Stebuklingas tirpalas

Vaisinės muselės gali kelti problemų ištisus metus, tačiau ypač dažnai jų pasitaiko vasarą, nes jas vilioja prinokę vaisiai. Yra įvairių natūralių priemonių, kaip jų atsikratyti, tačiau šiuo metu socialiniai tinklai tiesiog „sprogsta“ dėl šio, esą stebuklus darančio, tirpalo.

„Aukštoje stiklinėje sumaišykite maždaug obuolių acto ir kelis lašus indų ploviklio. Nakčiai palikite jį ant stalo. Ryte pamatysite, kad tirpalas bus pritraukęs, paskandinęs ne vieną muselę“, – socialiniuose tinkluose rašo žmonės.

Kaip obuolių actas ir indų ploviklis traukia museles?

Šis mišinys taip gerai naikina muses dėl jo sudedamųjų dalių savybių. Saldus obuolių actas pritraukia muses prie mišinio. Nors musės paprastai nusileidžia ant saldžių skysčių ir juos geria, indų ploviklis tam trukdo: nusileidusios ant mišinio, įkrenta į jį ir greitai nuskęsta.

Kaip užkirsti kelią muselių atsiradimui

Kiek anksčiau „Delfi būstas“ jau rašė, kad nors kenčiantiems nuo vaisinių muselių ši tiesa galbūt ir nepatiks, tačiau visi turi žinoti, kad šiuos vabzdžius į savo namus jie prisišaukia patys. Nesivadovaujame elementariomis taisyklėmis, kurios padėtų išvengti muselių mūsų namuose.

„Prieš perkant vaisius ir daržoves labai svarbu gerai juos apžiūrėti. Jie turi būti švieži, sveiki, neturėti išorinių pažeidimų ar gedimo požymių. Kitu atveju su pažeistomis gėrybėmis namo galite parsinešti ir vaisines museles, kurios vaisiams ar daržovėms gendant pradės daugintis ir plisti. Muselės deda kiaušinius ant gendančių vaisių ir daržovių arba jų likučių. Į patalpas, kuriose yra greitai rūgstančių maisto produktų, taip pat patenka pro langus ir durų plyšius“, – aiškino „Derapro“ kenkėjų kontrolės ekspertas Darius Tarakavičius.

Vaisinės muselės

Pašnekovas sakė, kad dažnuose namuose būna gausiu vaisių, kurie puošia stalą. Tačiau labai svarbu laiku juos suvartoti, nepernokinti, reguliariai perrinkti ir neleisti vaisiams ar daržovėms gesti, nes tai sudaro palankias sąlygas vaisinėms muselėms daugintis.

Anot D. Tarakavičiaus, svarbu eliminuoti iš aplinkos maisto šaltinius ir jų likučius, kurie pritraukia vaisines museles. Tai yra: išmesti pūvančius, rūgstančius, pernokusius, netinkamus vartoti su pažeidimais vaisius, daržoves, uogas. Išnešti šiukšles, kaip įmanoma greičiau ir išvalyti šiukšlių dėžes ir jų laikymo vietas.

„Karštomis dienomis rekomenduojame laikyti šaldytuve, taip išlaikysite vaisius ir daržoves šviežius. Ir žinoma prieš vartojimą kruopščiai nuplauti, perrinkti ir pašalinti netinkamus vartoti vaisius ar daržoves. Viena palikta bulvė, svogūnas pamirštas spintelės gale, išsiliejusios ir neišvalytos sultys gali išauginti šimtus vaisinių muselių. Todėl labai svarbu palaikyti tvarką ir švarą aplinkoje“, – įspėjo kenkėjų kontrolės ekspertas.

Prinokusius vaisius, pasak pašnekovo, reiktų suvalgyti arba užšaldyti. Sandariai supakuoti ir pašalinti iš aplinkos atvirai laikomus produktus. Pašalinus visus maisto šaltinius svarbu nepamiršti kruopščiai nuvalyti paviršius ir juos dezinfekuoti.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją