„Džiaugiamės, kad iniciatyva atgaivinti sostinės širdyje įsikūrusį istorinę ir architektūrinę vertę turintį apleistą pastatą, jį paverčiant viešbučiu ir tokiu būdu grąžinant istorinę paskirtį, sulaukia vis daugiau įvertinimų. Esame dėkingi pagrindiniam projekto partneriui, kuris sugebėjo įgyvendinti statybos ir rekonstrukcijos darbus itin sudėtingomis sąlygomis ir laikantis numatyto grafiko“, – pranešime spaudai sako viešbučio „Pacai“ direktorė Rūta Pulkauninkaitė-Macikė.

Išskirtinio projekto įgyvendinimas truko penkerius metus. Daugiau kaip pusę laiko užėmė architektūriniai, archeologiniai ir kiti tyrimai, projektinių pasiūlymų rengimas ir pasirengimas rekonstrukcijai. Tuo tarpu statybos ir rekonstrukcijos darbai vyko dvejus metus, juos atliko daugiau kaip 200 statybų bendrovės darbuotojų, koordinuota apie 300 tiekėjų ir subrangovų.

„Įgyvendindami projektą susidūrėme su įvairiais iššūkiais: objektas įsikūręs UNESCO saugomame Vilniaus Senamiestyje, tad ribojimų apstu, o visas detales reikėjo derinti su Kultūros paveldo departamentu. Taip pat buvo būtina nepažeisti pastato vertingųjų savybių, išsaugoti bei atkurti autentiškas detales, atsakingai parenkant naudojamų priemonių medžiagiškumą“ – pasakoja bendrovės „Conresta“ vadovas Lukas Laukaitis.

Viešbučio architektas Saulius Mikštas pasakoja, kad projektui bene daugiausia įtakos turėjo atlikti tyrimai, kurių metu atskleista XVII amžiuje pastatytų rūmų istorija ir architektūrinė raida. „Galiu pasidžiaugti, kad projekto užsakovas suvokė savo atsakomybę prieš miestą ir jo gyventojus bei tai, kad architektūriniai sprendimai daromi ilgam laikui, o rangovas įsiklausė į mūsų norus“ – teigia Saulius Mikštas.

„Procesas buvo itin sudėtingas dėl vietos, kurioje įsikūręs viešbutis: pavyzdžiui, dėl archeologinių apribojimų naujosios pastatų dalies gręžtinius pamatus teko įrenginėti rankomis, nenaudojant gręžimo technikos. Montuojant elektros instaliaciją reikėjo atsižvelgti į paveldosaugininkų reikalavimus ir išsaugoti autentišką sienų tapybą. Teko imtis ir nestandartinių sprendimų – 43 m. aukščio bokštinis kranas į vidinį rūmų kiemą buvo įkeliamas per kitus pastatus“ – atskleidžia Lukas Laukaitis.

Be to, lygiagrečiai buvo atliekami ir restauravimo, ir statybos darbai, vienu metu plušo įvairias užduotis atliekančios komandos, tad reikėjo procesus koordinuoti taip, kad objekte dirbantys žmonės vieni kitiems netrukdytų ir visi darbai būtų atlikti laiku.

Pasak Luko Laukaičio, dėmesys ekologijai – tiek statybų metu, tiek renkantis medžiagas bei diegiant energiją taupančius sprendimus, gebėjimas derinti autentiškus elementus su pažangiais technologiniais sprendimais – tokiais kaip itin aukštos raiškos kameros svečių saugumui, išmani pastato valdymo sistema, galiausiai – faktas, kad net 80% panaudotų žaliavų ir medžiagų – lietuviškos, yra vieni pagrindinių faktorių leidusių tikėtis sėkmės Darnios plėtros ir Metų gaminio konkursuose.

Tuo tarpu Rūta Pulkauninkaitė-Macikė atkreipia dėmesį į tai, kad projekto išskirtinumą liudija ir faktas, jog prisijungti prie „Design Hotels“ kviečiami tik viešbučiai, turintys aiškią koncepciją, savitą istoriją bei siekiantys kurti unikalią patirtį savo svečiams. „Džiaugiamės, kad istoriniu, architektūros ir dizaino aspektais unikalus viešbutis „Pacai“ yra vienintelis „Design Hotels“ viešbutis Baltijos šalyse ir prisideda prie Lietuvos bei jos paveldo garsinimo“ – pabrėžia direktorė.

Istoriniuose Pacų rūmuose įsikūrusiame 5 žvaigždučių viešbutyje yra 104 kambariai ir iki 120 žmonių talpinančios konferencijų erdvės bei išskirtiniams renginiams tinkamas vidinis kiemas, veikia SPA, baras „Sofija“, braserija „14 Horses” ir restoranas „Nineteen18“.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją
Top naujienos
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės