Našlė Danutė, ką tik į savarankišką gyvenimą išleido savo užaugusius vaikus ir namuose liko visiškai viena. Moteris pratinasi prie pasikeitusių aplinkybių ir mokosi gyventi kitaip.

Danutės gyvenimas nebuvo lengvas. Ji patyrė daug išbandymų, neteko vyro, taigi vaikus augino viena. Moteris visą gyvenimą, laiką ir meilę skyrė dukrai ir sūnui, bet dabar atėjo metas pasirūpinti savimi.

„Pagrindinis mano tikslas buvo užauginti vaikus padoriais žmonėmis ir išleisti juos į gyvenimą. Taigi, nebuvo laiko sau. Bet vaikai užaugo ir pakėlė sparnus. O dar netekau ir ištikimiausios savo draugės vilkšunės. Ir visa tai nutiko per pusę metų. Dabar likau visiškai viena. Taigi nusprendžiau, kad reikia gyventi dėl savęs“, – savo istoriją pasakoja Danutė.

Tačiau iš užburto rato pabėgti neleidžia sienos, kurios primena ne pačius geriausius laikus. „Turiu daug draugų, bet vengiu juos kviestis į svečius, nes namai ne tokie, kokių norėčiau. Jei namai būtų sutvarkyti gražiau, jausčiau didesnį pasitikėjimą savimi“, – sako moteris.

Danutė užsiregistravo į TV projektą norėdama atnaujinti svetainę: „Šiame kambaryje noriu pakeisti viską! Kad būtų erdvu, šviesu, gražu. Noriu gražaus kampelio poilsiui ir svečių priėmimui“.

Danutės svajones įgyvendinti padėjo IKEA interjero dizainerė Toma Montvilaitė. Moterims besikalbant apie norimus pokyčius, išaiškėjo, kad Danutę dažnai lanko penkiametis anūkas Adomas, tad abi sutarė, jog būtų gerai ir anūkėliui turėti mielą kampelį. Mat anksčiau jis vis kartodavo, kad močiutės namai negražūs.

„Moteris jau seniai nebesijautė gerai savo tamsioje svetainėje. Lubos ir sienos buvo suskeldėję, trūko jaukumo, o masyvūs baldai ir tamsios užuolaidos sugerdavo per langą patenkančią šviesą. Baldai kambaryje taip pat išdėstyti nefunkcionaliai. Pavyzdžiui, žiūrėti televizorių tekdavo pasisukus šonu“, – įspūdžiais dalijasi dizainerė.

Būsimo kambario interjerą padiktavo šių namų gyventojos norai, veiklos, kurioms tarnaus erdvė, bei siekis turėti modernaus stiliaus namus. Tad griozdiški ir tamsūs baldai užleido vietą moderniems, elegantiškiems ir šviesiems. Dizainerė kambarį papildė ir vis labiau populiarėjančiais akcentais iš natūralių medžiagų – pintais padėklais, krepšiais, kilimu. Tai erdvei suteikė jaukumo.

„Danutės svetainėje pritaikiau interjero gudrybę. Kambario koloritą parinkau tokį, kad norint atsinaujinti, pavyzdžiui, keičiantis sezonams, tai nereikalaus didelių išlaidų ar laiko. Svetainės baldai sudaro vieningą pagrindą, o jį papildo kambaryje atsikartojančios tam tikros spalvos detalės. Tai reiškia, kad šeimininkei tereikės pakeisti kambaryje esančius rožinius akcentus kita spalva ir jis atrodys visai kitaip“, – atskleidžia T. Montvilaitė.

Dizainerė taip pat įsitikinusi, kad daug džiaugsmo namų gyventojai suteiks svetainėje sukurtas jaukus skaitymo kampelis jai ir anūkui. Na, o šalia esančioje elegantiškoje knygų lentynoje tilps visos moters šiuo metu rūsyje laikomos knygos.

„O viešpatie, ar čia mano namai? Kaip gražu! Negali būti. Negaliu patikėti, kad aš taip gražiai gyvensiu“, – išvydusi atnaujintą svetainę Danutė ir verkė iš džiaugsmo, ir jaudinosi, ir negalėjo atsistebėti pokyčiais.

Svetainės pokyčiai

1. Elegantiški baldai vietoje masyvių

Sovietmečio stilistikos baldai – itin masyvūs. Jų minusai: užima daug vietos, nėra funkcionalūs, o dažnai tamsios jų spalvos sugeria šviesą. Tad, nors atnaujintas kambarys gana didelis – griozdiška sofa, foteliai, didžiulis stalas ir sekcija vis tiek temdė erdvę, užėmė daug vietos ir nebuvo patogūs. Pavyzdžiui, šių namų gyventoja neturėjo, kur gražiai susidėti visų turimų knygų, tad jas laikė rūsyje, o televizorių ant senos sofos tekdavo žiūrėti pasisukus šonu.

„Šiuo atveju atgyvenę baldai vietą užleido modernaus stiliaus alternatyvoms. Tad griozdišką sofą ir fotelius pakeičiau kompaktiška sofa-lova. Tuo tarpu daug vietos užimančią sekciją pakeitė šiuolaikiški daiktų laikymo sprendimai. Suprojektavau spintelių derinį, susidedantį iš trijų dalių: uždaros ant grindų pastatomos spintelės vienoje sienos pusėje ir sieninės spintelės su stiklinėmis durimis bei TV staliuku – kitoje. Papildomai parinkau porą lentynų taip išnaudojant erdvę ant sienų ir kartu jos neperkraunant“, – sako interjero dizainerė Toma Montvilaitė.

Anot jos, baldų derinius galima projektuoti pagal individualius poreikius derinant pakabinamas spinteles su statomomis ant grindų, atviras lentynas su uždaromis, bei pasirenkant spintelių gylius priklausomai nuo to, ko ir kiek jose bus laikoma. Pakabinamų spintelių derinimas su pastatomomis ant grindų leidžia sukurti elegantišką vaizdą kambario neperkraunant bei maksimaliai išnaudojant jo erdvę.

2. Tamsios spalvos užleidžia vietą šviesioms

Kuomet baldai, sienų spalvos, užuolaidos yra tamsių spalvų – jie sugeria šviesą. Tai paaiškina, kodėl šioje svetainėje su dideliu langu, taip trūko šviesos net dienos metu. Tuo tarpu sutemus vienas lubinis šviestuvas taip pat nesuteikė pakankamai apšvietimo dideliam kambariui.

„Viena pagrindinių taisyklių interjere – šviesios spalvos didina erdvę. Tai vertėtų turėti mintyje įrengiant mažas arba tamsias patalpas. Baltos spalvos sienos, spintos ir lentynos, pastelinių spalvų sofa-lova bei kambario tekstilė, papildomi apšvietimo šaltiniai sovietmečiu alsuojantį kambarį pakeitė neatpažįstamai“, – pavyzdį pateikia interjero specialistė. Be šviesių spalvų baldų, vertėtų įsigyti ir papildomų šviestuvų – pastatomų ant grindų, lentynose – jie kurs jaukią šviesą ir atmosferą.

Svetainės pokyčiai

3. Aiškiai atskirtos zonos skirtingoms veikloms

Protingai išnaudojus vietą kambaryje ir atsisakius masyvių baldų, vietos jame atsirado ir skaitymo kampeliui – didžiausiam šių namų gyventojos pomėgiui. Tačiau šioje svetainėje priimami ir dažnai užsukantys svečiai. Atskirti kelias funkcines erdves, kurioms tarnauja ši svetainė, interjero dizainerei padėjo kambario suskirstymas zonomis.

„Svetainė suskirstyta į tris zonas: skaitymo, daiktų laikymo ir svečių priėmimo. Pastaroji – pačiame kambario centre, kur ant lygaus audimo kilimo suprojektuota zona svečiams su sofa-lova ir kavos staliuku”, – sako interjero dizainerė.

Skaitymo kampelyje atsirado supamasis krėslas ir mažesnė jo versija dažnai svečiuose būnančiam moters anūkui. Šioje zonoje atitinkamai vietą rado ir elegantiška knygų spinta su stiklinėmis durimis. „Spintos aukštis ir plotis pritaikytas specialiai šio kambario gyventojos poreikiams, mat jas galima modeliuoti ir pritaikyti net mažame kambaryje ar siauroje nišoje“, – atskleidžia T. Montvilaitė.

4. Aksesuarai – interjero gudrybė

Galutinis akcentas, suteikiantis kambariui jaukumo – aksesuarai. Dizainerė kambarį papildė vis labiau populiarėjančiais akcentais iš natūralių, atsinaujinančių medžiagų – pintais padėklais, krepšiais, džiuto kilimu. Šios detalės kambariui suteikė jaukumo ir šilumos.

„Čia pritaikiau rekomenduojamą interjero gudrybę. Koloritą erdvei parinkau tokį, kad norint atsinaujinti, tai nereikalaus didelių išlaidų ar laiko. Svetainės baldai sudaro vieningą pagrindą, o jį papildo kambaryje atsikartojančios rožinės spalvos detalės. Tai reiškia, kad šeimininkei tereikės pakeisti šiuos akcentus kita spalva ir jis atrodys visai kitaip vos už kelis eurus“, – atskleidžia T. Montvilaitė.

Pavyzdžiui, ruošiantis Kalėdoms, galbūt kambaryje norėsis gilesnių ir sodresnių spalvų, tad užteks pakeisti pagalvėlių užvalkalus, vazas, kitus aksesuarus ir erdvė atrodys naujai bei šventiškai. Na, o norint kambarį atnaujinti ryškiau – ateityje bus galima pakeisti užuolaidas, kilimą ar net sofos-lovos užvalkalą.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (124)