, užpilti kaimyninį balkoną ar lodžiją, taip pat pakenkti grindų dangai.

Balkonas

Nenaudokite balkonų maisto ruošimui

Atminkite, kad pagal priešgaisrinės saugos taisykles maisto ruošimas ant atviros ugnies daugiabučių namų balkonuose ir lodžijose yra draudžiamas. Jis gali sukelti ne tik nepageidautiną kaimynų reakciją, bet ir užtraukti administracinę nuobaudą ar net sukelti gaisrą. Kepimui ant grotelių rinkitės atviras erdves gamtoje.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (9)