Nedidelės eglutės – ir estetiška, ir saugu

Neabejotinai svarbiausias švenčių atributas – Kalėdinė eglutė. Nors esame įpratę įsivaizduoti aukštą, skarotą eglę, atsiranda vis daugiau originalių alternatyvų, pavyzdžiui, nedidelės dekoratyvinės pušelės arba pavienės šakos. Interjero dizainerė Eimantė Nemanė tikina, jog šie alternatyvūs sprendimai puikiai tinka ne tik dėl estetinių priežasčių (užima mažiau vietos namuose, neapkrauna erdvių), bet ir dėl saugumo, rašoma pranešime spaudai.

„Jeigu namuose yra augintinių, nedidelę eglutę galima užkelti ant žemo kavos staliuko – taip dar labiau išryškės dekoratyvinė jos funkcija. Mūsų asortimente taip pat turime dirbtines pušeles ilgais kotais, tad gyvūnėliams bus gerokai sunkiau pasiekti žaisliukais papuoštas šakas, o ir tik pradedantys vaikščioti vaikai negalės pačiupti už aukščiau kabančio žaisliuko“ – pasakoja E. Nemanė.

Nors įprasta žaisliukus ant šakelių kabinti, saugesnis pasirinkimas – juos pririšti. Taip pat nepatartina rinktis sunkių, trapių žaisliukų, kurie kritimo atveju dužtų į smulkias šukeles; žaisliukai iš plastiko, tekstilės puošnumu nenusileidžia stikliniams, o namuose, kuriuose yra gyvūnų ir vaikų bus gerokai saugesni.

Saugios Kalėdos

Saugiausios – LED girliandos

Be žaisliukų, namus ir eglutes populiaru puošti švytinčiomis girliandomis. Specialistai pataria rinktis LED girliandas, kurios „draugiškos“ ir aplinkai, ir piniginei.

„Norint vartoti atsakingiau ir prisidėti prie mus supančios aplinkos saugojimo, siūlyčiau rinktis LED girliandas, kurios turi daug pranašumų. Jos neįšyla, yra tvaresnės ir taupesnės, mat vartoja mažiau elektros energijos. Girliandas su laikmačiais galima nustatyti taip, kad po kurio laiko jos pačios išsijungtų“, – pasakoja E. Nemanė.

Pasak jos, puošiant kiemą ar namo išorę girliandomis, būtina atsižvelgti į jų ilgį ir įsitikinti, jog jos pritaikytos laukui - tai nurodo IP 44 standartas ant girliandos pakuotės, puošimui namuose skirtos girliandos jokiu būdu nėra tinkamos ir saugios naudoti lauke.

Po švenčių papuošimus būtina tvarkingai suvynioti ir sudėti į dėžę, patikrinti, ar nėra sutrūkinėjusių, sulamdytų ar susinarpliojusių laidų.

„Labai svarbu girliandas sudėti į joms skirtas pakuotes, nemaišyti kartu su kitais kalėdiniais žaisliukais ir dekoracijomis, kad nesudužtų lemputės, nesusiraizgytų laidai ir jos būtų saugios pakartotiniam naudojimui“, - dėmesį atkreipia interjero dizainerė.

Saugios Kalėdos

Žvakių deginimas – tik pagal instrukciją

Žvakės – turbūt paprasčiausias ir greičiausias būdas sukurti šventinę nuotaiką namuose. Tačiau anot E. Nemanės, norint išvengti nemalonių nutikimų, būtina skaityti žvakių deginimo instrukcijas ir jų laikytis. Pasak jos, yra dvi svarbiausios taisyklės: nelaikyti žvakių arti tekstilės ar kitų greitai užsidegančių daiktų (ant žvakių pakuočių visuomet nurodomas saugus atstumas) ir net trumpam išeinant iš namų, žvakę užgesinti.

„Renkantis žvakes reikėtų atkreipti dėmesį į instrukcijas, kaip jos turėtų būti deginamos –reikalinga žvakidė ar ne, ar būtinas karščiui atsparus pagrindas ir pan. Būna pirkėjai guodžiasi, jog palikę degančią žvakę rado karščio apgadintą paviršių. Taigi vertėtų pasidomėti, kaip žvakes saugiausia deginti, nes kiekviena jų turi skiriamuosius ženklus ir instrukcijas”, - priduria E. Nemanė.

Žvakių gamintojai taip pat ieško būdų, kaip kurti saugesnius gaminius. Naujo dizaino žvakės, pasižymi skaidria ir stabilia liepsna. Iš stearino pagamintos žvakės nesulinksta net šiltame, saulėtame kambaryje.

Abejojant, ar nuo žvakės šventės šurmulio metu spėsite apsaugoti mažesnius vaikus ir gyvūnus, vertėtų rinktis dirbtines žvakes, kurios dega LED liepsna. Jos sukuria tokią pat nuotaiką kaip žvakės, tačiau neturi jokių saugumu rizikų, kurias kelia atvira liepsna.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją