Daugiau nei 400 tūkst. – tiek lankytojų iš įvairių šalių kasmet atvyksta į didžiausią pasaulyje baldų parodą. Įvairių dizainerių ekspozicijos šio renginio metu tampa lyg meno kūriniais. Čia pristatomos interjero naujienos, inovatyvūs technologiniai, akustiniai, patalpų apšvietimo sprendimai.

58-tąjį kartą vykusioje parodoje visų dėmesį atkreipė itin platus ryškių spalvų spektras. „Klasika jau seniai tapusios juoda, ruda, pilka spalvos nebėra lyderės, šiais metais dizaineriai akcentuoja žaismingus rausvus – avietės, raudono vyno, vyšnios, braškių šerbeto, persiko atspalvius. Spalvinius eksperimentus verta išbandyti ne atnaujinant ne tik namų, bet ir biurų interjerą. Šiltos spalvos suteikia gerų emocijų, energijos, skatina kūrybiškumą“ – komentuoja kasmet parodoje dalyvaujantis „Vadasiga“ įmonės direktorius Vaclovas Daukintis.

Lauko balduose – gamtos spalvų paletė

Terasos šiltuoju sezonu atgimsta, tad kaip šiais metais atnaujinti erdvę, kurioje praleidžiame daugiau laiko nei namuose? „Milano parodoje lauko baldų ekspozicijų šiais metais buvo daug ir įvairiaspalvių, dominavo žolės, mėtos, vandens, dangaus, saulėlydžio spalvos. Tad norintiems gražiai įsirengti terasą, verta pasirūpinti šių atspalvių lauko sofomis, kilimais, staliukais“, – patarė V. Daukintis.

Lauko baldų formos ovalios, derinamos įvairios medžiagos bei audiniai. O pasirinkimas išties platus – nuo modulinių sofų, patogių krėslų, iki lauko lovų, kuriose galima ilsėtis ar net miegoti. „Lauko baldai, visų pirma, turi būti gražūs ir patogūs, vertinantiems modernų stilių ir patogumą, dizaineriai siūlo įvairius modulinius sprendimus“, – sakė V. Daukintis.

Biurų erdvėse funkcionalumo ir estetikos dermė

Pirmaujantys pasaulio dizaineriai diktuoja biurų stilių ir pabrėžia, kad šiuolaikinės įmonės siekia komforto derinant funkcionalumą ir estetiką, tad Milano parodoje viena iš pagrindinių biurų temų buvo triukšmo sukeliamų problemų sprendimas. Fantoni įmonė pasiūlė unikalų sprendimą –privačią akustinę erdvę, dar vadinamą „Acoustic room“.

„Šią naujovę netrukus pristatysime ir Lietuvoje. Dirbdami atvirose erdvėse, dideliuose biuruose, žmonės kenčia nuo triukšmo, jiems sunku susikaupti darbui. Kokybiška akustika padeda išvengti nuovargio bei suteikia privatumo, kuris ypač svarbus dabar, kai visame pasaulyje populiarėja bendradarbystės erdvės, kuriose svarbu turėti galimybę ramiai pabendrauti su klientais, kolegomis ir partneriais“, – komentavo V. Daukintis.

Architektas Gediminas Jurevičius pažymėjo, kad parodoje atkreiptas dėmesys ir į tai, kad akustinės medžiagos naudojamos ne tik biuruose, konferencinėse salėse, bet ir kartu su apšvietimo sprendimais. Kolegai antrina ir architektas Aidas Kalinauskas

„Net ir šviestuvai komplektuojami su garsą izoliuojančiomis medžiagomis. Akustinės medžiagos vis tobulėja ir tai matome įvairiuose pasaulinių dizainerių pavyzdžiuose“, – pasakojo A. Kalinauskas.

Išliekanti tendencija ir vis tobulėjantys sprendimai yra mobilūs biuro baldai – kėdės, stalai, spintelės, knygų spintos. Šiuolaikinės darbo vietos yra mobilios, stalų sistemos yra unikalios ir efektyviai pritaikomos įvairiose situacijose: tiek privačiai darbo vietai, tiek stalus sujungus organizuojant susirinkimą ar konferenciją.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (8)
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės