Apklausos duomenys rodo, kad didžioji dalis – 36 proc. apklaustųjų – būstą įsigyti planuoja per artimiausius vienerius metus, dar 22 proc. – dvejų metų perspektyvoje, rašoma pranešime spaudai.
Būsto įsigijimas yra aktualiausias tarp 25-30 metų gyventojų – jį per artimiausius vienerius metus šioje amžiaus grupėje planuoja įsigyti daugiau nei pusė (53 proc.) apklaustųjų. 31-40 m. grupėje šis rodiklis mažėja iki 34 proc., o 41-50 m. – iki 24 proc.

Tai, kad šiuo metu savo gyvenamąjį būstą nuomojasi, nurodė 19 proc. respondentų. Nuomininkų daugiausia 25-30 m. amžiaus grupėje (38 proc.), kurių mėnesio pajamos siekia iki 1500 eurų (51 proc.).

Beveik pusė (47 proc.) būstą besinuomojančių apklaustųjų nurodė, kad šiuo metu aktyviai taupo pradiniam įnašui ir planuoja kuo greičiau įsigyti savo būstą. Iš jų – tik 11 proc. šiuo metu neranda tinkamo būsto pirkimui.

Pasak bendrovės „Mano numai“, valdančios prekės ženklą „Numai“, vadovo Aurimo Čiagaus, tyrimas parodė, kad esminė kliūtis nuomininkams įsigyti nuosavą būstą yra susijusi su finansais, pavyzdžiui, pradinio įnašo neturėjimu. Jo teigimu, šią problema gali spręsti vadinamoji išperkamoji nuoma, kai įmonė nuperka klientui būstą, jis jame gyvena ir kaupia jam pradinį įnašą.

„Tokiu būdu galima kaupti pradinį įnašą jau gyvenant savo pasirinktuose namuose“, – sako A. Čiagus.

Apklausos duomenys taip pat rodo, kad iš būstus besinuomojančių apklaustųjų vos 6 proc. yra patenkinti esama situacija ir nuosavo būsto įsigyti neplanuoja.


Lūkesčius ribos kainų augimas

Net 80 proc. respondentų, kurie planuoja būstą įsigyti per artimiausius vienerius metus, teigia, kad jų motyvacija per metus silpnėjo. Dažniausia to priežastis – nekilnojamojo turto kainų augimas (64 proc.) bei pačių gyventojų finansinės galimybės (26 proc.).

Pasak pašnekovo, tikėtina, kad būsto kainų augimas tęsis ir ateinančiais metais.

„Nors Lietuvoje stebime nuosekliai augančius atlyginimus, būsto kainos auga dar sparčiau, tad tikėtina, kad ši tendencija paveiks nekilnojamojo turto sandorių rinką visoje Lietuvoje, ypatingai Vilniuje. Tai reiškia, kad gyventojai, siekiantys įsigyti nuosavą būstą, greičiausiai susidurs su didesniais iššūkiais, ir kartu bus priversti daryti kompromisus dėl būsto vietos ar ploto“, – teigia A. Čiagus.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (3)