NT skelbimų portalo kampas.lt duomenimis, šiuo metu šalyje parduodamas mažiausias, tačiau brangiausias būstas kainuoja 110 tūkst. eurų. Tokios sumos prašoma už 18 kvadratinių metrų būstą Palangoje, Vytauto g. Kaip rašoma skelbime, apartamentai yra naujai suprojektuoti ir pilnai įrengti. Darbai atlikti 2021 metais, būstas yra trečiame iš trijų aukšte ir turi atskirą įėjimą iš lauko.

Apartamentai išsiskiria dideliais langais, objektui priklauso 5 kvadratinių metrų balkonas, iš kurio atsiveria vaizdas į Palangos bažnyčią, o name, kuriame įrengtas būstas, veikia vaizdo kameros ir išmanioji apsaugos sistema. Nurodomas parduodamų patalpų tipas – poilsio apartamentai. Skelbime rašoma, kad metinė grąža iš nuomos siekia 10 proc. Pageidaujantys, papildomai gali įsigyti automobilio parkavimo vietą. Už ją prašoma 15 tūkst. eurų. Šis skelbimas išskiria Palangą kaip miestą, kuriame būsto kaina už kv. metrą siekia 6111 tūkst. eurų – brangiausia, kas šiuo metu siūloma rinkoje.

Kitas mažiausias, tačiau brangiausias parduodamas būstas Lietuvoje yra ne sostinėje, kaip būtų galima spėti, o Klaipėdoje. 65 tūkst. eurų arba 5416 tūkst. eurų už kv. metrą prašoma vos už 12 kv. metrų būstą uostamiesčio centrinėje dalyje, Šiaulių gatvėje. Kaip rašoma skelbime, šis mažagabaritis būstas, įkurtas trečiame iš trijų aukšte, yra pilnai įrengtas ir parduodamas su visa buitine technika. Butui taip pat priklauso rūsys, o namo kieme – priskirta automobilio parkavimo vieta.

Sostinė pagal itin mažų, tačiau savo kaina pagal kv. metrą brangiausių būstų penketuke užima trečią vietą. Čia, Žvėryno mikrorajone, Studentų g., parduodamas 17,93 kv. metrų būstas. Tai butas 1962 m. statybos bendrabučio tipo pastate, kuris 2021 m. buvo pilnai renovuotas. Pats butas yra naujai ir pilnai įrengtas, parduodamas su visa buitine technika ir baldais. Skelbime nurodyta kaina – 83 tūkst. eurų arba 4882 tūkst. eurų už kv. metrą. Skelbime rašoma, jog butas šiuo metu turi nuomininkus, o metinė grąža iš nuomos siekia 8 proc.

Klaipėdoje parduodamas dar vienas 17 kv. metrų būstas, kurio kaina – 60 tūkst. eurų. Pagal kv. metro kainą, tai ketvirtas mažiausias ir brangiausias šiuo metu parduodamas būstas šalyje. Jis yra uostamiesčio Didžiojoje vandens gatvėje, ir, kaip rašome skelbime, yra naujai suremontuotas, orientuojasi į pietinę pusę, todėl jame nesigirdi miesto šurmulio.

Į mažiausių, tačiau brangiausių šiuo metu šalyje parduodamų būstų penketuką patenka ir 18 kv. metrų butas Kaune, Dainavos mikrorajone. Butas yra plytiniame 1968 metų statybos daugiabutyje, penktame iš penkių aukšte, Partizanų g. Objektas parduodamas su naujais baldais ir buitine technika, yra naujai įrengtas. Skelbiama, jog šiuo metu butas turi nuomininkus, todėl nusipirkus kaip investiciją, jis iškart generuos pajamas.

NT skelbimų portalo kampas.lt vadovas G. Zinkus pastebi, kad dažniausiai itin maži būstai perkami kaip investicija. „Dėl šios priežasties pirkėjai pirmiausia žiūri ne į kainą, kuri iš pažiūros yra labai didelė, bet į generuojamą grąžą, jei būstas būtų nuomojamas. Šiuo metu, kaip matome iš mažiausių, tačiau brangiausių būstų Lietuvoje, didžiausia grąža garantuojama pajūryje, toliau sostinėje ir galiausiai – Kaune“, – aiškina G. Zinkus ir priduria, kad kituose miestuose už itin mažų būstų kvadratinio metro kainą prašoma iki 2 tūkst. eurų.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją
Susiję straipsniai
Top naujienos
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės